Domácí léky na rychlou léčbu herpes přírodní prostředky


Domácí léky na rychlou léčbu herpes přírodní prostředky

Herpes - vyrážka na rtech první způsobené virem herpes simplex typu, který se obvykle šíří jej líbáním nebo těsném kontaktu s někým, kdo má aktivní kožní vyrážku. Po infekci viru herpesu zůstává v těle po celý život. Vyrážky může být způsobeno tím, horečka, infekce, stres, úpalu a alergie na potraviny, jinými slovy, vše, co nějakým způsobem oslabuje imunitní systém a přispívá k aktivaci viru herpes.

Podle webového portálu Medline Plus je téměř každý člověk na světě infikován herpes virus, dokud nedosáhne dospělosti. Vyrážka se obvykle vyskytuje v pěti stádiích: brnění, tvorba bublin, únik tekutin, tvorba peptického vředu a hojení. Nejvíce nakažlivá je fáze, kdy vznikají puchýře a tekutina uniká.

Samozřejmě by bylo nejlepší zastavit vyrážku před tím, než se stane, to znamená během první fáze. Pokud však již vytvořené bubliny by měly věnovat pozornost mnoha domácí opravné prostředky, které mohou pomoci vypořádat se s tímto problémem a rychle vyléčit vnější projevy herpes.

Jaká je léčba herpesu? V současné době neexistuje žádná léčba nebo vakcína, která by zabránila infekci. Existují však léky, které omezují reprodukci a šíření viru kůží, změkčují svědění během symptomatických období onemocnění a urychlují hojení bublinek.

Zakrýt vyrážku

Mnoho lidí dělá chybu pokrytím herpesu s kosmetikou. Může však zpomalit hojení a zvýšit vzhled bublin. Namísto použití kosmetiky by mělpoužít tenkou vrstvu vazelíny, takže budete udržovat působivé místo v bezpečí bakterií a urychlíte proces hojení. Kromě toho se pokoušejte aplikovat opalovací krém, pokud jste mimo prostor, aby nedošlo k dalšímu poškození kůže.

Balzám na rty

Na trhu je mnoho balzámů, které obsahují dokosanol, který urychluje hojivý proces. Pokud jste často ve větrných oblastech nebo žijete v suchém klimatu, nezapomeňte použít balzámy na rty, abyste zabránili vysychání rtů a tvorbě bublin.

Potravinové produkty, které léčí herpes

Některé potraviny obsahují aminokyseliny, které se nazývají lysin. Může pomoci v boji proti herpesu. Potraviny, jako je mléko, ryby, maso a luštěniny, obsahují lysin, což znamená, že použití těchto potravin přispěje k rychlejšímu vyléčení vyrážky.

Na druhou stranu potraviny, které obsahují aminokyselinu, nazývané arginin, mohou podpořit šíření viru. Arginin se obvykle vyskytuje v potravinách, jako jsou čokoláda, arašídy, sušené ovoce a mandle.

Černý čaj

Pokud už máte na vašich rtech vyrážku, umístěte mokrý čajový pytlík černých čajů přímo do postiženého místa a jemně jej troubte na několik minut. Tento lék snižuje bolest a pomáhá léčit bublinu.

Česnek

Česnek je známý pro své antimikrobiální vlastnosti a schopnost řešit velké množství virů. Pro potlačení herpetické vyrážky je nutné snížit česnek na polovinu a umístit ji přímo do vyrážky.

Mléko

Mléko, jak jsme již zmínili, obsahuje lysin, což je aminokyselina, která urychluje hojení herpesu. Stačí vložit bavlněný tampón do mléka a připojit ho přímo k vyrážce. Tento lék se nejlépe používá při prvních projevech vyrážky, tj. Když se narodí.

Rajčata a aloe vera

Pro každodenní čištění použijte rajčatový džus na několik minut na vyrážku a poté přilepte nakrájený list aloe vera. Aloe má mnoho ingrediencí, které jsou pro pokožku velmi užitečné a pomáhají rychle vysušit bublinu.

Vápno

Vápno je ovoce, které má antibakteriální a antivirové vlastnosti, které mohou pomoci bojovat proti viru herpesu. Chcete-li využít přínosy vápna, stačí jen několik kapek šťávy přímo do postižené oblasti pokožky třikrát denně.

Med a ocet

Med a ocet mají antivirové vlastnosti, které pomáhají při kontrole herpesu. Směs lžíce medu s malým množstvím octa aplikujte tuto směs přímo na postiženou oblast bavlněným tamponem.

Zubní pasta

Zubní pasta důkladně vyschne vyrážky na rtech. Její by měla být aplikována na postiženou oblast pokožky, dokud se neobjeví puchýř, ale ještě se objevuje brnění a svědění, které předchází jejich vzhledu. Ale pokud jsou bubliny již znatelné, musíte je namazat. To přispěje k rychlejšímu zhojení bolestí.

prevence a péče je velmi důležité, aby okamžitě zbavit kartáčků na zuby, ručníky nebo jiných předmětů, které přicházejí do kontaktu s aktivními příznaky herpes nebo důkladně dezinfikovat. Je pravděpodobné, že všechny tyto položky jsou infikovány virem, takže jejich následné použití může vést k novým bublinám.

Pokud je to možné, vyvarujte se znovu použití šálků, zátek nebo jiných špinavých nádobí. Uchovávejte antiseptický přípravek připravený k čištění rukou a odstranění bakterií a virů. A nezapomeňte - vypuknutí aktivní fáze herpesu je vyvoláno oslabením imunity.

Chcete-li zabránit onemocnění, posílejte imunitu mnoha způsoby:nechte špatné návyky, cvičit, jíst zdravé potraviny a udržovat osobní hygienu. Pak nebudete mít na rtech takové bolestivé vyrážky.


Zázvorový čaj bojovat s infekcemi a ledvinové kameny přírodní prostředky

Zázvorový čaj bojovat s infekcemi a ledvinové kameny přírodní prostředky

Ginger - léčivý kořen, který je vysoce ceněn po dlouhou dobu díky bohatství živin. Má charakteristickou úžasnou chuť a vůni. To je důvod, proč se používá v mnoha kulturách pro širokou škálu pokrmů a nápojů. Zázvor má vynikající analgetické a protizánětlivé vlastnosti. Proto je základem mnoha různých přírodních prostředků.

(Lidových opravné)

Jak léčit tendonitidu

Jak léčit tendonitidu

Hlavní příčinou tohoto onemocnění jsou časté opakující se pohyby v neproniknutelné poloze nebo těsné obuvi. Kromě toho může tendence, která může nastat po nějaké době, může vést k protažení šlach nebo zranění, které vznikají při nesprávném výkonu. O tendonitidě Při intenzivních nebo příliš častých pohybech začínají procesy únavy, které se vyskytují v šlach, převažovat nad procesem obnovy.

(Lidových opravné)