10 Příznaků onemocnění štítné žlázy


10 Příznaků onemocnění štítné žlázy

Štítná žláza - orgán, který reguluje metabolismus v těle. Určuje rychlost, s jakou tělo spaluje kalorie, jak rychle srdeční teplo a zodpovídá za udržování hormonální rovnováhy.V dospělosti lidé často začínají trpět problémy s štítnou žlázou, což vede k různým poruchám, které ovlivňují fyzické a emocionální zdraví.

Tři nejčastější problémy se štítnou žlázou jsou: hypotyreóza, hypertyroidismus a štítné žlázy. Ačkoli oni ovlivňují tělo jinak, mají některé společné příznaky, které nás mohou upozornit, když se něco pokazí. Vezměme v úvahu 10 běžných symptomů štítné žlázy, o nichž by měl každý vědět. Únava a únava

Pokud po 8-10 hodin spánku za noc, ale stále cítíte unavení nebo zdřímnout, je pravděpodobné, že máte problémy s vylučováním hormonu v štítné žlázy (hypotyreóza). Tato žláza hraje důležitou roli při udržování energetické úrovně a pocit únavy může být známkou potíží.

Změna hmotnosti

Štítná žláza je zodpovědná za regulaci rychlosti metabolismu - proces, při kterém tělo spaluje kalorie.

Pokud nárůst hmotnosti náhle vzroste, může to být známka hypotyreózy, ke které dochází, když štítná žláza nevytváří dost hormonů. Pokud však zaznamenáte náhlou náhlá ztráta hmotnosti, může štítná žláza produkovat příliš mnoho hormonů, to znamená hypertyreóza.

Změna nálady

Hormonální poruchy způsobené problémy s štítnou žlázou mohou na vás také citově ovlivnit. Pokud náhle pocítíte úzkost, deprese, nepochopitelné změny nálady nebo sumy, možná tělo se pokusí říct, že je něco špatně se štítnou žlázou.

Bolesti v těle

Náhlá bolest ve svalech, kloubech nebo šlachách může být známkou hormonálních poruch štítné žlázy.

Reprodukční problémy

Hormonální nerovnováha způsobená problémy s štítnou žlázou může způsobit komplikace s koncipováním dětí, změny v menstruačním cyklu a nedostatek sexuální touhy.

Trvalý pocit chladu

Štítná žláza reguluje tělesnou teplotu a je zodpovědná za udržování tepla. Pokud často máte chladné paže a nohy, stejně jako jiné části těla, může to být známka problémů se štítnou žlázou a metabolismem.

Změny na kůži, vlasy a nehty

Suchá kůže, vypadávání vlasů a popraskané nehty - obecné známky hypotyreózy. Tyto příznaky se postupně zvyšují a vyžadují léčbu, dokud se nestanou chronickými. Zácpa

Snižování hormonální činnost štítné žlázy má vliv na procesy v celém těle a orgány je obtížné plnit své funkce. v případě nemoci trávicího systému štítné žlázy se projevuje jako problémy s vstřebávání živin z potravy, stejně jako potíže s odvoláním odpadu trávicím traktem. Výsledkem může být vážný případ zúžení.

Kognitivní problémy

Často lidé se štítnou žlázou si stěžují na špatnou paměť a obtížnost soustředění. K tomu dochází kvůli snížené sekreci hormonů štítné žlázy, což zpomaluje mnoho funkcí v těle.

Hlas a hrdlo

Pokud máte poruchu štítné žlázy, je pravděpodobné, že žláza bude zapálená nebo se zvětší. Když k tomu dojde, může to vést k bolestnímu hrdlu, sípání v tvém hlase, celková malátnost, edém krku nebo chrápání.

Co můžete dělat s těmito výstrahami?

Ve většině případů jsou problémy se štítnou žlázou zjištěny, když jsou již dost vážné, protože časné příznaky jsou často zaměňovány s jinými nemocemi. Je velmi důležité být schopni rozpoznat příznaky, které jsou klíčem k včasné diagnostice. Ignorování možných problémů s štítnou žlázou může vést k dalším zdravotním problémům, které bude obtížné udržet pod kontrolou.

Pokud trpíte výstražnými příznaky onemocnění štítné žlázy, je důležité poradit se s lékařem pro lékařské vyšetření a diagnózu. Také pokud máte rodinnou anamnézu onemocnění štítné žlázy, měli byste pravidelně provádět lékařské prohlídky častěji, abyste se ujistili, že vaše žláza funguje správně.


Jak růst ananasu doma

Jak růst ananasu doma

Pokud jste opravdu zvědaví, jak růst ananasu doma , pak náš článek bude užitečné pro vás! Je to velmi snadné a zábavné! Vše, co potřebujete, je vrchol ananasu, skleněná džbán s vodou, květináč a trochu trpělivosti. Proč růst ananas doma? Pineapple - je jedním z nejužitečnějších plodů. Je to přírodní diuretikum a pomáhá eliminovat toxiny tím, že zabraňuje zácpě díky vysokému obsahu vlákniny.

(Zajímavosti)

International Family Day: nejlepší dárek můžete dát život

International Family Day: nejlepší dárek můžete dát život

Zajímavé skutková zjištění dne 15. května slaví Mezinárodní den OSN rodin. Každoročně tento festival je věnován určitému tématu nebo téma spojené s magickou vazby mezi členy rodiny (a blízkými přáteli). letos zvolena tak, aby odrážely téma „potřebě podporovat zdravý životní styl a udržitelnou budoucnost.

(Zajímavosti)