10 Důvodů, proč používat květák


10 Důvodů, proč používat květák

A máte rád květák? Nebo možná jste jedním z těch lidí, kteří nemohou vystát svou specifickou chuť? Máte-li rádi květák, doporučujeme, abyste dávat pozor na několik faktů o této zeleniny z brukvovité rodiny. Za prvé, květák obsahuje vitamíny B (B1, B2, B3, B6 a kyselina listová) a vitamíny C, K a E.

Zadruhé, květák je bohaté na obsah minerálů pro lidské tělo, včetně které lze odlišit od vápníku, hořčíku, fosforu, draslíku a manganu. Navíc je tento druh zelí silným zdrojem rostlinných bílkovin.

Tuk v květáku je extrémně malý, takže se nemusíte starat o vaši postavu. Upozorňujeme, že tato užitečná zelenina je bohatá na vlákniny a omega-3 mastné kyseliny.

Pokud pravidelně používáte tuto zeleninu, výrazně zlepšíte vaši pohodu a posílíte imunitní systém.

Zde jsou některé užitečné vlastnosti květáku:

1. Zlepšuje kardiovaskulární systém

vitamínu K, které ve velkých množstvích nacházejí v květáku, má silné protizánětlivé vlastnosti a má schopnost zlepšení krevního oběhu.

S tímto na stěnách cév akumulují méně tuku, které často vedou k poruch kardiovaskulárního systému a aterosklerózy.

Kromě vitamínu K obsahuje karfiol další užitečnou sloučeninu - sulforafan. Tato látka pomáhá regulovat krevní tlak.

2. Květák léčí trávení

jsme se zmínili, že tento rostlinný obsahuje velké množství vlákniny, která má schopnost zlepšit trávení. Navíc, celulóza pomáhá odstranit nahromaděné toxiny z těla.

jakýkoli proces detoxikace poškození nenese kvůli žaludeční stěny jsou chráněny sulforafan, který eliminuje vliv škodlivých bakterií.

V květák také obsahuje velké množství izotyotsyanativ, které mají schopnost zabránit vývoji žaludečních vředů a tlustého střeva.

3. Pomáhá v boji proti rakovině v mladém věku a izotyotsyanaty

sulforaphane obsažené v květák pomoci rakovinu boj, protože obsahují anti-estrogeny a dalšísloučeniny, které brání rakovinné buňky k růstu.

Proto důrazně doporučujeme, abyste pravidelně používali květák pro prevenci rakoviny.

Pokud jsou zdravé a přesto strach ze vzniku rakoviny, měli byste věnovat pozornost tomu, co přesně typy rakoviny může zabránit tento užitečný zeleniny:

  • rakovina plic rakovina močového měchýře
  • rakovina prsu rakovina prostaty
  • rakovina vaječníků

dělohy 4. Květák ochranu proti makulární degenerace

Květák pozitivní vliv na zrak v důsledku vysokého obsahu antioxidantů a vitamínu C. Proto je tento rostlinný brání vzniku makulární degenerace a dokonce slepotu.

sulforafan má ochranný účinek na sítnici, která je velmi citlivá na negativní vnější faktory. Pravidelná konzumace květáku vám může pomoci zlepšit zrak a zabránit jiné problémy s očima (tj katarakty).

5. neutralizuje škodlivé účinky UV záření

sulforafan obsažené v květáku také pomáhá chránit kůži před škodlivým UV zářením. S pravidelným používáním brukvovité zeleniny, můžete chránit před těmito problémy:

  • zánět rakoviny kůže, se objevil v důsledku nadměrné UV záření
  • zarudnutím, které mohou nastat v důsledku zvýšení průtoku krve po poškození úžeh

buněk doporučujeme, abyste Zabraňte dlouhodobému vystavení přímému slunečnímu světlu. Přes užitných vlastností květák, jedno použití z této zeleniny není dost pro spolehlivou ochranu před UV zářením. Nezapomeňte aplikovat opalovací krém před opalováním a nepoužívejte sluneční lázeň.

6. Zelí zabránit rozvoji neurodegenerativních chorob

Vzhledem k tomu, květák má schopnost chránit tělo před vznikem neurodegenerativních chorob, doporučujeme přidat této zeleniny do svého jídelníčku. Sulforaphane aktivuje enzymy s čisticími vlastnostmi. Kromě toho, tato sloučenina se může zlepšit pohody v lézích nervovém systému, které často vyplývají z oxidačního stresu a zánětu.

To znamená, že při pravidelném používání květáku riziko vzniku Alzheimerovy choroby nebo Parkinsonovy výrazně snížena.

7. To má schopnost regulovat krevní tlak

Vzhledem ke své protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, květák je vynikající nástroj pro posílení tepny.

omega-3 a vlákno, které ve velkém množství obsažené v tomto ovoci mají schopnost snižovat hladinu špatného cholesterolu v těle. Proto květák pomoci lidem s onemocněním kardiovaskulárního systému. Chcete-li zlepšit své srdce, opřít o zelenině z brukvovité rodiny.

8. Due květák upravit hladinu elektrolytu v těle

Pravidelná konzumace květáku může pomoci nastavit úroveň elektrolytů v těle. Tím se zlepší nervový systém a svaly začne klesat, jak se očekávalo.

Pokud profesionální výkon, jak se zdá, se často používají speciální sportovní nápoje. Ve skutečnosti jsou tyto nápoje jsou často aktivní lidé v potravě, protože oni také mají schopnost obnovit rovnováhu elektrolytů.

Mějte však na paměti, že většina sportovní nápoje obsahují velké množství cukru. Proto vám doporučujeme, aby opustit takové měkké energetice ve prospěch květáku.

9. Zelí zlepšuje činnost mozku a posiluje buňky

fosfor obsažený v květáku má schopnost obnovit buněčné membrány, které mají přímý vliv na mozek a nervový systém.

Stejně role draselného a vitaminu B6, který je bohatý květák. Zajišťují řádné fungování nervových zakončení a zlepšení mozkové aktivity obecně. Pokud chcete být aktivní a je schopen pracovat, budete muset opřít o zelí.

10. jíst květák pro prevenci diabetu

Tato zelenina může potlačit diabetes v rané fázi v důsledku vysokého obsahu vitaminu C a draslíku. Tyto dvě sloučeniny reguluje hladinu cukru v krvi a urychlení metabolismu.

Pokud je hladina draslíku v krvi je příliš nízká hladina cukru v krvi může výrazně zvýšit, což je velmi nebezpečné pro ty, kteří jsou v ohrožení.

Z tohoto důvodu doporučujeme, abyste si co nejvíce potraviny s vysokým obsahem draslíku.


Přírodní způsoby, jak bojovat proti zácpě

Přírodní způsoby, jak bojovat proti zácpě

Užitečné návyky udržení aktivního životního stylu je nezbytné pro správné trávení a bojové zácpy. Pokud musíte zůstat po dlouhou dobu, nezapomeňte se čas od času zorientovat, abyste se vyhnuli problémům. V boji proti zácpě, většina lékaři doporučují stravu bohatou na vlákninu a plná potravin, jako je ovoce a zelenina, fazole, celá zrna a ořechy.

(Užitečné návyky)

Domácí a přírodní prostředky pro praní prádla

Domácí a přírodní prostředky pro praní prádla

Užitečné návyky Přemýšleli jste někdy, kolik peněz budete trávit na nákup vybavení domácnosti, čisticí prostředky a čisticí prostředky? Obvykle je jen jeden způsob, nemůže dělat, ujistěte se, že koupit bělení, mytí barevné a bílé věci, prostředky pro poskytnutí oblečení a dát příjemnou chuť k věcem měkkosti.

(Užitečné návyky)