Některé vzdychy znamenají mnohem víc než polibek


Některé vzdychy znamenají mnohem víc než polibek

Řekněme, že vzdych jsou odpovědi na to, co cítíme ve vzduchu. Mnoho povzdechů obsahuje víc lásky než jakýkoli polibek.

Co je za těmito bukolickými frázemi? Překvapivě svět emocí, včetně literatury a populární psychologie, vytvořil velmi romantický obraz povzdechů.

Vzdychá - to je o trochu víc než úleva, když uvolníme hrozivý stres. Existuje skrytá vzpomínka na vzpomínky, které stále zraňují. Pokud lidé povzbuzují z velmi specifického důvodu, mohou přežít.

V tomto článku bychom rádi vysvětlili funkci různých povzdechů v našem každodenním životě.

Jsme si jisti, že to bude pro vás velmi užitečné.

Sighthand je součástí životního cyklu

Občas vzdycháme, aniž si to uvědomíme. Je možné, že si ani nevšimnete povzdech, ale vzdycháme až 12krát za hodinu. To je neuvěřitelné, vzhledem k tomu, že během těchto 12 časů váš mozek zachránil život bez vašeho vědomí.

Budeme to vysvětlovat víc.

Vzdychá - knoflíky našeho mozku

Podle studie zveřejněné v

Nature Magazine ,náš mozek vybírá typ dechu, který je potřebný v určitém okamžiku. Bylo zjištěno, že uvnitř tohoto "nádherného počítače" existují dvě skupiny neuronů.

Vědci se rozhodli nazvat tuto zajímavou skupinu neuronů "kývnutí".

Toto expresivní jméno označuje dokonalý mechanismus. Můžeme to popsat takto:

Někdy se vzduchové vaky v plicích rozpadají.

 • Když k tomu dojde, plic ztratí schopnost účinně vyměňovat kyslík za oxid uhličitý.
 • 2 skupiny nervových buněk nazývané "nervózní tlačítka" okamžitě vnímá tento problém a "přijít k pomoci". Tato tlačítka jsou dvě malé konstrukce umístěné v mozku.
 • Jeden po druhém, tyto nervové
 • knoflíky dávají tělu mandát povzdech. Tak můžeme otevřít airbagy, které dovolují do plic vstoupit dvakrát více kyslíku. Tato mechanická operace činíme nevědomky, aniž bychom o tom věděli. Nicméně, jak jsme již uvedli dříve, děláme to 12krát za hodinu. Takže pokračujeme v reštartování životního cyklu.
 • Emocionální povzdech

Teď víme, že vzdycháme, abychom zůstali naživu. Tento významný biologický akt pro naše přežití identifikuje a vysvětluje nedobrovolné povzdech.

Tam jsou také povzdech, které jsou známé jako

emocionální nebo dobrovolné povzdech. Můžeme je popsat takto: Vzdychá emotivní katarzi v stresující nebo otravné situaci.

 • Mnoho lidí vzdychá nahlas, když se něco pokazí. Například, když se snažíme udělat něco fyzicky nebo psychicky obtížného, ​​a to neznamená, že bychom mohli dýchat.
 • Podobně povzdechne - že „ti, komíny“, kde uvolněné smutek a žal, dech je ponecháno na člověka, který opustil.
 • Tato informace je divná a zajímavá současně. Carl Tayhen - známý vědec z University of psychologie v Oslu (Norsko) a odborník v citové vzdechy.
 • Podle jeho výzkumu,
 • povzdech pomáhá nám vcítit s jinou osobou. Když slyšíme povzdech člena rodiny nebo přátel, máme interpretovat toto gesto jako negativní emocionální, jako kdybychom měli poskytnout emoční podporu. Je to pravda, že podle Dr. Tayhena, emocionální povzdech je také zodpovědný instinkt sjednotit naši sociální skupinu.

Zhluboka se nadechněte, uvolněte

Jak už víme, mozok sám je zodpovědný za naše přežití.

Z toho však můžeme vyvodit, že lidé mohou mít různé typy dýchání v závislosti na okamžiku a potřebě. Focus on „všímavost“ nebo praxe jógy, také učí různé způsoby dobrovolného a řízeného dýchání, jak získat konkrétní výsledky:

Pomáhají nám žít v přítomném

K vypořádat se stresem a být zdravý

 • K meditovat a pochopit sami sebe a jejich potřeby
 • Doporučujeme se učit.
 • S každým povzdechem uvolníte napětí a úzkost a to obnoví "vnitřní životní cyklus".

Věnujte pozornost tomu, co musíte dělat každý den po dobu 20 minut: Najděte klidné místo, kde se můžete morálně uvolnit.

Posaďte se rovnou záda.

 • Ohněte hrudník dopředu a položte ruce na kolena.
 • Dýchjte hluboko přes nos 4 vteřiny a držte dech více než 4 sekundy. Po tom,
 • dělat dlouhý a hlasitý vzdech, který by měl trvat 7 sekund.
 • Když začnete dělat toto jednoduché cvičení každý den, uvidíte rozdíl ve vašem těle a mysli.


  Přírodní koupel produkty

  Přírodní koupel produkty

  Víte dobře, že udržet koupelnu čisté je velmi důležité. Lázeň je zdrojem bakterií a odpadů, které je třeba odstranit ve prospěch vašeho zdraví a hygieny. Nicméně, kolik peněz obvykle nakupujete, aby jste tuto místnost umyl? Dezinfekční prostředky pro toalety a koupele, čističky dlaždic a odstranění nečistot, pěnová mýdla .

  (Zajímavosti)

  9 Důvody nenosit těsné oblečení

  9 Důvody nenosit těsné oblečení

  Zajímavosti Možná je to módní a líbí se vám tento styl, možná jste se trochu nadváhu a oblečení stát pevně ... Problém je v tom, že na sobě těsný oděv velmi negativní dopad na zdraví muž a je důležité opustit tento zvyk. Proč? To bude popsáno později v článku. Když tvar nosit těsné džíny dokonale demonstrovat veškeré kouzlo, zdůrazňující sexualitu umožňuje halenka předvést ženské půvaby, jako mini-sukně, která je velmi rád holky .

  (Zajímavosti)