Proč je vaše vidění rozmazané? Zajímavosti


Proč je vaše vidění rozmazané? Zajímavosti

Nemůžeš vidět předměty dobře rozlišovat lidi (zejména jejich tváře), máte problém se čtením, nebo máte pocit, že písmena na počítači nebo skokových stránky knihy? Možná je čas obrátit se na specialisty. V tomto článku se dozvíte o některých faktech o rozmazaném vidění, jeho příčinách a způsobech léčby.

Příčiny rozmazaného vidění

Tento seznam vám pomůže identifikovat příčinu rozmazaného vidění a nejčastější příznaky.

Astigmatismus nebo krátkozrakost

První důvod je porucha, kterou vidíte špatně. Druhé omezení vidění na vzdálenost. Oni nejen rozostří vizi, ale zkreslují ji jako celek.

Katarakta

Je častější u lidí starších 60 let a někdy nemá žádné příznaky. V jiných případech to způsobí rohovky zakalení, rozmazané vidění, citlivost na světlo, dvojité vidění a postupné rozmazané vidění.

Diabetes

Jedním z mnoha příznaků nerovnováhy hladiny cukru v krvi může být rozmazané vidění. Musíte být opatrní, pokud trpí touto nemocí, , protože to může vést k vážnější problémy se zrakem, jako je slepota.

onemocnění ztráta Gravesova

hmotnosti a zvýšení chuti k jídlu, bušení srdce, vysoký krevní tlak, třes a rozmazané vidění - nejvíce známé příznaky tohoto onemocnění, které má vliv na štítnou žlázu. Roztroušená skleróza

Tento neurodegenerativní onemocnění je často doprovázeno řadou problémů se zrakem, včetně rozmazané vidění. Mohou také způsobit problémy s močovým měchýřem, smyslové změny a podobně.

hypoglykemie Když hladina cukru v krvi poklesne najednou, to může vést nejen k rozmazané vidění, ale také na jiné typy poruch, zmatenost, dvojité vidění, záchvaty, ztráta koncentrace, úzkost, bušení srdce a chvění. Migréna

Když se hlava bolí moc, protože svalu nebo nervové problémy, rozmazané vidění, je nejčastějším příznakem. Jiné příznaky: nevolnost, citlivost na světlo, bolest v očích a zvracení. Migréna může mít stejné příznaky.

vysoký krevní tlak a glaukom

Pokud máte vysoký krevní tlak nebo tlak (glaukom) může způsobit problémy s viděním. Kromě toho, jak je onemocnění způsobuje další problémy, jako je ztráta vědomí, částečné nebo úplné ztrátě zraku, tachykardie a tak dále.

Jak se vyhnout rozmazanému vidění

Pokud se často objeví některý z výše uvedených příznaků, je velmi důležité okamžitě kontaktovat lékaře. Pokud se vyskytují pouze příležitostně, věnujte pozornost našim tipům:

Snížení stresu

Pomůže vám snížit krevní tlak a nervozitu. Takže budete klidnější a vaše vize se zlepší. Hypertenze je jedním z nejhorších nepřátel vašich očí. Pokud máte oční tlak, stojí také za to, abyste se zbavili stresu. Práce na snížení hněvu a úzkosti, tak, že nemají vliv na vaše pohodlí.

Uvolněte oči

Pokud jste pracovali dlouho před počítačem nebo notebookem, mohou se vám oči unavit a způsobí to rozmazané vidění. Zůstaňte klidně a zavřete oči na okamžik. Další možnost: postavte se, zvedněte ukazovák před tváří a pomalu se přibližujte a vyjměte, následujte ji očima. Potom proveďte totéž, ale přemístěte prst doprava a pak vlevo jako kyvadlo. Musíte se pohybovat pouze očima, ne hlavou.

Zaostřování a zaostřování

Vyberte objekt a podívejte se pozorně a zaměřte se na něj. Pak se pokuste soustředit na objekt a podívat se, co je kolem něj. Jedním z důvodů, proč je naše vize rozmazané, je neschopnost zaměřit se na něco konkrétního, protože každý den dostáváme stovky stimulantů. Dávejte pozor na jídlo

Samozřejmě už víte, že voda je nejlepší spojenec, díky kterému zůstávají vaše oči vlhké. Kromě toho může pomoci odstranit toxiny, které se nahromadily v těle a mohly poškodit játra - tělo přímo spojené s očima.

Pokud je vaše vidění rozmazané nebo zakryté, snažte se jíst nízkotučné potraviny a vyhnout se smažení. Bold

pít čaj každý den a jíst dušená vařené nebo částečně vařená zelenina (zejména brokolice, špenát a mangold) s celozrnné rýže. Nejíst tuky, maso nebo mléčné výrobky. Současně

by měl zvýšit příjem vitamínů A a C. Najdete je v citrusových plodech, mrkev, brokolice a papája. udržovat zdravý životní styl

zvýšit velikost písmen na obrazovce počítače, a ne ji přesunout blíž k očím, nečtou, kdy nedostatek světla (přirozené světlo lepší než umělá), udržujte vzdálenost nejméně jeden metr od televizní obrazovky, sluneční brýle, když jdete ven na oběd nebo jít domů.

Je také dobré trávit čas na venkově nebo v přírodě, například v obci nebo na pláži. Takže můžete vycvičit oči. Stejně jako v případě panoramatické fotografie, oči potřebují odpočívat od současného rozjímání tolika objektů, včetně barev a neonových jasných světel.


Nová molekula pro léčbu rakoviny vaječníků a slinivky břišní rakoviny

Nová molekula pro léčbu rakoviny vaječníků a slinivky břišní rakoviny

Zajímavá fakta Vědci ze Stanfordovy College of Medicine na Stanford University v Kalifornii vyvinuli něco úžasného. Mají vytvořili molekulu, která může být jedním z nejlepších spojenců v boji proti rakovině vaječníků a rakoviny slinivky ... A to může udělat za pár měsíců. molekula v současné době stále ještě v experimentální fázi, ale výsledky testů provedených na laboratorních potkanech, velmi pozitivní.

(Zajímavosti)

7 Závažných důvodů, proč jíst vejce

7 Závažných důvodů, proč jíst vejce

Existuje mnoho důvodů k jídlu vejce. Vajíčka se konzumují po celém světě. Jsou tak výživné, že jsou klasifikovány jako takzvané "super produkty". Ačkoli po desetiletí měli špatnou pověst kvůli cholesterolu, jsou ve skutečnosti nepostradatelnou součástí jakékoliv stravy. Obsahují malé množství tuku, ale vzhledem k vysokému obsahu bílkovin a vitamínů a minerálů si zaslouží místo ve vaší stravě.

(Zajímavosti)