Proč jíst vajíčka několikrát týdně


Proč jíst vajíčka několikrát týdně

Dobré nebo špatné jíst vejce? Kolik bych měla jíst? Jsou to stejné? Pokud jde o stravování, vždy najdete různé teorie. Některé se dokonce mění s let.

Dnes vám řekneme, proč doporučujeme jíst vajíčka několikrát týdně pro vyváženou výživu a optimální zdraví.

Ne všechny vejce jsou stejné

Za prvé, musíte zdůraznit význam organických vajec. Kuřata jsou volně pěstována a krmena semeny, rostlinami, hmyzem a podobně.

Na druhé straně se vejce často vybírají pod inkubačními kuřaty. Obyčejně se skládají v klecích, skříních, krmených geneticky modifikovanou sóji a kukuřici, stejně jako různých doplňků a antibiotik.

Kromě původu a chuti jsou organická vejce mnohem užitečnější kvůli rozmanitosti přírodních krmiv , které krmí kuřata.

Vejce a zdraví

V posledních letech byla vajíčka často kritizována za to, že byla spojena s vysokou hladinou cholesterolu a kardiovaskulárních onemocnění.

Ačkoli je pravda, že všechny živočišné tuky obsahují cholesterol, neznamená to, že je to špatné pro vaše zdraví. Ve skutečnosti tělo potřebuje.

Eating organic vejce může dokonce pomoci vám předcházet nemoci, zvláště ty, které ovlivňují srdce.

Stále více odborníků na výživu doporučuje pravidelné stravování vajec jako součást zdravé výživy.

více vajíček a méně masa

Chcete-li mít vyváženou stravu a užívat si chuť a nutriční hodnotu vajec, doporučují zvýšenou spotřebu vajec a snížit spotřebu masa, zejména červeného.

To vám pomůže konzumovat vysoce kvalitní živočišné bílkoviny bez rizika zneužití.

Navíc, ekologické maso je drahé, takže vejce jsou mnohem hospodárnější.

Proč jsou vajíčka užitečné?

Poskytují vám výbornou kombinaci bílkovin s vysokou biologickou hodnotou. Obsahují všechny esenciální aminokyseliny a snadno stravitelné užitečné tuky.

Je to velmi výživné jídlo, bohaté na vitamíny A, B, D, E, beta-karoten, esenciální mastné kyseliny a minerály, jako je železo, fosfor, draslík a hořčík.

Nicméně, to také stojí za zmínku, že neobsahují vlákniny nebo sacharidy.

Jezte vajíčka několikrát týdně

Takže kolik vajíček může a mělo by se jíst týden?

Zdravý vyvážený dieter může jíst jedno organické vejce denně bez zdravotních rizik a klid, protože vědí, že spotřebovává velké množství živin.

Lidé se zdravotními problémy mohou dostat radu diety, ale 3 až 5 vajec týdně by nemělo způsobit žádné problémy.

Jak je vařit?

Organická vejce jsou ideální součástí dobré stravy. Nicméně je třeba také poznamenat, že metoda vaření hraje důležitou roli.

Abyste zabránili oxidaci tuků a chránili antioxidanty, vyhněte se smažení nebo ohřevu v mikrovlnné troubě.

Zdravý způsob, jak vařit vajíčka - vaříme nebo mírně vaříme. Neváchejte je na vysokou teplotu po dobu několika minut.

Pokud to uděláte, pak po vyčištění uvidíte, že žloutek je absorbován a budete cítit vůni síry. To jsou náznaky, že je neřídíte správně.

Dokonalý způsob - vařit je na nízké teplo na krátkou dobu, jako v případě slavných vaječných sáčků. Mají žloutky.

Když však sváte krátce vařené vejce, je třeba zdůraznit, že musí být organické, jinak by to mohlo být nebezpečné.

Kde najdu organické vejce?

Každá země má vlastní specifická pravidla pro zajištění kvality. Někdy vejce jsou tištěné kódy nebo environmentální certifikace značky. Zjistěte, co se ve vaší zemi používá k nalezení nejlepších ekologických vajec.

také můžete koupit v důvěryhodného přítele zemědělce, kteří udržují kuřat volný rozsah, nebo si můžete pěstovat kuřata, pokud máte málo času a zemi!


Zjistěte, kdy a proč byste měli mít sprchu

Zjistěte, kdy a proč byste měli mít sprchu

Sprcha je jedním z nejčastěji používaných návyků mezi všemi lidmi. Jedná se o rutinní každodenní proceduru. Je to proto, že po 18. století se hygienické návyky staly součástí života. Ve stejnou dobu byla sprcha považována za škodlivou pro tělo. Není překvapivé, že děti byly přísně zakázány sprchovat.

(Užitečné návyky)

Přirozeným řešením celulitida

Přirozeným řešením celulitida

Užitečné návyky Diety, krémy, léčby, cvičení ... jste vyzkoušeli téměř všechny prostředky celulitidy, strávil spoustu peněz, ale to je jen mírně snížil, ale ne zcela zmizely . Existuje však velmi jednoduchá volná metoda, která vám přinese skvělé výsledky i od prvních pár dní. V dnešním článku budeme hovořit o řešení problému s celulitidou, která je svobodná a 100% přirozená.

(Užitečné návyky)