Děti, které mokré posteli: „namočí postel“ příčiny a léčba


Děti, které mokré posteli: „namočí postel“ příčiny a léčba

Zajímavé skutečnosti Lékaři a psychologové nazývají tento problém noční pomočování (inkontinence), i když všichni víme, co to znamená K tomu dochází, když děti nemohou během močení ovládat močový měchýř a močit.

Existují také případy denní enurézy. Všichni rodiče by měli věnovat pozornost tomuto článku. Děti, které močí v posteli: Jaký je důvod a jak to lze vyřešit? Další informace.

Co je enuréza?

Toto je náhodné vydání pisoáru dětí ve věku 4 let a starších, které se obvykle vyskytují při spánku, ale mohou se vyskytnout iv průběhu dne. V tomto článku využijeme příležitost mluvit o těch dětech, kteří v noci močí v této posteli, o této společné nepořádce ao způsobech, jak je překonat.

Kontrola střev nebo močového měchýře je přirozený proces, který se rozvíjí, když dítě roste, mění a učí. Tento mechanismus je nastaven v rozmezí 15 až 18 měsíců, v závislosti na různých faktorech, například, když se rodiče učí dítě jít na záchod sám, postupně opouštět plenky.

Pak už dítě ví, "jak to udělat pi-pi vlastní" (nebo alespoň je ve fázi výcviku). Existuje mnoho metod, které rodiče používají k výchově dítěte k hrnci. Můžete například nosit spodní prádlo, aby dítě zjistilo, co znamená být mokré. Pediatři, knihy, prarodiče (jsou to vždy odborníci) s tím mohou pomoci.

Pokud jsou učební a rodičovské procesy úspěšné pro dítě, pak bude pokračovat a "být skvělý chlapec nebo dívka" a jít na toaletu jako dospělí, a upozorní, kdyby taková potřeba vznikla. Ukazuje se, že ve věku asi čtyř až pěti let je dítě připraveno kontrolovat tuto fyziologickou potřebu a nepotřebuje pomoc při vyprazdňování močového měchýře.

Stále je všechno v pořádku. Problém nastane, když se dítě po mnoha pokusech nenaučí. Za prvé, když spí, „nechápe“, že je třeba jít na záchod, a navrátí do doby, kdy jí bylo dítě a myslí si, že je to plena, která jej chrání.

Nicméně,jako výsledek, jsme si mokré plechy a deky, plakat, noční můry a obavy rodičů. Noční močová inkontinence se obvykle vyskytuje ve věku přibližně pěti let. Může být přerušovaný nebo přes noc, a v některých závažných případech se může vyskytnout i v dospívání.

Existuje mnoho různých způsobů, jak léčit takovou poruchu, od psychologických po léčebné postupy. Tento problém lze vyřešit, jakmile byly známy důvody, ale nejdůležitější věc, kterou v těchto případech rodiče - neztrácí klid nebude zlobit, ne trestat dítě nebude křičet na ni.

Nezapomeňte, že vlhký postel může dítě trpí depresí, studu, hanby, nízké sebevědomí, a pokud rodiče křičí na dítě, se situace nezlepší, ale zhorší opak. Vyjádření trpělivosti, pochopení okolností a pomoc dítěti při překonání této situace nepochybně získáte pozitivní výsledky.

Možné příčiny noční enurézy:

  • Malý močový měchýř (jestliže dítě často chodí na toaletu během dne, případ to může být přesně toto).
  • Špatné trénink potu.
  • Stres, nervozita, úzkost, změna domova, odloučení od rodičů, školní problémy, hádky bratrů a sester.
  • Příliš brzy nebo příliš pozdě na hrnce.

aspekty je třeba zvážit, když děti mokré posteli, je povinen uhradit dětskou

Pokud dítě již 5 let a ona smáčí postele v noci, neběží k lékaři, pokud se to stalo jen jednou. Pokud se to stane opakovaně nebo každou noc, v tomto případě je léčba opravdu nutná. V opačném případě je normální i do 8 let.

Nedělejte vinu, nezlobte se a nedělejte se na dítě

Trest není něco, co by dosáhlo požadovaného účinku pro rodiče, protože dítě nemůže situaci řídit. Není zodpovědná. To může vést k většímu stresu, úzkosti, nervozitě, nevěře nebo nevolnosti jako dítě.

Nenechte se vrátit k používání plenky

Z různých důvodů: Za prvé, protože dítě roste, se vyvíjí a není regress. Za druhé, protože pokud bude nadále nosit plenky, když si zvykne na močení v noci v posteli, a zatřetí proto, že by se cítit pohodlně, přinese hanbu způsobit depresi a tak dále.

Nedopusťte chybu tím, že necháte své dítě vypít vodu

Vyhýbání se spotřebě vody nebude přínosné a nezlepší celkovou situaci. Cílem není mít méně nutkání močit, ale naučit se ovládat močení během spánku.

Nevzbuď dítěti noční

Takže půjde na záchod, „jestli chceš,“ ale to povede k tomu, že děti (a vy), poruchy spánku, což je špatné pro každého. Nejlepší je, když se naučí rozpoznat signály o potřebě jít na záchod a probudit se, i když je v nejhlubším stavu spánku.

A nakonec stojí za to vzít v úvahu emoce dítěte. Je ve věku, kdy může stále říkat, co se děje. Učte ji, aby vám věřila a vyjadřovala své pocity, abych řekl, proč podle ní močuje v posteli.

Zúčastněte se léčby nebo způsobů, jak zastavit močení v posteli a pomoci se dostat z této situace.


Příčiny vypadávání vlasů

Příčiny vypadávání vlasů

Ačkoli se tento problém nejčastěji vyskytují u mužů, ženy mohou také zažít ztrátu vlasů. Tento problém, spolu s tenkými vlasy, může vést ke stresu u žen. Faktem je, že není vůbec snadné určit, zda je to dočasný problém (jako nedostatek vitamínu) nebo něco vážnějšího (jako onemocnění). Níže jsou některé z nejčastějších důvodů, proč můžete přijít o vlasy.

(Zajímavosti)

8 Důležitých příznaků problémů s ledvinami

8 Důležitých příznaků problémů s ledvinami

Toto nesmírně důležité tělo je zodpovědné za filtrování "odpadu" v krvi a jejich odstranění močí. zní zcela neuvěřitelně, ale ledviny jsou asi 30 cm dlouhé, s výjimkou, že asi 2 litry tekutiny mohou být přeměněny na 190 litrů krve denně. Dokonce i toto spárované tělo hraje důležitou roli při regulaci krevního tlaku a je zodpovědné za produkci některých hormonů nezbytných pro pohodu člověka.

(Zajímavosti)