U žen: prevence infarktů


U žen: prevence infarktů

užitečné návyky srdeční onemocnění obvykle spojován s muži, ale v posledních letech sestaProveďte sg iyeyu z hlavních příčin úmrtí u žen. V tomto článku budeme zvažovat několik způsobů, které mohou pomoci ženám předcházet infarktům.

Zdraví srdce žen

Jste žena? Jaká je vaše srdce? Nezapomeňte na věk. Čím dříve se začneme starat o tento životně důležitý orgán, tím déle nás to vydrží. Vam pravděpodobně přemýšlel, proč infarktů u žen v poslední době zvyšujea proč ženy jsou náchylnější k kardiovaskulárních potíží. Vysvětlíme:

  • Hlavní problémy - stres a úzkost: je snadné pochopit. Ženy mají mnoho povinností, rodičovství, práce, péče o seniory ... Často ženy jako na plný úvazek „nahoře“, tedy jako manažeři jiných lidí. To může vést k fenoménu, který je obecně znám jako "syndrom zlomeného srdce" - problémy spojené se stoupajícím stresem.
  • Symptomy srdečního záchvatu se liší u žen a u mužů. Příznaky jsou u mužů snadněji rozpoznatelné: tuhost (tvrdost) ruky a dušnost. U žen to naopak není tak jasné. Cítíme se unaveni a cítíme bolest, která se nezdá vážná, a ani nemyslí, že to může být srdce. Další neuvěřitelný fakt
  • -je, že v posledních letech se ženy prositAli kouří mnohem víc než člověk a. To je velmi významný rizikový faktor, který může dříve nebo později vést k infarktu nebo mrtvici.

Naučte se, jak se starat o své srdce:

  1. Naučte se ovládat stres a úzkost

Jednou z hlavních příčin srdečních záchvatů je stres. Stres, který nelze spravovat. Mějte to na paměti a začněte přemýšlet o vašich vlastních potřebách. Je zřejmé, že tam jsou věci, které nemůžeme ignorovat: rodina, práce, domácí práce ... ale najít 2 hodiny denně pro své vlastní zájmy a koníčky.

stanovit priority, Fosteryte důstojnost, vymezit hranice chránit své osobní hranice ... poslouchat vaše emoce, nyníživota, probouzí každý den s úsměvem. Vaše srdce vám poděkuje za sníženou hladinu kortizolu, stresového hormonu.

2.Sledujte váhu ovládáním toho, co jíte

Další důležitý tip: Vyhněte se přírůstku hmotnosti. Když vážíme a naše tělo je nuceno přenášet další tuky, trpí zdraví. Tuk blokuje tepny a žíly, což znamená, že krev nemůže normálně proudit. Také srdce trpí vysokým krevním tlakem a cholesterolem, čímž se srdce změní na pomalu působící bombu, která jen chvíli čeká na výbuch.

Odstraňte z vaší stravy tuk a sůl. Jezte čerstvé ovoce, vlákninu a obilí; Pít více vody a přírodních šťáv. Studie provedená na Harvardské škole veřejného zdraví zjistila, že Red Fruit Diet snižuje problémy se srdcem téměř o 30%.

Zkuste si koupit ovoce: jahody, borůvky, maliny, švestky, rýže; jsou velmi užitečné a zlepší vaše zdraví srdce.

3.trochu snadné cvičení

Nemusíte chodit do posilovny každý den, práce s hýžděmi, a tak dále. Stačí, abyste provedli několik jednoduchých aerobních cvičení ke zlepšení zdraví srdce.

Je velmi užitečné jít na procházku každé ráno, než se stane příliš horké. půl hodiny pěšky ne pouze zlepšuje svalový tonus srdce, ale také zvyšuje pohyblivost kloubů a zvyšuje hladinu dopaminu v těle. Je to opravdu užitečné a příjemné.

4.Máte špatný zvyk tabáku?

Pokud kouříte, je čas házet. To bude užitečné nejen pro vás a vaše zdraví, ale také pro zdraví vašich příbuzných a přátel. Mějte na paměti, že dříve či později vaše zdraví bude trpět, budete mít potíže s dýcháním, vaše plíce jsou nemocné a zvýšené riziko srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice. Za to stojí? Ukončete kouření právě teď a užijte si lepšího života.


Jak urychlit růst vlasů

Jak urychlit růst vlasů

Užitečné návyky jste pidstryhly srst o něco kratší, než chtěl, nebo jen unavený z krátkých vlasů vůbec. Chcete-li urychlit růst vlasů, přečtěte si v tomto článku. Naučte se, jak udělat vlasy delší, dělá tyto tipy do praxe, začíná dnes! Existuje mnoho způsobů, jak urychlit růst vlasů, ale ne všichni jsou stejně účinné.

(Užitečné návyky)

Použití soli pro čištění dům návyky

Použití soli pro čištění dům návyky

Použitelné soli je jedním z těch výrobků, které bude nepochybně vždy najít na naší kuchyně. Přestože před několika staletími, bychom netvrdila, jak v té době to bylo považováno za vzácný a drahý produkt, a dnes můžeme koupit sůl za velmi příznivou cenu a v každém obchodě s potravinami. Samozřejmě vaření naše oblíbené jídlo, nemůžeme obejít bez soli, protože je úzce spojena s naší kulinářského života.

(Užitečné návyky)