Proč jíst čokoládu


Proč jíst čokoládu

Často se lidé snaží překonat únavu nebo smutek prostě jíst čokoládu. Ale opravdu funguje? Čokoláda dává našemu tělu vše, co potřebujete, abyste se cítili lépe? Důkazem bude obsah vitamínů, minerálů, vlákniny, antioxidantů a tryptofanu. V tomto článku budeme vysvětlovat, proč naše tělo žádá o čokoládu tolik, které dostáváme při jídle a konzumaci čokolády.

Čokoláda nebo kakao?

Je docela možné, že když vaše tělo okamžitě chce čokoládu, pak ve skutečnosti se ptá na kakao. To je velmi významné, protože kakaa je velmi užitečné, na rozdíl od jiných tuků a cukrů obsažených v čokoládové tyčinky, zejména mléka nebo bílé, stejně jako zmrzliny a čokolády krémy.

Proto doporučujeme koupit jen čokoládu s nejvyšším obsahem kakaa (nejméně 70%), tj. Ve své čisté formě, nebo mletý kakao.

Proč používat kakao?

Především musí být kakao vysoce kvalitní a přirozené. Existuje mnoho receptů, pomocí kterých můžete použít kakao pro čokoládu. A to vše díky struktuře. Zde jsou některé možnosti:

  • Kakao s mlékem a medem - nápoj, který lahodně vychutnává teplé a chladné.
  • Kakaové sušenky
  • Banán, ořech a kakaový proužek začít den s dobrým zásobováním energií.
  • Kakaová omáčka, citronová šťáva a hnědý cukr jako příloha nahradit horkou čokoládu.
  • Hladký krém smíchaný s arašídovým máslem, kakaem a hnědým cukrem.
  • Kakaová tinktury - lék, který pomáhá obnovit sílu a relaxovat.

Když tělo něco potřebuje ...

Kakao nebo čistá čokoláda obsahuje některé důležité látky pro zdraví, a když to nestačí, tělo prostě žádá o čokoládu. Obsah vitamínů, minerálů, vláken, antioxidantů a tryptofanu v čokoládě umožňuje ospravedlnit jeho časté použití v některých případech.

zlepšení nálady aminokyselinu tryptofan, který je součástí kakaa zvyšuje produkci serotoninu, neurotransmiter, který vysílá signály do nervový systém a to způsobuje pocit štěstí. Proto kakao pomáhá bojovat proti úzkosti, podrážděnosti a depresi. Když jste v takových státech a máte pocit, že potřebujete jíst čokoládu, pak neváhejte, ale najděte desku s procentním podílem kakaa na whisky a užijte si ji. Nezapomeňte hledat další nástroje, které ovlivňují vaši náladu.

K boji proti stresu

Kakao je bohaté na antioxidanty, dokonce ve srovnání se zeleným čajem. To je důvod, proč často potřebujete použít, když máte zátěž, protože stres urychluje procesy oxidace v těle. Antioxidanty také zpomalují proces stárnutí a riziko vzniku kardiovaskulárních a rakovinných onemocnění. Aby antioxidanty fungovaly co nejúčinněji, čokoláda je lepší používat na hladovém žaludku.

K relaxaci

Kakao je také jedním z nejbohatších potravin na hořčíku, který vyživuje nervový systém a svaly. Měla by být používána denně. Lékaři nicméně doporučují používat hořčík jako doplněk, protože dietery, čokoláda a kakao mají mnoho nevýhod. Z tohoto důvodu můžete použít hořčík jako přísadu a vaše spotřeba čokolády se výrazně sníží.

pro zuby a kosti

Kromě všech užitečných vlastností, vápníku, který je obsažen v kakao, bude také přidat sílu kostí a zubů. Ale aby to fungovalo správně, je nutné užívat kakao bez cukru, protože bílý cukr zhoršuje trávení vápníku tělem.

Chcete-li zvýšit imunitu

Ve složení kakaa je vitamin C. Naše tělo denně potřebuje tento vitamín, protože zvyšuje ochranné síly a zabraňuje mnoha chorobám, stejně jako zlepšuje stav kostí, zubů a kůže. Kdo odmítá šálek horké čokolády, když je studená nebo studená?

Obnovit sílu

Během období extrémní únavy a stresu, kakao vám přidá ztracenou energii. Jezte každé ráno lžíci přírodního kakaa s medem a skořicí a nechte svůj den úspěšný.


Proč tibetští mniši mají silné bílé zuby

Proč tibetští mniši mají silné bílé zuby

Užitečné návyky tibetští mniši jsou známé pro svůj život v izolaci od hmotného světa, které se hlásí k ponořit do duchovního světa. Buddhističtí mniši povzbuzují lidi, aby se vzdálili touhám těla, protože jen tak lze dosáhnout vnitřního míru. však také nezapomeňte se postarat o dobré kondici organismu, protože to je doma k nejcennější zdroj - duše.

(Užitečné návyky)

Jablečný ocet pro hubnutí a odstranění toxinů

Jablečný ocet pro hubnutí a odstranění toxinů

Každý rok, vánoční prázdniny nechávají obrovský dotisk na našem těle. Tělo se stává přeplněné toxiny, dochází k nadýmání a zpravidla shromažďujeme pár kilo navíc, což je pak obtížné se zbavit. V tomto článku popíšeme jednoduchý a zdravý způsob, jak očistit tělo pouze 3 dny v týdnu, zatímco vy nemusíte hladovět a jít do velkých obětí.

(Užitečné návyky)