Domácí léky na tělesný pach přírodních prostředků


Domácí léky na tělesný pach přírodních prostředků

Nepříjemný tělesný pach obvykle nastane, když potní žlázy jsou hyperaktivní, a to zejména, když bakterie vybudovat na stejném místě ve stejnou dobu, pokud je tělo nedostává dostatek kyslíku. Pokud se vám to stane pravidelně, měli byste se obrátit na svého lékaře. To může znamenat závažnější poruchu a trvalý zápach může také vyvolat emocionální nepohodlí.

Lidé, kteří mají silný tělesný pach, se často cítí izolovaní od společnosti a mohou dokonce přerušit kontakt se svými vrstevníky. Dokonce i v případě, že vám zápach neustále nepřipomíná, občas i jeho občasný výskyt může způsobit nepříjemné pocity v sociálních situacích, a to jak pro osobu, která ji zažívá, tak pro životní prostředí.

Naštěstí, i když se vám zdá nemožné zbavit se, ve skutečnosti existuje mnoho způsobů, jak zacházet s vůní těla. Pokud vy nebo někdo, koho víte, trpí tímto problémem, podívejte se na tyto domácí opravné prostředky.

Sage čaj

Shawlia pomáhá regulovat teplotu těla, proto je ideální pro potírání potu a tělesného pachu.

Ingredience

 • 5 listů šalvěje
 • 1 šálek vody (200 ml)

Jak vařit?

Chcete-li čaj s šalvějí, vařte šalvěj listy ve sklenici vody asi 15 minut. Nejlepší výsledky uvidíte, pokud pijete tento čaj několikrát denně.

Přírodní deodorant s mátou a rozmarýnem

máty a rozmarýnu jsou aromatické a antibakteriální vlastnosti, , které je činí velmi efektivní, pokud jde o zacházení s tělesným pachem.

Ingredience

 • 5 mátových listů
 • 5 stonků rozmarýnu
 • 1 šálku vody (200 ml)

Jak vařit?

Mátou a rozmarýřem zapijte do sklenice vody po dobu 15 minut. Vyčistěte kapalinu, nechte ji vychladnout a aplikujte ji na tělo po sprchování.

Vana s černým čajem

Černý čaj obsahuje třísloviny, které pomáhají hluboce vyčistit kůži a eliminovat vůni těla.

Ingredience

 • 4 pytle černého čaje
 • 2 litry vody

Jak udělat?

Varejte dva litry vody a přidejte čtyři čajové lžičky černého čaje. Nalijte tuto směs do lázně s vodou a sedněte v ní 20 minut.

Výrobky bohaté na chlorofyl

Produkty, které obsahují přírodní chlorofyl, mohou mít silný antiperspirační účinek, který pomáhá eliminovat vůni těla a dokonce i nepříjemný zápach. Pokud trpíte těmito problémy, doporučujeme jíst více potravin, jako například: špenát

 • salát kedluben koriandru

můžete udělat zelené smoothie každé ráno k překonání tohoto problému.

levandulový esenciální olej

Rozmarínový olej je jedním z nejlepších silic v boji proti špatnému tělesnému zápachu, který také pomáhá relaxovat. Tento olej má jemnou a příjemnou vůni, která neutralizuje pachy, je také skvělou volbou pro ty, kteří se tímto problémem potýkají.

Ingredience

 • 5 kapek levandulového oleje
 • ½ litru vody

Jak vařit?

Půl kapek levandulového oleje rozpusťte v pol litru vody. Uchovávejte tuto směs v uzavřeném obalu po dobu 10 dní a poté aplikujte přímo na kteroukoli část těla, kde zjistíte nadměrný zápach.

Soda na pečení

Soda na pečení je další skvělou volbou pro potírání tělesného zápachu a snížení nadměrného pocení. Jeho antibakteriální vlastnosti pomáhají bojovat proti bakteriím, které způsobují problémy.

Ingredience

 • Soda pečení
 • Mastek

Jak vařit?

Jediné, co musíte udělat pro tento jednoduchý lék, je mix stejné díly výše uvedených složek a použít směs na místech, kde si všimnete na vůni těla.

Jablečný ocot

Pokud máte páchnoucí vůni nohou, jablečný ocet je jedním z nejlepších domácí opravné prostředky, které můžete najít. Tento domácí produkt pomáhá regulovat pH pokožky, eliminuje bakterie, které způsobují zápach.

Ingredience

 • 5 lžící jablečného octa
 • vody

Jak vařit?

Jak se zbavit zápachu nohou rozpouštějí jablečného octa do misky s vodou a pak namočit nohy ve směsi po dobu 10 minut.

Ginger

Jednou z velkých prostředků pro tělesný zápach, včetně nohou, je zázvor.

Ingredience

 • 1 zázvor kořenů střední velikosti
 • vody

Jak vařit?

Za prvé, kořen zázvoru. Dejte je do hrnce s vodou a přivedete k varu. Cook na nízké teplotě po dobu 15 minut, poté vyjměte. Chladte a namočte nohy v této směsi každou noc před spaním.


Přírodní prostředky, které léčí krvácení z dásní a pohyblivost zubů

Přírodní prostředky, které léčí krvácení z dásní a pohyblivost zubů

Přírodní produkty krvácení dásní a pohyblivost zubů jsou dva z nejčastějších problémů v ústech. I když jejich původ může být měněna, je pravda, že většina z těchto problémů dochází z důvodu špatné hygieny, což vede k onemocnění, jako je zánět dásní . Proto jsme se vám o některých přírodních prostředků o krvácení z dásní nebo pohyblivost zubu v tomto článku.

(Lidových opravné)

Přirozené čaje proti zažívací poruchy

Přirozené čaje proti zažívací poruchy

Přírodní prostředky trávicí systém je jedním z nejdůležitějších v lidském těle. Potřebuje péči. To je způsobeno tím, že se často najednou vyskytují různé poruchy. Takže čaj proti poruchám trávení vám bude užitečný. Funkce tohoto systému je zpracovávat produkty, které jíte. Tak trávení začíná tím, co se dostane do úst.

(Lidových opravné)