Dát svobodu - ne zbabělost, ale zákon moudrosti


Dát svobodu - ne zbabělost, ale zákon moudrosti

Moudrost dát svoboduje jedním z nejlepších zkušeností, které můžeme všichni dostat. Je to způsob, jak respektovat jinou osobu a nabídnout jí prostor, který podporuje osobní rozvoj.

Když se tak nestane, když jiní lidé nerespektují váš prostor, práva a potřeby, stačí se dostat pryč.

Je to svědectví, že ne zbabělost, ale spíše moudrost. Když se lidé dostanou do osobního prostoru ve vaší mysli, kde zachráníte své sny, potřeby a hodnoty, napadnou vaši osobnost a sebeúctu.

Je velmi důležité si to pamatovat, a proto bychom se s vámi rádi podělili o pár tipů.

Svoboda osobního rozvoje

Začněme velmi důležitým okamžikem. V "dáváme svobodu" myslíme nejen dodržování interpersonální fyzické vzdálenosti. Tato myšlenka přesahuje rámec tohoto cíle a může být definována takto:

 • Dáváte svobodu umožnit jiné osobě mít svůj vlastní hlas a názor a chránit své vlastní hodnoty a být jisti, že jsou respektováni.
 • Respektování osobní svobody také přispívá k osobnímu rozvoji jiné osoby. Dává jí křídla, aby dosáhla svých cílů, vždy zůstává sama, aniž by učinila přesvědčování nebo volbu.

Docela často ve vztahu mezi rodiči s dětmi nebo v romantických vztazích je to soukromý prostor, který každý potřebuje, aby neztratil toto spojení. Podívejme se blíže.

Rodinný prostor a osobní prostor

Vzdělávat děti neznamená, že je kontrolují nebo pozorovat každý krok a volbu, kterou dělají. Dítě má svou osobnost, sny a naděje, které musíme všichni respektovat.

 • Pokud se snažíte udělat je tak, jak chcete, zcela naruší jejich osobní prostor a emocionální vývoj. To je špatné.
 • Rodiny by měly mít společný prostor, kde mohou mluvit, poradit a poradit, ale každý člen rodiny má právo mít své vlastní hodnoty a ztělesňovat své sny.

Rozestup do vesmíru a osobního prostoru

Pár znamená vytvoření sdíleného prostoru, kde nikdy nezastavíte sami sebe. ◊ Navzdory skutečnosti, že se každý pár musí naučit vyvážit tuto složitou jednotu, mají jen milenci, kteří úspěšně dosáhli této rovnováhy, uspokojivý a dlouhodobý vztah.Máme místo v páru znamená sdílet budoucí plány zaměřené na posílení vazeb, hodnoty, které spojují dva lidi a vedou k uspořádání.

 • Ale současně musí každá osoba ve vztahu mít osobní prostor, kde se může dále rozvíjet jako lidé s pracovními plány, přátelstvím, cíli. Nikdy by neměli narazit na vztah.
 • Když napadnu můj osobní prostor, budeme ho bránit

Představte si, že

kolem vás jsou postaveny nemnoho neviditelných zdí, které vás ochraňují spolu se vším, co vás definuje a dělá vás šťastný. Jsou to:vaše hodnoty.

 • Sny
 • vítězství
 • Zkušenosti a co jste se z toho naučili.
 • Sebevědomí.
 • Osobní obraz, který máte o sobě a kteří jsou spokojeni.
 • Vztahy s lidmi, které milujete a které jsou pro vás důležité.
 • A teď si představte, že váš partner, kolega, bratr nebo sestra začne překročit tyto zdi a útočit na každou z těchto pokladů, které se skrývají uvnitř které vás definují, kritizují své hodnoty nebo tělo vysmívají svým přátelům.

Co se pak děje? Porušují váš osobní prostor, takže se musíte bránit. Vysvětlete, jak.

Způsoby ochrany vašeho osobního prostoru

Zjistěte, že

 • nikdo nemá právo překročit tyto limity. To by mělo být vysvětleno od začátku. Pokud jste dnes mlčeli, zítra a včera, budou nakonec daleko daleko za vaše hranice a zničit vaše sebevědomí. Pokud poruší váš osobní prostor, rozšiřte "prostor" mezi vámi. Je třeba se zbavit toho, co je škodlivé. Pokud tak neučiníte, pak se pomalu ztratíte a nakonec jej vyprázdníte dovnitř a přeměníte se na stín, který jste kdysi býval. Není to stojí za to.
 • Poskytování svobody a vzdálenosti není zbabělost. Ve skutečnosti je to právě opak.
 • Lidé, kteří jsou schopni nechat to, co jim ubližuje, jednat s moudrostí a odvahou

lidí, kteří jsou schopni bránit se. Jedná se o jeden způsob, jak se postarat o vlastní sebeúctu. Doporučujeme, abyste to zkusili dnes. Chraňte svůj osobní prostor a respektujte prostor ostatních lidí.


Odvážíte se mluvit upřímně a bránit, co je pro vás dobré? Sex a vztahy

Odvážíte se mluvit upřímně a bránit, co je pro vás dobré? Sex a vztahy

Schopnost říkat, co si opravdu strach, abych byl upřímný a umění je velmi zdravé. Žijeme ve světě lží a polopravd, které poctivých lidí na pokraji vyhynutí. Nicméně něco, co byste měli zvážit, pokud jde o lidské emoce upřímné vyjádření názorů, přesvědčení a postoje má své meze. Tyto limity vymezují úctu, reflexi a soucit.

(Sex a vztahy)

Clay Human Syndrome: dát, dokud nemáte nic zbývá

Clay Human Syndrome: dát, dokud nemáte nic zbývá

Clay Human Syndrome postihuje lidi víc, než si myslíme. Velkým problémem je, že se jedná o zcela přijatelné sociální chování. Takoví lidé kladli své potřeby, aby se postarali o požadavky ostatních. Důsledkem toho je, že se mohou zhoršit, protože přestanou přemýšlet a starat se o sebe. Clay člověk vždy chce pomoci.

(Sex a vztahy)