Některé příčiny břišní distenze


Některé příčiny břišní distenze

Rozštěpení břicha není jen problémem vzhledu, ale také naznačuje jisté zdravotní problémy, které musíme věnovat pozornost dříve, než se problém stane chronickým.

V tomto článku budeme hovořit o možných příčinách nadýmání a také vám nabídneme několik přírodních prostředků, které vám pomohou rychle se zbavit tohoto problému.

špatné žvýkání jídla

Tento problém je v současné době poměrně rozšířený, protože moderní lidé se snaží dělat všechno ve spěchu. Mnoho lidí rychle pojede během pracovního dne, zatímco buď s někým mluví, když jedí, nebo jíst vůbec na cestách, aniž by správně žvýkali potravu.

Komplikuje práci našich vnitřních orgánů, protože v tomto případě se zpomaluje proces trávení. V důsledku toho můžeme mít nadýmání. Pokud důkladně žvýkáme jídlo, pak můžeme našeho organismu přinést ještě větší výhody, protože budeme cítit trávu rychleji a nebudeme přejíždět nadbytek.

Nezapomeňte, že trávicí proces začíná v ústech, když do jídla vstupuje slina, která obsahuje důležité trávicí enzymy. čím lépe žvýkáme jídlo, tím lépe je tráveno.

střevní parazity

střevní parazity způsobují vážné zdravotní potíže, ale bohužel nejsou v těle tak snadné. A hlavním důvodem je to, že parazité nejsou doprovázeny žádnými symptomy, ale že je obtížné určit příčinu střevních parazitů a umístit je infikovaný organismus.

Například střevní parazity mohou způsobit zvýšenou nervozitu, podráždění, zažívací potíže, svědění v nozdě a konečníku a také břišní distenzi. Někteří lidé se cítí nadýmat, když jedí něco špatně, ale v přítomnosti parazitů, bez ohledu na to, co jíme, budeme stále trpět nepohodlí v břiše.

Zbavte se parazitů přirozeným způsobem není snadné. Měli byste snížit množství nebo úplně opustit sladké výrobky a pečení, protože to je tento druh jídla nejvíce paraziti. Kromě toho byste měli použít více česneku, přidat dýňová semena, koriandr a kořeněné koření do stravy.

Můžete také začít používat probiotikapomáhat produkovat více prospěšné bakterie v těle. Také se snažte zabránit zácpě, protože podporují šíření parazitů.

Přejídání

I když jíte pouze zdravou výživu, přebytek množství potřebného pro tělo může také způsobit nadýmání. Měli bychom okamžitě ukončit jídlo, pokud se cítíme nasycené. Ale někdy se přejídáme, protože si myslíme, že můžeme jíst i dezert, když v našem žaludku není místo.

Nejlepší způsob, jak v takové situaci je nahradit dezert s šálkem čaje zlepšit trávení. Pomůže vám také vyhnout se nadýmání, o kterém budeme podrobněji diskutovat níže.

Vznik plynu

Existují určité produkty, které způsobují nadměrnou tvorbu plynu. Kromě toho jsou někteří lidé zranitelnější vůči tomuto problému než jiní. V tomto případě doporučujeme použití čaj s mátou, anýzu a meduňky, a dokonce přidat do polévek koření, jako fenyklu a kmínu, protože je to polévka, která obsahuje velké množství zeleniny a fazolí, často způsobuje nadýmání.

Nesnášenlivost k určitým výrobkům

Někdy zaznamenáváme nadměrnou tvorbu plynu a nadýmání kvůli tomu, že na určité výrobky netolerujeme. Nejběžnější případy jsou lidé, jejichž tělo nemůže trávit glutena laktózu. Proto pokud máte podezření, že jsou výrobky obsahující tyto složky netolerantní, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře, abyste potvrdili diagnózu.

Dalším způsobem, jak tento problém zjistit, je vyloučit výše uvedené produkty z vaší stravy po dobu jednoho měsíce. Takže můžete zkontrolovat, zda se vaše pohoda zlepšuje a zda máte problém s nadýmáním.

emoční poruchy Kromě výše uvedených důvodů, někteří lidé trpí nadýmáním, pokud se u nich objeví jakýkoli citový nepořádek, protože trávicí systém je také závislá na našich zdraví a životních podmínek v tuto chvíli.

V tomto případě se lidé, kteří mají problém nadýmání, ujistěte se, že si všimnout, že v dobách, kdy oni zažijí méně stresu než obvykle, nemají žádný nepříjemný pocit v břiše.

citově zranitelné osoby doporučujeme navštívit terapeuta nebo začít homeopatickou léčbu, ale také vzít v úvahu následující možné relaksnu terapie, masáže, reflexní masáže, jóga, tai chi a další. Hmotnost

večeře jídlo Večeře by měla být nejmenší jídlo denně, ve večerních hodinách, protože tělo nemá dostatek energie k trávení velkého množství potravin. Pokud se probudíme s pocitem nadýmání, musíme si prohlédnout vaši večeři.

Například, saláty jsou velmi užitečné jídlo, ale je lepší jíst na snídani nebo oběd. a vařená zelenina s nějakou omáčkou bude dobré na večeři.


13 Nečekaných způsobů, jak používat pivo doma

13 Nečekaných způsobů, jak používat pivo doma

Pivo má mnoho vlastností. Kromě toho, že je osvěžující a je příznivé pro vaše tělo v mírném množství, existují také některé nečekané způsoby, jak používat pivo doma. Nemusíte používat nejdražší dováženou třídu. Beer, který se prodává v místních obchodech jsou skvělé recepty, které jsou popsány níže: 1.

(Zajímavosti)

Studií spojila depresi s rakovinou

Studií spojila depresi s rakovinou

Zajímavá fakta Nedávné studie zjistily, že lidé, kteří žijí s příznaky deprese mají vyšší riziko úmrtí na rakovinu. Proč? Existuje skutečné spojení mezi depresí a rakovinou? Deprese je důsledkem komplexní interakce sociálních, psychologických a biologických faktorů. Může to být impuls pro četné změny v různých fázích vašeho života.

(Zajímavosti)