Studií spojila depresi s rakovinou


Studií spojila depresi s rakovinou

Zajímavá fakta Nedávné studie zjistily, že lidé, kteří žijí s příznaky deprese mají vyšší riziko úmrtí na rakovinu.

Proč?

Existuje skutečné spojení mezi depresí a rakovinou?

Deprese je důsledkem komplexní interakce sociálních, psychologických a biologických faktorů. Může to být impuls pro četné změny v různých fázích vašeho života.

Pokud však neustále trpíte depresí, může to negativně ovlivnit stav těla. Jedním z těchto účinků je rakovina.

Chcete vědět o depresi? Číst: 6 stravovací návyky, které způsobují úzkost a deprese

důkaz o vztahu mezi depresí a rakovina

Několik studií našli souvislost mezi depresí a zvýšenou pravděpodobnost vzniku různých typů rakoviny. Jeden z nich, provedený ve Velké Británii, byl založen na klinické analýze více než 160 000 dospělých pacientů. Podle jeho výsledků:

mnozí lidé měli opakované psychologické problémy;

ti, kteří trpěli psychickými poruchami, měli vyšší riziko úmrtí na rakovinu spojenou se slinivkou břišní, prostaty nebo tlustého střeva.

  • Nicméně,
  • není žádný důkaz, že deprese způsobuje rakovinové

nádory. Vědci jasně uvedli, že výsledky této studie jsou důležité pouze pro statistiky. Jiné studie depreseTyto a další studie jsou doplněny velkým množstvím faktických důkazů, které potvrzují jeden závěr. Interakce mezi fyzickým a duševním zdravím byla prokázána více než jednou.

Například, existuje zřejmý důkaz vztahu mezi symptomy deprese a úzkostnými poruchami s vývojem kardiovaskulárních onemocnění.

Hormonální nerovnováha

Příčinou vztahu mezi rakovinou a depresí jehormonální nerovnováha

. Nakonec deprese vede ke zvýšené produkci kortizolu. A takové porušení může vést k dalším zdravotním problémům.

Navíc, potlačuje přirozené mechanismy těla zodpovědného za opravu DNA. To oslabí ochranu před rakovinou.

Dalším velmi důležitým bodem je, že lidé náchylný k častým záchvatům deprese, často zneužívají alkohol, kouřit a obézní.Jak víte, tyto tři faktory rovněž přispívají k rozvoji rakoviny.

Psychologické stres a deprese lidé zažívají psychické zátěži, kdy v rámci duševního, fyzického nebo emocionálního tlaku.

Někdy se stres nezmění.

-li však, že je velmi silná a stále nebo pravidelně, jsou ve stresu, může to mít vážné dopady

na fyzické a duševní zdraví.

Když člověk prožívá stres útok, tělo reaguje na tento tlak, zvýraznění kortizolu.

Tento hormon způsobuje zvýšení krevního tlaku

. Kromě toho, že

zrychluje srdeční frekvenci a zvyšuje koncentraci cukru v krvi. I když tyto změny v těle poskytují více energie na boj proti stresu, pravdou je, že oni jsou také spojeno s určitými riziky pro zdraví.Nadměrný stres může vést k nemoci chronického stresu, který má vysokou intenzitu nebo dlouhotrvající,

může způsobit problémy s močením, trávení a vést ke změnám v plodnosti a imunitního systému.

Navíc lidé, kteří žijí v neustálém stresu jsou také náchylnější ke vzniku dalších běžných nemocí. To platí

chřipky, nachlazení, bolesti hlavy a poruchy spánku,

a nemoci, které říkáme v tomto článku - úzkosti a deprese.

Řízení stresu a rakoviny zkušební Lidé, kteří byli s rakovinou diagnostikovaných by se měli naučit ovládat své duševní stres a deprese.

Za prvé, je důležité najít

emocionální a sociální podpory . To pomáhá snížit úzkost a zmírnit dopady krize a negativních pocitů. Kromě toho bude správný postoj k nemoci, aby

omezit další příznaky, které vznikají ze snížených obrany nebo předcházení jejich vzniku. Jak ovládat stres a depreseněkteré psychologické techniky může opravdu pomoci překonat stres a deprese.

To zahrnuje jógu, meditaci, relaxaci, atd

.

Kromě toho existují i ​​další terapie, které vám umožní odstranit psychického stresu. V obecném, zdravý životní styl, řádnou péči o tělo a mysl, správné diety a dobrý spánek - to je velmi účinným prostředkem, jak se vypořádat se stresem, deprese, úzkosti a dalších podobných onemocnění.


Jak snížit ucpaný nos za minutu

Jak snížit ucpaný nos za minutu

Zajímavých faktů Congestion - problém, který nastane, když sliznice nosu dochází k zánětu v důsledku jejich účinků na mikroby a alergenů. Způsobené mnoha různými faktory, může mít silný dopad na lidský život, takže nemůže vykonávat to, co je zvyklé pracovat každý den . Docela často nazální výtok naznačuje, že jste již jeden krok před chřipkou, nachlazením nebo jiným respiračním onemocněním.

(Zajímavosti)

Rodiče neměli hádat s teenagery maličkosti a ne odvrátit se od nich

Rodiče neměli hádat s teenagery maličkosti a ne odvrátit se od nich

Zajímavá fakta Nikdo nemůže popřít, že dospívání - obtížnou etapu v životě . Každý vzal tento krok sami o sobě, kteří přes výkyvy nálady, hněv, který kvůli rodině nebo bezduché povstání. To vše může být zapomenuto, dokud vaše děti nezačnou vstoupit a prožít tuto těžkou etapu svého života. čtení: 3 strategie vzdělávání teens Rodiče Důležité je, aby se odvrátil od teenagerů, a pokusit se jim porozumět, aby byli trpěliví, vžít do svého mládí.

(Zajímavosti)