Proč si nezapomínáme na naše narození?


Proč si nezapomínáme na naše narození?

Samozřejmě, že jste si mysleli, proč si pamatujete dětství, zralost ...ale nepamatujete si okamžik vašeho narození. Proč je všechno tak? V tomto článku vysvětlíme.

1. Neuronální neurogeneze v prvních letech života

Narození je vždy velmi traumatickou událostí. Přicházíte na tento svět s cizími rukama někoho, kdo vás vezme z placenty a útulného domova, pro které dítě má dělohu. Nikdy ve svém životě nebudete mít takové spolehlivé místo, kde byste byl tak milován.

Tak se dostanete na svět, plný lehkých a podivných zvuků, zatímco nechápete, jak a proč. Samozřejmě, cítíte bolest. V tuto chvíli poprvé popíjíte ve svém životě. A co jiného než bolest máte v tu chvíli pocit? Strach? Koníčky? Zvědavý? Nemůžeme s jistotou vědět, protože nikdo, nebo téměř nikdo, neví odpovědi na tyto otázky, protože si to prostě nepamatují.

K tomu dochází procesem nazývaným neuronální neurogeneze. Takto složité slovo se používá k popisu něčeho opravdu úžasného. Před a bezprostředně po narození rostou neurony v těle. Některé neurony se překrývají s ostatními v rychlém a plném energetickém procesu. Možná vás překvapí, protože ... Jak jste na to mohl zapomenout? Není paměť a schopnost kognitivních funkcí spojená s neurony? Je více neuronů ne synonymem pro větší množství paměti? Nicméně ne v případě novorozenců, a nikoli v prvních měsících jejich života.

paměti nejsou uloženy, protože nervová proces neurogeneze je velmi rychlý: nějaké struktury uložené na druhých, a vzpomínky rychle mizí v růstu nových neuronů. Během prvních okamžiků života, během neustálého vývoje, je paměť velmi nestabilní. Stabilizuje se v období od pěti do šesti měsíců. Nové neurony se nadále objevují, ovšem ne tak rychle jako dříve.

Nyní je paměť stabilizována a začíná hromadit vzpomínky. Po 6 nebo 7 letech dochází k reverznímu procesu a některé neurony mohou zmizet. Z tohoto hlediska

období od 1 do 5 let pro dítě - je období nejaktivnějšího růstu. V této době, děti jako "houby" vstřebat všechny znalosti, mohou dokonce naučit několik jazyků paralelně. Avšak první dny života jsou stále nemožné si pamatovat.

2. Důležitá role řeči a paměti

Podle psychologů a lékařů, můžeme jen pamatovat, co mohou popsat slovy

. Můžeme mít malý test: přemýšlejte o první paměti, která vám přichází na mysli. Může to být pocit, pach, nebo dokonce epizoda. Jste v rukou mé matky, chodíte po parku ...V té době jste už samozřejmě začali mluvit. Bylo provedeno mnoho experimentů zaměřených na studium tohoto problému. V podstatě všichni shrnují skutečnost, že je snazší zapamatovat si něco, co lze vyjádřit slovem.

Struktury mozku a lépe uchovává informace v hipokampu, tato část mozku je spojena s pamětí.

Slova pomáhají zapamatovat si některé pozoruhodné vzpomínky, protože část mozku zodpovědná za jazyk je úzce spjata s pamětí. Proto je velmi těžké si vzpomenout na takové hrozné okamžiky, jako je vaše vlastní narození, protože jste tehdy nevěděli slova, která potřebujete k popisu.

Existují však případy, kdy si lidé pamatují některé fragmenty svého narození, některé pocity ... Jste mezi nimi? Pak nezapomeňte nám to říct.


To exoskeleton může pomoci dětem s ochrnutím dolních končetin chodit znovu

To exoskeleton může pomoci dětem s ochrnutím dolních končetin chodit znovu

Zajímavá fakta Existuje mnoho vědců, kteří jsou ohroženi dokázat, že za pár let není nutné používat kolečkové židle. Nemluvíme o vědeckých úspěších ani o nových objevech při rekonstrukci páteře. Místo toho se jedná o neurovědy a robotiku, kteří společně pracují na výrobě zařízení jako exoskeleton. V blízké budoucnosti ti, kteří pracují v oblasti technologií a technologií, spojují svět, který se skládá z mikroobvodů, kabelů a senzorů, do lidských těl.

(Zajímavosti)

Tenosinovit: zánět zápěstí a kloubů nohou

Tenosinovit: zánět zápěstí a kloubů nohou

Název Zajímavá fakta může zdát trochu divné, ale ve skutečnosti je to problém, nemoc, že ​​většina našich čtenářů alespoň jednou v životě řešit. Tenosinovitida je zánět ochranného obalu kolem šlachy. Toto je onemocnění lokalizované v oblasti zápěstí a kloubů nohou a je doprovázeno bolestí a komplikací pohybu.

(Zajímavosti)