Může anémie ovlivňovat emocí?


Může anémie ovlivňovat emocí?

Když je člověk nemocný, její symptomy mají určitý vliv na náladu a způsob komunikace s lidmi.

Nemoc ovlivňuje nejen naši fyzickou pohodu a stav, ale také emoce. Pokud jde o anémii, způsobuje určité psychologické důsledky, které mohou změnit obvyklý život.

Dnes je chceme zvážit v tomto článku.

Co je anémie a jak se vyskytuje?

Než začnete mluvit o účincích anémie na emoce, měli byste se dozvědět více o této nemoci.

V podstatě je anémie stav, který se vyskytuje kvůli nedostatku železa v těle . Zde je lékařská definice této poruchy:"nízká koncentrace hemoglobinu v krvi". Pro diagnostiku anémie musí být provedeny krevní testy. Laboratorní krevní testy mohou rovněž detekovat další změny a odchylky, jako jsou nízké hladiny červených krvinek nebo snížený hematokrit. A přesto existují další příznaky, které pomohou detekovat anémii na oku.

Anémie je

není choroba, je to porucha, ke které dochází kvůli deficitu. Nedostatek železa může způsobit anémii nedostatku železa. Tento typ se často vyskytuje v důsledku poruch gastrointestinálního traktu nebo nadměrné ztráty krve (například po nehodě nebo velmi hojné menstruaci).

Když máte anémiu, nedostatek energie

Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů, jak zjistit, že vaše krev postrádá železo.

Koneckonců, pocit apatie překračuje pouhou neochotu vystupovat z postele v deštivý den, nebo se probudit se zvukem budíku.

Lidé s touto poruchou často nedokáží provádět určité kroky, pokud se pro ně nezařídí a nebudou nuceni nic dělat. Někdy nemají žádnou sílu, ani se s každodenními záležitostmi zabývají.

Zde jsou některé další známky anémie, které si můžete všimnout na první pohled:bledá tvář;nadměrné vypadávání vlasů;

  • rozbití nehtů Někteří lidé také používají metodu stanovení nízké hladiny červených krvinek. K tomu musíte zvednout horní víčko a podívat se na jeho vnitřní povrch. Pokud je příliš bílá, znamená to, že máte anémii. Samozřejmě, taková metoda není vědecky prokázána, ale její výsledky jsou velmi přesné.
  • Účinky anémie zahrnují
  • neurologické poruchy, jako jsou změny vidění, bolest hlavy, závratě, nespavost a nepravidelná menstruace.

Ujistěte se, že si přečíst 6 šťávy pro léčbu a prevenci anémie

Jak anémie ovlivňuje člověka na emocionální úrovni?Kromě přímých důsledků nedostatku železa na fyzické zdraví, jeden z vrcholů anémie, které lékaři ne vždy berou v úvahu problémy způsobené touto poruchou emocionální nebo psychické úrovni. Kvůli špatným zdravotním

můžete začít pociťovat negativní emoce na sebe a lidi kolem

. Kromě toho, anémie může také způsobit

nerozhodnost a nejistota ohledně jejich touhy a cíle v životě. Navíc k tomu všemu, můžete mít pocit, jako kdyby tam žádná motivace nebo důvod dost silný, aby se vám vstát z postele.Nechcete nic dělat, ale žádné jiné příznaky, které naznačují určitý zdravotní problém . Často stačí „Netoužím se pohybovat.“

Můžete dokonce schopni určit příčinu tohoto pocitu. Výsledkem je, že způsobuje špatné nálady. V některých případech je také naštvaný na sebe za to, co vůbec náladu budete muset něco udělat.

Deprese a apatie - dva okamžité účinkyanémii. To nepochybně ovlivňuje všechny oblasti života.

Například, co se vám líbilo dělat dříve, nyní vyžaduje dvojnásobné úsilí. Nebo zvyk vždy trvejte na jeho nyní pouze jako zátěž nebo závazku.

chudokrevnost a problémy v práciKaždý z nich je někdy obtížné probudit v dopoledních hodinách, aby vyrovnat se s prací a šéfa. Přesto, pro lidi s nedostatkem železa se stává každodenním jevem, nikoli výjimkou.

podrážděnost, problémy s koncentrací, komunikací nebo činnosti na pracovišti

- zde jsou některé varovné signály, které by neměly být ignorovány.

Například, pokud jste snadno vidvolikayetesya nelze najít správné slovo, provádět jednoduché matematické operace na paměti, nebo zapomenout na to, co chtějí dělat,

to může být kvůli nedostatku energie způsobené anémií. Nezapomeňte si přečíst 30 železa potraviny bohaté z únavy a bolesti hlavy

Jak anémie ovlivňuje soukromí Nedostatek železa neuplynula, když skončíte čas a dostat se domů

. Často se situace jen zhoršuje.

oděvů, vaření večeře, sportovní, rodinné oslavy, lekce ... Zdá se, že vše je proti vám.

To se stává stále obtížnější najít dostatek motivace, aby vstát z pohovky či postele o víkendech, a to i v případě, že svítí slunce a ulice před vámi bude zajímavý den.Pokud se objeví váš rodinný příslušník takové příznaky, je prvním krokem, který byste měli udělat, -

ho přesvědčit, aby se podrobil lékařskému vyšetření, při kterém můžete diagnostikovat anémii.

Tímto způsobem můžete pomoci milenec začít s malými věcmi, které dávají svou energii: klidná procházka růžovým sadem, trochu hudby, dezert, bohatá na železo ovoce a zeleniny ...

To vše bude dýchat ve svém životě a bude nyní dobro, které je kolem.


Jak dezinfikovat ránu? Zajímavosti

Jak dezinfikovat ránu? Zajímavosti

Pokud jsou zraněni, budete muset zvládnout poškozené místo, aby se zabránilo infekci nebo jiným závažným následkům. Naše kůže působí jako druh bariéry, která neumožňuje vnikání virů a jiných cizích bakterií do našeho těla. Pokud jste poranytes ushkodyte nebo jakoukoliv část těla, bakterie mohou dostat do rány a začnou tam množit.

(Zajímavosti)

Tvůj syn je nejdražším pokladem

Tvůj syn je nejdražším pokladem

Syn je pokladem pro nějakou matku nebo otce. Vidí se v sobě, ale v novém těle. Rodiče se budou snažit, aby vyrostli statečný mladý člověk, který bude šťastný a připravený udělat radost ostatním. Všechny děti jsou důležité a cenné bez ohledu na pohlaví. Chlapci nebo dívky - na tom nezáleží, musíme je milovat a učit je stejným způsobem.

(Zajímavosti)