Proč spát špatně? V odpovědi předkové


Proč spát špatně? V odpovědi předkové

Vždy Zajímavá fakta doporučené denní spánek 7-8 hodin, aby si kvalitní spánek, což také přispívá ke zlepšení kvality života. Tato rada je nám starosti, když jsme se probudit v noci a nemůže spát jednu nebo dvě hodiny.

Nutí nás zajímalo, proč spíme špatně. Avšak to, co jsme až do tohoto bodu bylo považováno za „problém“ spánku může být něco přirozené a dokonce prospěšný.

V počátku 90. let psychiatr Thomas IX studii, ve které skupina lidí bylo ve tmě po dobu 14 hodin každý den po dobu jednoho měsíce. Výsledky byly rychlé: čtvrtý týden byli schopni určit, že jejich spánek změnit.

I když všichni zvyklí spát déle než 6 hodin v kuse, čtvrtém týdnu studie, spali po dobu 4 hodin, pak se probudil na 1 až 2 hodiny, a pak usnul po dobu 4 hodin. Výsledky výzkumu

dojem mnoho výzkumných pracovníků na přespání, ale stále si myslím, že je lepší držet se návyky spánku každá z 8 hodin.

zvyky se měnily v průběhu času ...

V roce 2001 historik Roger Ekirch Virginie Technické univerzity publikoval 15 let vědeckou studii, která zahrnovala historický důkaz, který ukázal, že lidé stále ještě spal ve dvou fázích.

V roce 2005 vydal knihu s názvem „Na Day Close: Night se v minulosti“ ( „Při západu slunce, v noci za starých časů“), který obsahoval asi 500 povolání na segmentované struktuře spánku. Byly diáře, lékařské a umělecké knihy a jiné zdroje, jako jsou „Odyssey“ Homer a legendy nigerijské kmeny.

Tato dlouhodobá studie ukázala, že lidé nejsou vždy schopni usnout 8:00 běží bez přerušení. Namísto toho zdůraznit, že pro mnoho lidí je to jednodušší noční spánek méně hodin, než doporučují odborníci.

V dávných dobách, spánek vzorek sestával z 3 nebo 4 hodin spánku dvě hodiny nebo tři hodiny přestávce a následné spánku až do rána. Všechen ten záchvat během 12 hodin, což bylo normální pro odpočinek. však na konci sedmnáctého století, tento vzor spánku začala měnit, a začala mít podobu zvyků, které všichni známe dnes.

Ekircha Podle studie, distribuce spánku ve dvou fázích začaly mizet mezi horní vrstvy městského obyvatelstva v severní Evropě v sedmnáctém století. pak po dobu 200 let se trend obklopil zbytek západní společnosti. 1920 myšlenka dvě krátká období spánku v noci zcela zmizely.

Někteří odborníci segmentované spánek je přirozené pro tělo a mnozí lidé stále ještě v noci klidně spát. Podle zjištění Ekircha provedena na základě jeho roky výzkumu, mnoho z našich společných problémů může být spojena s tendencí lidského těla do dvoufázového segmentované spánek.

Na podporu této hypotézy, Ekirch používá skutečnost, že na konci devatenáctého století, tam bylo to, co je dnes známo jako „nespavost“ - otázkou, na níž lidé probudí během noci, a bylo těžké se vrátit do spánku. Stalo se tak ve chvíli, kdy segmentovaný spánek vzor začal slábnout.

Podle psychologa Greg Jacobs, nápad dlouhého spánku, není segmentové, může být škodlivé, jak někteří lidé mohou v průběhu noci, plný úzkosti, které mohou zasahovat do jejich spánku celou noc probudit.

Před přestávkou mezi spánkem použitý k meditaci, sen, číst, modlit nebo dělat duchovní praxi. Jacobs věří, že tyto aktivity jsou klíčové pro přirozené regulace stresu. Z tohoto důvodu dnes více lidí často trpí úzkostí, stresu, deprese nebo alkoholismus, zvláště vezmeme-li v úvahu skutečnost, že technologie změnila návyky lidí.


Výrobky, které by nikdy neměly být uloženy v chladničce

Výrobky, které by nikdy neměly být uloženy v chladničce

Většina lidí je zvyklá na uvedení všech potravin do ledničky. Jedná se o vážnou chybu, protože ne všechny výrobky mohou odolat chladným a skladovacím podmínkám v chladničce. Naopak, někdy chladně zrychluje jejich rozklad nebo může změnit svůj vkus. Je naprosto pravda, že mnohé produkty vyžadují chlazení, a to může dokonce prodloužit svou spotřebu termín, ale jako spotřebitelé musíme vědět, jaké druhy potravin mohou být poškozeny v ledničce a ztrácí vlastnosti v důsledku nízké teploty.

(Zajímavosti)

Paralympijské Marike Vervorte vybírá eutanázii

Paralympijské Marike Vervorte vybírá eutanázii

Marike Vervort je pravda bojovník. Tento 37letý belgický sportovec připravil dokumenty pro eutanázii v roce 2008. Ačkoli teď s jistotou tvrdí, že její čas ještě nenastal, když se stane, Marike chce nechat život podle vlastních podmínek. Všichni si dobře uvědomujeme, že nikdo nemůže plně ovládnout to, co se děje ve svém způsobu života .

(Zajímavosti)