Domácí prostředky pro vitiligo


Domácí prostředky pro vitiligo

Vitiligo je kožní onemocnění způsobené nerovnováhou imunitního systému. Kvůli této poruše jsou buňky, které jsou zodpovědné za pigmentaci kůže, zničeny jako patogeny.

To způsobuje vzhled bílých skvrn nebo oblastí pokožky bez pigmentace. V dnešním článku bychom chtěli mluvit o některých domácích prostředcích proti této kožní nemoci.

Co bych měl o vitiligo vědět

Toto kožní onemocnění se může objevit kdykoliv v životě, ale většina pacientů mají genetické predispozice k němu, začínají pociťovat příznaky před dosažením věku 20 let.

Je charakterizován výskytem bílých nebo bledých stop a skvrn na různých částech těla. Tato místa se mohou šířit nebo zůstat stejnou velikostí. Obvykle se objevují jak v přední, tak i zadní části.

Během vitiligo se textury pokožky nemění a není nakažlivá. Tato porucha má čistě estetický a psychologický dopad. Téměř

polovina genetická predispozice k rozvoji vitiligo - dědičného, ​​ ačkoli to může být způsobeno faktory, jako jsou hormonální změny, stres či vážných zdravotních problémů.

K dispozici jsou dva typy vitiligo:

Balanced To je nejčastější forma, vyznačující se tím, vývoj lézí bez pigmentu na obou stranáchtěleso v těchto místech. Tento typ vitiligo postihuje hlavně:

 • tvář prsty podpaží
 • lap umyvadlo

těchto místech vystavených nárazům, jako „hranici“ mezi těmito dvěma typy pleti, jako jsou oční víčka, okraje rtů, uši a tak dále.

Segmented

To je méně obyčejná forma, která se objeví pouze na jedné straně těla. Po vývoji onemocnění progreduje onemocnění během několika měsíců (až 6) a pak se stabilizuje. Jen velmi malá část pacientů zaznamená po tomto časovém období relaps nebo prodloužení.

Domácí léky k léčbě vitiligo

V současné době neexistují žádné léky k léčbě vitiligo, ale tam jsou některé přírodní prostředky, které mohou pomoci snížit výskyt skvrn a nedošlo ke ztrátě pigmentace.

Některé z výrobků, které mohou být užitečné při léčbě tohoto onemocnění:

Okurka Okurka je plná vitamínů B a C, a je známý pro své hydratační vlastnosti pro pokožku (což je důvod, proč je k dispozici v mnoha komerčních kosmetických přípravcích).

Pomáhá vybělit dermis, redukuje vrásky, hydratuje citlivou pokožku a obnovuje rovnováhu na mastnou pleť. Doporučuje se také pro lidi, kteří trpí lupénkou a vitiligo.

Basil Basil - skvělý způsob, jak k léčbě vitiligo, protože postupně odstraňovat skvrny na kůži. listy rostliny stimulují sekreci melaninu a pomáhá vyrovnávat přírodní pigmentaci.

Chcete-li získat maximální užitek z baziliky, je třeba jej smíchat s trochou citronové šťávy. Výsledky se objeví za několik měsíců. Kiwi

Díky svým vlastnostem a složení kiwi je vynikající volbou pro léčbu tohoto onemocnění. Chcete-li využít, přidejte kiwi do své každodenní stravy.

může jíst kiwi k snídani, svačinu nebo dezert po obědě nebo večeři. Toto ovoce je tak chutné, že můžete kombinovat v pruhu s jiným ovocem.

kiwi zvyšuje imunitu a zlepšuje funkci imunitního systému. To znamená, že přestane útočit na buňky, které produkují pigmentaci. Strawberry

Protože Vitiligo způsobuje oslabení imunitního systému, je důležité jíst potraviny, které posilují imunitní systém, jako například jahody.

Tento malý a chutný bobule obsahuje mnoho vitamínů, včetně vitaminu C, který je známý pro své protivirové a antibakteriální vlastnosti. Proto doporučujeme jahody několikrát týdně jíst. Matice

Tento druh fazole obsahuje mnoho aminokyseliny a vitamíny, které zastaví ničení buněk, odpovědných za pigmentaci. Zvyšuje také sekreci melaninu.

můžete použít cizrna v různých jídel, včetně hummus, polévek nebo dušených pokrmů.

Černý pepř

Černý pepř je dobrý jak pro vnitřní, tak pro vnější zdraví. Kromě přidání koření do potravin, doporučujeme aplikovat na kůži, která dojem vitiligo.

Zde je velký recept: Složení

 • 1 špetka pepře
 • 1 kávová lžička olivového oleje (5 g) Příprava

 • Místo papriky do mísy a kryt s olivovým olejem.
 • Smíchejte, dokud se nanáší pasta, a nanášejte na všechny oblasti s bílými skvrnami.
 • Nechte půl hodiny, poté opláchněte teplou vodou.
 • Tento postup opakujte nejméně dvakrát denně po dobu jednoho měsíce. Antukových

Můžete si ji koupit v lékárnách nebo dokonce nalézt v korytech vodních toků. červený jíl obsahuje velké množství mědi, která napomáhá obnovit pigmentace a bílé skvrny.

 • Složení 1 lžíce červená hlinka (15 g)
 • 1 polévková lžíce strouhaného zázvoru (10 g) Příprava

 • Place jíl do mísy a smíchá se s strouhané zázvor.
 • Aplikujte na postiženou oblast nejméně jednou denně.
 • Nechejte dvě hodiny a pak opláchněte teplou vodou.
 • Opakujte denně po dobu jednoho měsíce.

Vyzkoušejte tyto skvělé domácí prostředky!


Vynikajícím prostředkem boje proti nespavosti přírodní prostředky

Vynikajícím prostředkem boje proti nespavosti přírodní prostředky

šPatný spánek, zejména chronické nebo občasné nespavosti může mít mnoho příčin. Některé z nich jsou: stres alarm dietu s nízkým obsahem živin Provozní doba bolesti některé léky Pokud zjistíte, že je obtížné dojít k hluboké restorativní spánek, a to má vliv na kvalitu života, první věc, kterou byste měli udělat, je obrátit se na specialista.

(Lidových opravné)

6 Přírodní prostředky pro prevenci kandidózy přírodní prostředky

6 Přírodní prostředky pro prevenci kandidózy přírodní prostředky

Candida biliyucha - je jedním z nejběžnějších hub v těle . Ačkoliv přítomnost malého množství kvasinek je naprosto bezpečný pro ústní a střevní stěny, přebytek v těle může vést k zánětu. rychlý růst kvasinek, což často vede ke špatné výživě a intoxikace, změny střevní bakteriální flóry a narušuje imunitní systém.

(Lidových opravné)