10 Projevy diabetu, který nelze ignorovat


10 Projevy diabetu, který nelze ignorovat

zajímavých faktů cukrovku - onemocnění, které je často nazýván „tichý zabiják“, protože to může vyvíjet bez zjevných příznaků a je těžké diagnostikovat včas.

Toto onemocnění je metabolickým onemocněním a je charakterizováno vysokými hladinami glukózy v krvi.

V důsledku toho je kvalita života se zhoršuje, a riziko kardiovaskulárních onemocnění a neurologické poruchy se zvyšuje.

Nejvíce alarmující skutečnost, že mnozí lidé ignorují varovné signály, protože jsou zaměnitelné s jinými existujícími běžných nemocí.

Statistiky ukazují, že každý třetí pacient ani nezná jeho stav, což zvyšuje riziko závažných komplikací.

Proto je tak důležité vědět, jaké jsou časné příznaky, čas poradit se s lékařem a podstoupit potřebná vyšetření.

Vzhledem k tomu, že mnoho lidí stále ještě tuto informaci nezná, dnes chceme říct, že asi 10 nejdůležitějších projevů cukrovky. 1.

často nutné spustit do záchodové

Časté močení může být způsobena infekcí močových cest nebo nadměrného příjmu tekutin.

Pokud však váš případ není spojen s žádným z těchto dvou důvodů, pak to může být příznakem cukrovky.

Je snadné vysvětlit: ledviny potřebují pracovat v rozšířeném režimu, aby přinesli další cukr společně s močí.

Má číst: kontrola močení lidových prostředků

žízeň 2. Tento symptom spojený s výše popsanými. Protože tělo ztrácí tekutinu, pokouší se jej doplnit, a proto jsou lidé neustále žízniví. 3.

nespoutanou chuť k jídlu hladu útoky může dojít z prudké výkyvy hladiny cukru v krvi, a to jak z hypoglykémie a hyperglykémie dále.

V obou případech, buňky nedostávají běžné dávky pro ně cukru, takže mozek je odeslán do příslušného signálu. 4.

sucho v ústech, nadměrné sucho v ústech nejen vytváří nepohodlí, a dokonce může skrývat vážné zdravotní problémy. To není jen známka dehydratace, ale také pravděpodobný příznak diabetu 2. typu.

Změny stavu kůže vytvářejí pro bakterie podpůrné prostředí, které zase zvyšuje riziko problémů s dásněmi a zuby. 5. Únava

Hlavní projevy nebo chronické únavy - je závažný symptom, která v žádném případě nemůže být ignorována.

Samozřejmě, po skvělém výkonu se cítíte unaveni samozřejmě, ale to ještě

může také nastat, když se tělo snaží kompenzovat nedostatek glukózy v buňkách. Ještě mnohem horší, pokud budete muset vstávat v noci na záchod, podle porušení spánku člověk nedostává správné odpočinek.

6. Problémy se zrakem

Oči - orgán, který trpí účinky diabetu, nebo ne nejvíce.

Vysoká hladina cukru deformuje čočku a oko, což vede ke ztrátě zraku. Někdy se mohou objevit nepříjemné záblesky světla, které narušují obraz, před očima.

Nejhorší je, že pokud tato otázka není čas věnovat pozornost,

diabetes může způsobit úplnou ztrátu rozvíjet nevyléčitelné nemoci. 7.

Infekce Protože bakterie, viry a houby lépe rostou v prostředí s vysokým obsahem glukózy, je odpovídajícím způsobem infekce jsou běžné.

vaginální kvasinková infekce, kožní infekce, plísně, infekce močových cest a viry - všechny typické příznaky diabetu.

8. brnění a končetin

těchto jevů dochází z důvodu poškození nervů, které je úzce spojeno s diabetem. ○ Ošetření a mravenčení se mohou pravidelně opakovat. Takové nepříjemné pocity mohou doplnit bolest a zánět.

Pokud se tomuto problému nedostane včasná pozornost, poškození nervů může být nevratné a způsobit vážné následky. 9. nepřiměřené kolísání

známo ztráta hmotnosti nebo přírůstek hmotnosti může být způsobeno neschopností těla k použití inzulínu.

Vzhledem k tomu, buňky nedostávají správnou dávku glukózy, tělo začne spotřebovávat

produkovat svalové bílkoviny energie. Dalším extrémem je opačná reakce: zvýšená chuť k jídlu bohatému na cukr, která vyvolává hromadění extra kilo. Doporučujeme číst: Může to být důvod k získání váhy?

10. Problémy s hojením rán

Poškození krevních cév brání přirozenému hojení drobných řezů a škrábanců.

Příliš mnoho cukru postihuje žíly a tepny, což snižuje jejich schopnost přivést krev do buněk a uzdravit rány.

Kromě toho můžeme dávat pozor na znamení shora popsaných, je také důležité mít na paměti, že zdravý životní styl může zabránit diabetes mellitus 2. typu.

proto nezbytné, aby se zabránilo hromadění nadváhy, kouření, sedavý způsob života a omezit ve stravě příjem nasycených tuků, cukru a polotovarů.


Metody prevence „syndromem zlomeného srdce“

Metody prevence „syndromem zlomeného srdce“

Zajímavosti Přestože syndromem zlomeného srdce je považován za jeden z charakteristických znaků srdečního infarktu, je zřídka fatální. Všimněte si, že tento problém často postihuje ženy. Samozřejmě, že název tohoto onemocnění se může zdát docela poetické na první pohled, ale je to opravdu není tak. V medicíně „zlomené srdce syndrom“ je známější pod názvem „takotsubo kardiomyopatie“, „přechodné dysfunkce levé komory srdeční“ a „stres kardiomyopatie.

(Zajímavosti)

5 Nejlepších přírodních deodorantů

5 Nejlepších přírodních deodorantů

Přítomnost dobrých osobních hygienických návyků nám dává příležitost vychutnat si dobré zdraví. Zejména se zaměří na deodorant, kosmetický, využití z nichž nám pomáhá cítit se lépe, mají větší důvěru, a také zabraňuje uvolňování štiplavý zápach, že cizí lidé obvykle považován za nepříjemné. Proto v této publikaci vám ukážeme pět nejlepších deodorantů na domácím trhu.

(Zajímavosti)