10 čIstičů jater


10 čIstičů jater

Játra jsou jedním z největších a nejdůležitějších orgánů v těle.

Odhaduje se, že každou minutu jater dostane 1,5 litru krve, a je zodpovědný za takové životně důležité funkce, jako je čištění, syntézy a skladování živin.

Ale kvůli nadměrné konzumaci zpracovaných potravin a přes špatné návyky, jako je nedostatek pohybu nebo nadměrné konzumace alkoholu, játra mohou být přetěžovány a není schopna plnit své úkoly.

To může vést k řadě negativních reakcí na vaše zdraví, které se mohou každým dnem zhoršovat.

To je důvod, proč je velmi důležité poskytnout játr potřebné přísady k jejímu vyčištění a zabránit tomu, aby se vyčerpala.

Abyste to dosáhli, můžete zvýšit spotřebu určitých jaterních produktů, které se snadno doplňují do pravidelné stravy.

Zjistěte, jaké jsou tyto produkty!

1. Jablka

Kyselina jablka v jablkách pomáhá eliminovat kameny, které mohou ovlivnit zdraví žlučníku.

Jejich vysoký obsah vlákniny a antioxidantů, na druhou stranu, stimulují vylučování toxinů na pomoc vaše játra pracovat tvrději a lépe.

Viz také: 5 produktů pro zdraví štítné žlázy 2. Kurkuma

Někteří lidé říkají, že játra jsou oblíbené koření kurkuma. Takové myšlení vděčí za své léčivé vlastnosti, které usnadňují jakékoliv přetížení, což způsobuje hromadění toxinů a chrání játra před chronickými nemocemi.

Aktivní složka v kurkuma, kurkumin je silný protizánětlivý prostředek, který také bojuje rakovinu prevenci vzniku nádorových buněk a další nemocí, které ovlivňují tento důležitý orgán.

Turmeric také obsahuje trávicí enzymy, aby se zabránilo akumulaci cholesterolu a tuku. 3.

Listová zelenina Listová zelenina jsou velmi cenné potravinářské skupiny z hlediska nutriční hodnoty kvůli vysokému obsahu vitamínů, minerálů a silných antioxidantů, které zlepšují celkové zdraví.

Významné množství vláken a alkalických sloučenin pomáhá odstraňovat těžké kovy a další škodlivé látky, které zhoršují vaše játra.

Oni také zvyšují produkci žluči a stimuluje krevní disintoxication.

Některé z nejvíce doporučené jsou:

  • Ruccola Špenát Dandelion
  • Brokolice Květák Mustard

4. Avocado známo všem avokádo je jednou z nejzdravějších potravin pro očistě jater, které můžete jíst. Její vysoký obsah esenciálních mastných kyselin a vitamínu E řídicího nadměrného zánětu a zlepšuje krevní filtraci k odstranění toxických zbytků.

Konzumace jednoho nebo dva avokádo týdně je dost čistí játra a zlepšit celkovou funkci.

5. Matice vlašské ořechy a jiné ořechy jsou přirozeným zdrojem L-arginin, esenciální aminokyseliny, která pomáhá tělo detoxikovat a chrání játra.

vysoký obsah glutathionu a omega-3 zabraňuje emise amoniaku a pomáhá kontrolovat zánět.

Tyto živiny také zlepšuje dodávku kyslíku v krvi a zvyšuje produkci bílých krvinek. 6. Olivový olej

To je považováno za nejběžnější složkou středomořské stravy, olivový olej obsahuje užitečné lipidy, které brání hromadění tuků a cholesterolu.

několik lžíce olivového oleje surového může usnadnit odstranění toxinů a nahromaděné toxiny, které zpomalit játra. 7.

řepy cukrové řepy šťáva je výborný prostředek pro játra detoxikaci, a jeho doporučena pro použití, pokud máte problémy s touto agenturou.

obrovské zásoby základních živin v řepné šťávy odstraňuje těžké kovy a čistí krev. 8.

Mrkev Tato zelenina je bohatá na beta-karoten, které urychlují proces hojení a podporu svých funkcí.

Mrkev obsahuje zdravé množství bioflavonoidů a antioxidantů, které bojují s rakovinou, prevenci vzniku nádorových buněk a bojovat proti škodlivým účinkům volných radikálů.

9. Česnek Česnek je jeden z nejlepších produktů pro léčbu jater. Pomáhá také při trávení.

aktivuje produkci enzymů, a pomáhá tělu trávit tuk, zamezení jejich tvorby v játrech.

Česnek také obsahuje látku známou jako allicin, což je antioxidant, který pomáhá zbavit toxinů.

Doporučujeme, abyste si Proč užitečné jíst česnek na lačný žaludek? 10.

Citrusové plody Citrony, pomeranče, grapefruity a další citrusové plody jsou plné silných přírodních antioxidantů, které podporují celkové fungování těla.

Jen málo kalorií získáte nepřeberné množství vitaminů C a E, stejně jako draslík, hořčík, železo a dalších nezbytných minerálů.

Nyní, když víte, jaké jsou některé z nejlepších produktů pro léčbu jater, zvážit přidání do vaší pravidelné stravě.

Budete překvapeni, o kolik lépe se cítíte.


Výhody denní spotřeby česneku

Výhody denní spotřeby česneku

"čEsnek pohání lékaři". Toto staré slovo je opravdu pravda. Mnoho studií potvrdilo výhody česneku a každá nová studie je stále více a více! Mnohé civilizace používaly česnek po mnoho staletí (dokonce doporučoval samotný hippocrates - otec léku) a je velmi užitečné pro lidské zdraví. Nedávné studie ukázaly, že konzumace 4 zubů denně pomáhá předcházet nejrůznějším onemocněním.

(Lidových opravné)

5 Společně pečovat o pleť během menopauzy přírodní prostředky

5 Společně pečovat o pleť během menopauzy přírodní prostředky

Jste slyšeli, že během menopauzy, že vaše pokožka podstoupí velké změny? Bojíš se toho, co se stane? Dnes budeme hovořit o tom, jak se starat o pokožku během menopauzy. Za prvé, nemáte důvod se bát menopauzy. To je přirozená etapa v životě každé ženy. Po 40 letech se vaše tělo začne měnit . A co je nejdůležitější, vaše vaječníky přestanou produkovat pohlavní hormony a konce menstruace.

(Lidových opravné)