Studií spojila depresi s rakovinou


Studií spojila depresi s rakovinou

Zajímavá fakta Nedávné studie zjistily, že lidé, kteří žijí s příznaky deprese mají vyšší riziko úmrtí na rakovinu.

Proč?

Existuje skutečné spojení mezi depresí a rakovinou?

Deprese je důsledkem komplexní interakce sociálních, psychologických a biologických faktorů. Může to být impuls pro četné změny v různých fázích vašeho života.

Pokud však neustále trpíte depresí, může to negativně ovlivnit stav těla. Jedním z těchto účinků je rakovina.

Chcete vědět o depresi? Číst: 6 stravovací návyky, které způsobují úzkost a deprese

důkaz o vztahu mezi depresí a rakovina

Několik studií našli souvislost mezi depresí a zvýšenou pravděpodobnost vzniku různých typů rakoviny. Jeden z nich, provedený ve Velké Británii, byl založen na klinické analýze více než 160 000 dospělých pacientů. Podle jeho výsledků:

mnozí lidé měli opakované psychologické problémy;

ti, kteří trpěli psychickými poruchami, měli vyšší riziko úmrtí na rakovinu spojenou se slinivkou břišní, prostaty nebo tlustého střeva.

  • Nicméně,
  • není žádný důkaz, že deprese způsobuje rakovinové

nádory. Vědci jasně uvedli, že výsledky této studie jsou důležité pouze pro statistiky. Jiné studie depreseTyto a další studie jsou doplněny velkým množstvím faktických důkazů, které potvrzují jeden závěr. Interakce mezi fyzickým a duševním zdravím byla prokázána více než jednou.

Například, existuje zřejmý důkaz vztahu mezi symptomy deprese a úzkostnými poruchami s vývojem kardiovaskulárních onemocnění.

Hormonální nerovnováha

Příčinou vztahu mezi rakovinou a depresí jehormonální nerovnováha

. Nakonec deprese vede ke zvýšené produkci kortizolu. A takové porušení může vést k dalším zdravotním problémům.

Navíc, potlačuje přirozené mechanismy těla zodpovědného za opravu DNA. To oslabí ochranu před rakovinou.

Dalším velmi důležitým bodem je, že lidé náchylný k častým záchvatům deprese, často zneužívají alkohol, kouřit a obézní.Jak víte, tyto tři faktory rovněž přispívají k rozvoji rakoviny.

Psychologické stres a deprese lidé zažívají psychické zátěži, kdy v rámci duševního, fyzického nebo emocionálního tlaku.

Někdy se stres nezmění.

-li však, že je velmi silná a stále nebo pravidelně, jsou ve stresu, může to mít vážné dopady

na fyzické a duševní zdraví.

Když člověk prožívá stres útok, tělo reaguje na tento tlak, zvýraznění kortizolu.

Tento hormon způsobuje zvýšení krevního tlaku

. Kromě toho, že

zrychluje srdeční frekvenci a zvyšuje koncentraci cukru v krvi. I když tyto změny v těle poskytují více energie na boj proti stresu, pravdou je, že oni jsou také spojeno s určitými riziky pro zdraví.Nadměrný stres může vést k nemoci chronického stresu, který má vysokou intenzitu nebo dlouhotrvající,

může způsobit problémy s močením, trávení a vést ke změnám v plodnosti a imunitního systému.

Navíc lidé, kteří žijí v neustálém stresu jsou také náchylnější ke vzniku dalších běžných nemocí. To platí

chřipky, nachlazení, bolesti hlavy a poruchy spánku,

a nemoci, které říkáme v tomto článku - úzkosti a deprese.

Řízení stresu a rakoviny zkušební Lidé, kteří byli s rakovinou diagnostikovaných by se měli naučit ovládat své duševní stres a deprese.

Za prvé, je důležité najít

emocionální a sociální podpory . To pomáhá snížit úzkost a zmírnit dopady krize a negativních pocitů. Kromě toho bude správný postoj k nemoci, aby

omezit další příznaky, které vznikají ze snížených obrany nebo předcházení jejich vzniku. Jak ovládat stres a depreseněkteré psychologické techniky může opravdu pomoci překonat stres a deprese.

To zahrnuje jógu, meditaci, relaxaci, atd

.

Kromě toho existují i ​​další terapie, které vám umožní odstranit psychického stresu. V obecném, zdravý životní styl, řádnou péči o tělo a mysl, správné diety a dobrý spánek - to je velmi účinným prostředkem, jak se vypořádat se stresem, deprese, úzkosti a dalších podobných onemocnění.


Pravá síla se měří odvahou

Pravá síla se měří odvahou

Ti, kteří věří, že síla je měřena schopností nosit těžké věci na zádech a srdci, jsou velmi zavádějící. Být silný neznamená mlčení, vzdát se nebo vydržet obraz a šikanování. Osoba, která je silná v duchu, oponuje potížím, překonává je a opouští je v minulosti. V dnešní společnosti, čím víc jste vzdělaní, tím víc víte, že utrpení je považováno za odvahu.

(Zajímavosti)

9 Produktů, které způsobují špatné tělesné vůně

9 Produktů, které způsobují špatné tělesné vůně

ŠPatný tělesný zápach je častým akcím vašich potních žláz, kůže, stejně jako bakteriální aktivity. Tento proces zpravidla způsobuje hormonální nebo metabolické poruchy, ačkoli to může být také způsobeno určitými typy onemocnění nebo konzumace určitých léků. Ačkoli mnozí lidé si myslí, že pot je hlavní příčinou špatného tělesného zápachu, je pravda, že mnoho bakterií, špíny a kombinace některých potravin ve vaší stravě to může způsobit.

(Zajímavosti)