Naučte se, jak udělat bramborový bulb


Naučte se, jak udělat bramborový bulb

Zajímavá fakta Pokud se vám líbil hodině fyziky, když jste byli ve škole, tento malý experiment pro vás.

Vše, co potřebujete - bramboru. Přidáte-li několik jednoduchých materiálů, které je možno nalézt v železářství, její sůl může být baterie, která bude novým prvkem v nové generaci ekologických domů.

Haim Rabinovich na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě (Izrael), pracoval několik let vytvořit zařízení, které může přijímat energii skladovat brambory.

Tato studie je určena na pomoc lidem, kteří nemají přístup k sítím elektřiny.

Podle Rabinovich, stačí připojit tento kořen na dvojici drátů, šrouby, a samozřejmě, že LED kontrolka poskytnout umělé osvětlení v různých místnostech.

Studie ukázala, že brambory lampa může být použita k osvětlení místnosti asi 40 dnů. Jak se dělá bramborový

lampy, co budete potřebovat

 • 2 malé brambory (vařené 8 minut)
 • 3 měděné vodiče 2 z měděných tyčí nebo drátů
 • 2 zinkové tyče nebo hřebíky

1 malá žárovka Jak?

 • Wrap měděného drátu kolem dvou tyčí nebo měděných drátů.
 • Plug v každém brambor.
 • Wrap měděný drát kolem tyče třetí zinku a vložit do jednoho z brambor.
 • Pak se hrot měděného kabelu a obalit kolem druhé zinku tyče.
 • Umístěte tento zinku tyče do druhé brambor.
 • Připojte dva volné konce drátu k lampě (pozor, abyste se nedotkli měď).
 • Připraveni? To osvětluje prostor!

Jak to funguje?

brambory prakticky negeneruje elektřinu. obsahuje kyselinu askorbovou. Tato funkce, spolu s mědi a zinku elektrody, způsobí elektrony pohybovat z jednoho místa na druhé pomocí této přírodní produkt, jako hnací ústrojí.

Tento jev je znám jako „redox reakce“. Je schopen se otočit a nakrmit různých spotřebičů.

„Vybrali jsme si brambory, protože to může potenciálně růst všude, a to i v tropických a subtropických klimatech. To je nejčastější plodinou na světě. "(Haim Rabinovich)

malou historii brambor žárovky

Podle Rabinovich, zatímco brambory - výrobní číslo 1, který se používá ve školách učit děti fyziky, ne není studii použití jako zdroj energie.

fyzika Alessandro Volta a Luigi Galvani studovali různé způsoby k výrobě energie v roce 1780, jako jsou například:

 • papírem namočeným ve slané vodě.
 • Výrobní „baterie“ se dvěma kovovými deskami a vědra z půdy nebo vody.

Mystery bramborové hlízy Pokud zásadu přízeň a bramborovým žárovek tento experiment ukázal, tak proč ne začali používat po celém světě?

Podle Rabinovich, ale stačí na „studovat a popularizovat, že lidé začali používat brambory produkují velké množství energie, a to zejména v oblastech, kde je elektřina není k dispozici.“

Nicméně, mnoho lidí jsou proti tomuto způsobu výroby energie z potravy.

Bionafta, která je podle kritiků, braní potravy ze hlad nebo trpěli hladem pro elektrárny zvážit špatné a nevhodné rozhodnutí.

Statistiky ukazují, že asi 360 milionů tun brambor sklizené každoročně na celém světě. Navíc, je snadné, aby to trvanlivé a levné na výrobu.

Z tohoto důvodu ekonomicky proveditelné tento typ technologie vyvinout a zavést tam, kde není elektřina.

výrobu zinkových a měděných tyčí i o něco levnější než petrolejových lamp. Ale problém je, že použití potravin rozsvítit pokoj, to není atraktivní většina.

„Jedná se o napájecí napětí nízké, ale dost vytvořit baterie, které lze dobíjet mobilní telefony a přenosné počítače v místech, kde není elektřina.“ (Haim Rabinovich)


Zánět slinivky břišní příznaky být vědomi

Zánět slinivky břišní příznaky být vědomi

Slinivky zánět je časté onemocnění v dnešní době. Toto onemocnění se nazývá pankreatitida. Je třeba poznamenat, že podle lékařů dochází k častějšímu zánětu pankreatu u žen než u mužů. To je důvod, proč jsme v tomto článku chceme mluvit o všem, co souvisí s pankreatitidou, proč k ní dojde, jaký je jeho příznaky a prostředky na pomoc obnovit zdraví slinivky břišní.

(Zajímavosti)

Užitečné vlastnosti kokosová voda

Užitečné vlastnosti kokosová voda

Zajímavá fakta Kokosová voda obsahuje čerstvou vodu, sacharózu a jednoduché sacharidy. Obsahuje také další organické sloučeniny, které jsou velmi prospěšné pro zdraví a velmi energizují tělo po cvičení . Studie ukazují, že kokosová voda je nejlepší iv těch energie mléka a nápojů pro sportovce, jako draslík, s více než banány, a to i tento nápoj má nízký obsah kalorií, neobsahuje žádný tuk a cholesterol, což je velmi užitečné.

(Zajímavosti)