Zjistěte, kdo jste: racionální nebo intuitivní


Zjistěte, kdo jste: racionální nebo intuitivní

Možná máte dobře vyvinutou intuici; se ukázalo, že v určitém okamžiku existuje pocit, které rozhodnutí by mělo být přijato. Možná máte racionálnější schopnosti. A než uděláte něco, budete pečlivě vážit. Existují specifické znaky každého typu a zjistíte, co je pro vás specifické.

Intuitivní typ a racionální typ osobnosti

Nemůže být řečeno, že osoba má pouze stejný typ vlastností. To znamená, že každý člověk v určitých momentech spoléhá na intuici, a , stejně, každý z nás před rozhodnutím dumal své problémy a záležitosti.

Ale nemůžeme popřít skutečnost, že se někteří lidé chovají víc impulzivně než jiní. Opírají se silně o intuici a předtuchy, zatímco jiní jsou opatrnější, všichni uvažují, než učiní krok.

Anoa způsoby chování a rozhodnutí jsou často spojena s typu osobnosti. Ale to je zajímavé vědět, , že spoléhání se na intuici S, například, není je nerozumnýth charakteristikou. Odborníci říkají, že ve skutečnosti děláme spoustu rozhodnutí, s ohledem přesně na intuici a pocit. Ale to neznamená, že se to děje spontánně. Níže vysvětlujeme, proč.

  1. Intuitivníyy typ osobnosti

Hádat, očekávání ... Všichni víme, jak se to stane. Existuje náhly pocit, který nám říká, jakým způsobem si vybrat lépe. Například, něco naznačuje, že by od nějaké osoby neměli očekávat nic dobrého a je lepší se s ní vyhnout komunikaci.

Často manažeři zvážitayemo taka předtucha přiměřenou, protože jsouhodyat z vlastní emoce a pocity, a nikoli produktem mozku, což by bylo logické a rozumné . Ale to není pravda. Premonice jsou ve skutečnosti velmi rychlé hodnotové úsudky založené na vlastnostech naší osobnosti a předchozích zkušenostech.

Vše, co se děje v našich životech, zapamatujeme a uchováváme v paměti spolu s pocity, které tyto události doprovázejí. V důsledku toho, když se setkáme s určitým podnětem, tam je náhlý pocit, že říká: „Udělej to, tudy, vyberte, že osoba by měla mít možnost nebo lepší opustit svůj plán“ Závěry děláme na základě událostí a rozhodnutí učiněných v minulosti Jsou také příbuzní osobnosti osoby.

C Kladno intuice Druhý mechanismus náhle objeví v y'spocit, který generuje mysl, a my nerozumíme, proč. Existují lidé, kteří je ignorují, ale jednají tím, že je vedou. Poslouchají, jak říkají, jejich instinkty.

Ale mělo by to být opatrné. Je třeba si uvědomit, že spoléhání se na intuici není vždy nejlepší řešení, protože takové pocity jsou velmi rychlé a nemůžeme se mýlit. Intuice tak vždy nefunguje. Lidé patřící k a jinému typu jsou opatrnější a navzdory jejich "předtuchu" je ignorují a spoléhají se více na mysl. Tento typ osobnosti je mnohem racionálnější.racionální typ osobnosti

  1. racionální myšlení

pokladayet SYAna vědomé roku informatioS:že existuje kolem sebe, co můžete vidět a cítit dotek, informace, které lze číst nebo porovnávat atd . Lidé racionálního typu se p

pomaluOstrov aopatrný Ostrov.To neznamená, že mají nejhorší příležitosti, což naznačuje jejich přemýšlivost a možná nejistotu .Ale někdy je to dobré, protože předtím, než se rozhodne, jsou takoví jednotlivci podrobeni "kontrole kvality". Lidé tohoto typu se také bojí chybět a vždy pečlivě hledají správnou odpověď a nejlepší řešení. Takže tento typ osobnosti je opatrnější, ale někdy nemáme moc času na rozhodnutí.

Kromě , jinýchkdyžne má schopnostzískat všechny informace, které potřebujeme, než něco řešíme. Například, nemůžete vědět vše o osobě, abyste se rozhodli, jestli ji stojí za to, že se zamiluje. To se děje bez ohledu na důvod, takže ve skutečnosti většina lidí jedná intuitivně. Emoce vždy mají větší sílu než rozumné úvahy. Lidé jsou ve velké míře vedeni emocí.

V této otázce, jako ve většině ostatních, je nejlepší vyvážit. Nespěchejte také, rozhodněte se, ale příliš opatrnost nebude nejlepším způsobem. Nejistota je často způsobena některými druhy existenčního utrpení.

Tak , samozřejmě,nejlepší podporuevarovnováhu na obou stranách. S tím

souhlasíte ? Co si myslíte o vaší identitě? K jakému typu se zaregistrujete:intuitivní oh nebo racionálníoh ?


14 Tipů, aby se zabránilo plýtvání potraviny

14 Tipů, aby se zabránilo plýtvání potraviny

Zajímavá fakta Jídlo házení lidí je velkým problémem všude, a to nejen proto, že je třetina vyrobených ročně. Situace se zdá být ještě vážnější, když si myslíme miliony lidí, kteří hladovějí. V posledních letech organizace jako Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) podal odvolání k lidem přijmout opatření, aby se zabránilo plýtvání potravinami.

(Zajímavosti)

5 Anální rakoviny příznaky stojí za to vědět

5 Anální rakoviny příznaky stojí za to vědět

Málokdo ví o anální rakovině. Jedná se o málo známé onemocnění, které nemá tak vysokou míru, jako je rakovina plic nebo rakovina prsu, ale musíte znát její příznaky. Podle Španělské asociace pro kontrolu rakoviny je anální rakovina 1,9% všech nádorů v gastrointestinálním traktu. I když to není příliš velké číslo, je třeba poznamenat, že výskyt této choroby v posledních letech vzrostl v důsledku několika rizikových faktorů, jako jsou: kouření dlouhověkosti lidského papilomaviru (HPV) Často postihuje muže než ženy ale mezi ženami nejčastěji dochází ve věku 50 let.

(Zajímavosti)