10 Příznaky selhání ledvin


10 Příznaky selhání ledvin

Zajímavá fakta Někdy lidé mají varovné příznaky, které nemusí být ani velký význam: náhlé touhu ulehčit sám, bolesti zad nebo konstantní únava ... Při selhání ledvin mít několik různých příznaků, které potřebují věnujte pozornost tomu, abyste co nejrychleji přijali určitá opatření a pomohli ledvkům obnovit jejich činnost co nejvíce.Renální nedostatečnost je špatné fungování obou ledvin (nebo pokud máte pouze jednu ledvinu).

Jakmile přestanou plnit své funkce v plném rozsahu, je v těle řada závažných změn. Tyto změny závisí také na tom, který typ selhání ledvin máte - akutní nebo chronické. Zvažme tuto otázku podrobněji. Příznaky selhání ledvin

  1. Problémy s močením Tento příznak je nejběžnější a že první signalizuje přítomnost selhání ledvin. Samozřejmě, že tyto změny v těle a může naznačovat přítomnost jiných zdravotních problémů, ale v žádném případě nejsou přijatelné, protože v první řadě byste měli navštívit lékaře, prosím, buď zaznamenat následující změny:

okamžitou potřebou na sebe sama zbavit, často močení, stejně jako potřebu probudit několikrát v noci, aby zmrazili.

  • Změňte vzhled moči: tmavší nebo světlejší barvu než obvykle, stejně jako snížení množství moči. Můžete také pozorovat přítomnost krve v moči během močení.
  • Trvalý pocit tlaku v močovém měchýři. 2. Pacienti vzhled

edém trpících selháním ledvin, rovněž čelí problému odstranění přebytečné tekutiny z těla. Ledviny nemohou normálně plnit své funkce, a proto tekutina se hromadí v těle. Z tohoto důvodu mají tito pacienti často otoky nohou, kotníků, nohou a dokonce i obličeje. Mnoho lidí si stěžuje na problémy s obuví, protože jsou pro ně zatažené. To vše také naznačuje možnost onemocnění ledvinové nedostatečnosti. 3. Únava

zdravé jaterní produkuje hormon erytropoetin, který je zodpovědný za tvorbu

dostatečného počtu červených krvinek, které poskytují kyslíku v krevním oběhu. Nicméně, pokud trpíte selháním ledvin, tento hormon se nevyrábí v dostatečném množství, a pak se vaše svaly a dokonce i mozek začaly rychle vyčerpány v důsledku nedostatku kyslíku. V důsledku toho vyvinete anémii způsobenou ledvinovou nedostatečností.To je důvod, proč mnoho lidí s tímto problémem zkušenosti stálou únavu a nadměrnou ospalost. 4. Kožní dráždivost

důvodu neplnění funkce očistný v těle,

ledviny již odfiltrovat toxiny a škodlivé látky z krve, takže se hromadí v našich organismy . V takových případech často cheshetsya a bolesti těla a cítíte konstantní nepohodlí, které nejsou schopny překonat touhu neustále komb tělo, tím více dráždí.5. kovovou chuť v ústech akumulace

škodlivých látek v krvi (také známý jako „urémie“) vede k narušení chuti

potravin. Z tohoto důvodu, můžete dokonce přestat cítit potěšení z jídla, protože maso už není připomenou, že maso a sladkosti již zdají sladké. Jako výsledek, můžete dokonce ztratit velké množství hmotnosti. Neschopnost ledvin očistit tělo škodlivých látek má řadu negativních důsledků, a ztráta chuti, je jednou z nejčastějších. Mnozí pacienti si stěžují i ​​na „kovová chuť“ v ústech.6. Nevolnost a zvracení

opět přebytek toxinů v těle vede k reakcím na urémie. Pacienti, u kterých nevolnost, slabost

, může dokonce zvracet, jako výsledek skončí hubnutí. Můžete pocítit tíhu v žaludku, i když jste si jisti, že tento bezdůvodně. Někteří pacienti cítí letargický a stěžuje na nepohodlí. 7.

dýchacími potížemi pacientů trpících selháním ledvin, dýchání obtížné získat zpět po fyzické aktivitě, zvýšení po schodech, běh a dokonce zrychloval pryč.

To se děje ze dvou důvodů: za prvé, v těle těchto pacientů je dostatek přebytečné kapaliny, a za druhé, tato tekutina může hromadit v plicích, které brzdí proces dýchání. Navíc, mnoho z anémie u pacientů se selháním ledvin také komplikuje možnost rychle obnovit dýchání. 8.

Zimnice Pacienti, kteří trpí anémií jsou s větší pravděpodobností cítit chlad, a to je také jeden z příznaků onemocnění u selhání ledvin. 9.

obtížné soustředění

Vzhledem k problémům s krevním oběhem a čištění, jakož i s měnícími se množstvími hormon erytropoetin, kyslíku dostala do mozku v dostatečných dávkách.

Z tohoto důvodu se tělo nenaplňuje energií a začnou se objevovat problémy se soustředěním. Zaostřování se v takových případech stává těžkým, ale stále existuje pocit stálého vyčerpání a dokonce i závratě. Někteří pacienti mohou dokonce zaznamenat částečnou ztrátu paměti.10. bolesti zad a nohou

někteří lidé s onemocněním ledvin, si stěžují na bolesti v zádech a bocích, i když tento příznak a může naznačovat další zdravotní problémy.

To platí nejen bolest v boku, ale u nohou, a to může být tak úzká, že brání vést normální život. Tento příznak často spojena s polycystické onemocnění ledvin, onemocnění, při kterém se vytvoří s ledvinami nebo dokonce jaterní cysty, které jsou naplněny kapalinou. Tento proces je velmi bolestivý. Jak zabránit nástupu selhání ledvin?

V mnoha případech je hlavní příčinou selhání ledvin jsou dědičné, ale musíme si uvědomit, že zdravý životní styl a správná strava může snížit riziko onemocnění až o 60%.

Co je pro to zapotřebí? Především, pozor na váhu a krevní tlak, vyhnout se zvyšování hladiny cholesterolu v těle, denní zvýraznění alespoň jednu hodinu chůze a dodržovat tyto zásady při plánování svůj jídelníček :Vyhněte se červené maso (ať opatrný všech zdrojů živočišných bílkovin)

  • Snížení počtu mléčných výrobků a vajec ve své stravě
  • vyhnout sycené nápoje a ty, které obsahují velké množství sladidla (ledvin velmi těžko stravitelné)
  • vyhnout kávu, alkohol a tyutyu V
  • Denně vypít 2 litry vody a jíst více ovoce a zeleniny (a syrové a vařené forma).


Problémy s štítné žlázy 14 symptomy

Problémy s štítné žlázy 14 symptomy

Zajímavých faktů Problémy s štítné žlázy se vyskytují častěji, než si myslíte. Jsou zpravidla většinou ženy. Příznaky nemusí být patrné. Je však důležité vědět o příznaky a symptomy onemocnění štítné žlázy. V tomto článku se podíváme na některé z nejběžnějších. Co byste měli vědět o problémech se štítnou žlázou Štítná žláza je malá žláza se nachází nad klíční kostí, který je zodpovědný za vylučování dvou důležitých hormonů (T3 a T4).

(Zajímavosti)

První příznaky rakoviny tlustého střeva, která by neměla být ignorovány

První příznaky rakoviny tlustého střeva, která by neměla být ignorovány

Rakovina Zajímavá fakta střeva se vyvíjí, když buňky rostou nekontrolovatelně tlustého střeva a způsobit vzhled hrboly na sliznici tlustého střeva. Stejně jako u jiných typů rakoviny, to může rychle zaútočit na tělo a způsobit mnoho problémů. To je velmi vážná, a je vysoké riziko vzniku rakovinu, pokud máte polypy v tlustém střevě, rodinná anamnéza onemocnění, nebo pokud trpíte ulcerózní kolitidou.

(Zajímavosti)