Oční péče: 4 základní tipy


Oční péče: 4 základní tipy

Stále více lidí nosí brýle. Důvodem může být spousta počítačového času, i když existuje mnoho dalších možných důvodů.

Víte však, že ignorování brýlí může být také příčinou problémů se zrakem? To je pravda. Čisté čočky bez poškrábání vám pomohou lépe vidět a zaměřit se na požadovaný objekt.

Čisté brýle = optimální vidění

To neznamená, že vaše krátkozrakost nebo astigmatismus zmizí kvůli okuláru, ale alespoň zabraňují progresi onemocnění.

Nejprve je důležité mít laděné a odstředěné brýle, aby nedošlo k pádu při pohybu hlavy. Kromě toho pomáhá poskytovat vizi nejvyšší kvality, stejně jako prodlužuje trvanlivost brýlí.

Pokud se váš recept nemusí měnit a vaše brýle jsou v dobrém stavu, není třeba je měnit každý rok, když jedete k oftalmologovi.

Protože téměř všechny brýle jsou vyrobeny z lehkých a jemných materiálů, je důležité být s nimi velmi opatrní.

Co čistit brýle?

To je první otázka, kterou musíte položit. V obchodě najdete spoustu značkových čistících tekutin, které mohou být uloženy v kabelce, na nočním stolku nebo na stole. Mohou však být drahé.

Jako levnější variantu můžete jednoduše použít vodu a neutrální mýdlo (nejlépe pokud je tekuté). Následující kroky k čištění jsou:

 • Položte brýle pod kohoutek.
 • Nechte vodu namočit čočku.
 • Použijte mýdlo na špičky prstů.
 • Opatrně otřete obě strany objektivu.
 • Opláchněte čistou vodou z vodovodu.
 • Ponořte papírový ručník nebo houbu. ◊ Ujistěte se, že všechny kovové části jsou důkladně vysušeny.
 • Co když nemáš vodu? V tomto případě můžete použít:

plátno z mikrovlákna

 • výše uvedené sprej
 • vlhké ubrousky
 • Jak správně vyčistit brýle?

Pokud jste venku a nemůžete jít do koupelny k čištění brýlí, jakmile jsou špinavé, můžete použít šátek. (Doporučujeme jej nosit s sebou). Když je vyčistíte, musíte je držet pevně, aby se nerozbialy a neohýbaly se.

Pokud držíte jednu stranu a vyčistíte jinou stranu (obvyklým způsobem), na rám je nadměrný tlak a mohou se zlomit na polovinu. Používáte-li brýle bez opěrky, objektivy mohou být také rozbité.

Dokončit čištění čoček, měli byste také vyčistit rám, zejména části, které přicházejí do styku s pokožkou nebo vlasy, a města, která se dotýká nosu a šle, které jsou založeny na uších.

Při ulice je horko, nebo pokud se potíte hodně, tyto oblasti jsou zvláště náchylné kontaminován. Abyste odstranili špínu, budete potřebovat mýdlo a vodu. Někteří lidé rádi používají vysoušeč vlasů, aby se ujistili, že smyčky a šrouby nejsou zrezivělé.

Jak se nosit a odstranit brýle?

Nesprávné umístění brýlí může způsobit deformaci držáků, takže mohou dokonce spadnout na zem, pokud si nejste opatrní.

Vždy používejte obě ruce, abyste nosili brýle. Pokud to uděláte jen jednou rukou, stlačíte druhou stranu. Dokonce se mohou zlomit. Příslušenství pro brýle

Musíte mít 3 cestou, pokud nosíte brýle:

brýlí případ, že musí být silný a dobře zapadá do sklenic. Pokud ji najednou hodí, si na ni sednout nebo zmáčknout jiné věci ve vaku by neměl být problém.

Kord nebo řemínek

Možná se vám nelíbí to, co vidíte u dětí nebo starších lidí. Nicméně

mohou pomoci stačí použít, pokud vaše brýle na čtení (pokud nemáte vždy u sebe). Je také důležité si uvědomit, že to může být poněkud nebezpečné chodit na body, které kyvné krk. Nakonec mohou udeřit nebo se k němu připojit.

Kartáč pro čištění

Není vhodný pouze na čištění, pokud jsou špinavé. Takový šátek bude také užitečný pro balení čoček, pokud jsou v případě.

Další tipy na brýle péče

Kromě toho, jak se čistí a nosit je, zde je několik tipů, které vám pomohou pečovat o své brýle (pro zobrazení nebo slunce):

čočky nenechávejte je na stůl nebo na stole.

 • Uchovávejte je mimo nadměrné teplo, například v autě.
 • Nepoužívejte oblečení k čištění čoček
 • (zejména džínoviny nebo vlny). Každých pár měsíců stojí za to, že objektiv umístíte do dílny pro hluboké čištění.
 • Pokud sluneční brýle sedí těsně na hlavě, možná budete chtít být zkontrolován.
 • Fantastické cvičení pro zrak

Chcete zlepšit vidění a předejít jeho zhoršení? Často byste měli dělat cvičení pro zrak, aby nedošlo k možnému poškození.


úžAsné potraviny, které mohou být zmrazeny

úžAsné potraviny, které mohou být zmrazeny

Zajímavých faktů plýtvání potravinami je stále vážným problémem na celém světě. Bohužel, odborníci odhadují, že 30-40% potravinářských výrobků určených k pádu lidskou spotřebu do koše. značný počet ztratil během sběru, zpracování a dopravu. Nicméně, většina je ve vaší lednici a spíž, což by mohlo zabránit.

(Zajímavosti)

Střevních červů: 6 příznaky

Střevních červů: 6 příznaky

Zajímavé skutečnosti střevní červi mohou narušit nebo dokonce vyděsit mnoho lidí. Neměli byste se však stydět, pokud máte tyto příznaky. Pamatujte, že střevní červi jsou velmi časté onemocnění, a nejen v méně rozvinutých zemích. Kontaktujte lékaře a postupujte podle jeho pokynů, abyste mohli rychle zlepšit své zdraví.

(Zajímavosti)