Proč si položil své nehty? Příčiny, opravné prostředky a řešení problémů


Proč si položil své nehty? Příčiny, opravné prostředky a řešení problémů

Pokud jste se někdy zeptali na otázku - Proč se moje nehty narovná? - tento článek je pro vás. Existuje mnoho věcí, které mohou způsobit, že vaše nehty se začne odlupovat od stresu a špatné výživy, problémy se štítnou žlázou, a také možná vaše ruce příliš dlouho ve vodě. Tento článek pojednává o příčinách, nápravách a řešeních problému prostých nehtů.

Proč si položil své nehty?

Jak jsme již zmínili, existuje několik různých příčin, které mohou vést k vločkovým nehtům. Pokud máte příležitost poradit se s lékařem, můžete si ho také vyléčit doma nebo přinejmenším provést preventivní opatření.

Pokud jsou vaše nehty stratifikovány kvůli špatné výživě, vaše tělo postrádá vápník. Aby k tomu nedocházelo, měli byste jíst více mléčných výrobků, jako je mléko, jogurt, sýr a špenát, mangold a ostatní zelené listové zelenině. Snažte se pít sycené nápoje, kámo, čaj, káva, atd, protože brání optimální vstřebávání tohoto důležitého a neuvěřitelné živiny. Můžete také užívat doplňky vitamínů A, B a D nebo vápníku.

Pokud je důvodem nedostatek tekutin, doporučujeme vám pít víc (vodu a džusy), jíst více ovoce a zeleninu, například rajčata. To pomůže zastavit páskování nechtů a zamezit zhoršení situace. Jednou denně aplikujte hydratační krém na nehty. Pokud je to možné, udělejte to před spaním nebo po dlouhodobém kontaktu s vodou (mytí rukou, mytí velkého množství jídla, děti plavání nebo koupání). To je také užitečné rady pro ty, kdo žvýká nebo kousnutí své nehty, protože tak, jak jsou neustále pod vlivem vody (sliny), kromě toho, že bude mít nepříznivý vliv sklovinu.

Pokud jde o estetické aspekty, některé léky nebo kosmetické procedury mohou zničit zdraví vašich nehtů. může poškodit nehty, například při použití umělých nehtů příliš moc odříznout pomocí laku s nízkou kvalitou nebo povlaků s vysokou formaldehydem pravidelně vysušovat hřebík, natáčení hřebík s použitím chemikálie (aceton a poškozuje pokožku, pokud přichází do kontaktu s ní) nebo si nenechávejte přestávku mezi lakováním den nebo dva, aby nehty mohly "dýchat".

Dalším případem je použití chemikálií, jako jsou dezinfekční prostředky nebo čisticí prostředky, bez rukavic. Měli byste se vyhnout takovým nástrojům na nehty a kůži, protože prací prostředky, mýdla a další výrobky tohoto druhu způsobují podráždění pokožky a mohou vést k vykloubení nehtů.

onemocnění štítné žlázy může také způsobit zdravotní potíže na nehty. Pokud jsou problémy s nehty spojené se štítnou žlázou, měli byste se obrátit na endokrinologa, který předepíše předpis potřebný k léčbě vašeho problému.

A nakonec může být problém způsoben stresem nebo nedostatkem spánku. Tyto dva faktory lze jednoduše překonat - všechny vaše problémy musí zůstat v práci. Najděte společné kontaktní místo a vyřešte spor se svými milovanými, přemýšlejte o způsobech, jak se dostat z nedostatku peněz. Nejlepší spánek vám poskytnou dobré bylinky, které mohou být použity ve výkonech, které uvolňují mysl a tělo.

Tipy pro pokrývající nehty

 • Nepoužívejte laky nízké kvality nebo levné laky. Mohou obsahovat chemikálie, které poškozují a oslabují nehty.
 • Používejte laky, které jsou speciálně navrženy pro ploché nehty. Mnoho kosmetických značek nabízí výrobky pro řešení tohoto problému, s největší pravděpodobností bude štítek takových výrobků psán "terapeutický".
 • Třikrát týdně používejte posilovač nehtů.
 • Nestříhněte ani neroztrhněte vrstvy nehtů, aby se nehty ještě nepoškodily.
 • Ponořte prsty do misky s vodou a jablečnou skořicí na 3 minuty dvakrát týdně.
 • Použijte speciální pilník na nehty a pomalu kráčejte po povrchu nehtů, odstraňte vrstvené vrstvy. Díky tomu bude hřebík hladší. Nedoporučujeme vám provádět tento postup příliš často, protože může způsobit, že vaše nehty se stanou příliš tenkými.
 • Namočte kus vatové bavlny do olivového oleje a utřete jej nehty. Zvlhčuje je a pomáhá posílit rozšířené nehty.

Jak vařit lak na nehty doma.

Pokud trpíte oslabenými nehty, které jsou často zlomeny, je dobré zpevnění přesně to, co potřebujete. Bude to zároveň zdravé a zdravé. V obchodech můžete snadno najít celou řadu značek, které nabízejí výrobky pro péči o nehty, a nejsou tam žádné méně účinné, levnější a přírodní domácí recepty.

 • Nehtový krém: použijte dvě lžíce olivového oleje, 1 lžíci čistého medu, špetku soli a jednoho žloutku. Opakujte postup třikrát týdně.

 • Přírodní olivový olej: Ponořte si nehty do misky olivového oleje na několik minut, než jdete do postele. Nebo namočte do něj bavlněnou látku a masírujte nehty každý večer. Směs olivového a mandlového oleje je skvělý způsob, jak bojovat o perfektní nehty (smíchejte až dvě lžíce každého oleje). Aplikujte na nehty a kutikuly a nechte 10 minut.
 • Ukriplyuvach „Recovery“: pokud jste již koupili ukriplyuvach lékárny nebo obchod s kosmetikou, přidejte láhev stroužek drceného česneku, 5 kapek citrónové šťávy a 5 kapek bílého jódu. Důkladně promíchejte a nechte jej stát 2 dny. Použijte během následujících dvou týdnů.
 • Cibule: nakrájejte cibuli na dvě poloviny a nechte si nechat pět minut v klidu. Nechte je vyschnout venku.

Foto s laskavým svolením Vincent Lock, Peter Stevens, Julian Partridge, viviandnguyen, sjephoto a soaringbird.


Výhodám namáčení nohou v octě

Výhodám namáčení nohou v octě

Zdravotnictví Ačkoliv kroky musí nést tíhu lidských záležitostí, kdykoli vystupuje často nebudeme věnovat pozornost jejich zdraví, dokud tam je nějaký druh onemocnění. Věděli jste, že namáčení zastávky v octě může pomoci vyléčit? Zastávky jsou neustále postiženy suchostí, bakteriemi a dalšími faktory, které je negativně ovlivňují.

(Krása)

6 Potraviny, které vyvolávají celulitidy

6 Potraviny, které vyvolávají celulitidy

Zdraví Jak se zbavit celulitidy, musíte se držet vyváženou stravu, pít vodu, cvičení, použijte proti celulitidě krémy, atd lze vyjmenovat dlouhé časové možnosti, ale nejlepší v této situaci je zjistit, jaký druh produktu přispívá ke vzniku celulitidy a včas, aby se zabránilo to. Pak řekneme, jaké produkty jsou lépe vyloučeny ze stravy, aby se zabránilo výskytu celulitidy, nebo alespoň snížit svou expozici.

(Krása)