Proč mám vždycky močit?


Proč mám vždycky močit?

Jste už zvyklíte jít do kina a posadit se blízko k východu, protože víte, že v nějakém okamžiku potřebujete močit?

A už jsme se nezmínili o těch dlouhých cestách v autobuse, které dělají málo zastávek. Stává se vám tohle?

Pokud nevíte, co se děje s močovým měchýřem, přečtěte si, protože budeme mluvit o tom, proč máte neustálou nutkání močit.

Možná není tak často, jak si myslíš

Cítíš, že často chodíš na toaletu? Ve skutečnosti, budete muset močit 8krát denně v průměru, pokud budete pít doporučené množství vody (2 litry za den).

Stává se to proto, že voda pomáhá odstraňovat toxiny a moč je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak to udělat.

Pokud pijete méně vody, můžete také jít na toaletu méně. To však může vést k infekci močových cest, ledvinových kamenů a dalším nepříjemnostem.

Máte malý močový měchýř

Tento populární výraz skutečně má nějaký osud pravdy, i přes to, co zní divně. Stejně jako někteří lidé mohou být vysokí a jiní mohou být nízký, močový měchýř má také svou vlastní jedinečnou velikost. Většina močového měchýře může držet asi 2 šálky tekutiny.

Můžete jej měřit pomocí jednoduchého domácího experimentu. Jediné, co musíte udělat, je převzít nádobu a zjistit, jestli od vás pochází 1 až 2 šálky moči. Každé větší nebo menší číslo je abnormální.

Pokud nechcete dělat to doma, může být užitečné mít laboratorní analýzu.

Už jste někdy přemýšleli, zda je možné trénovat močový měchýř tak, aby držel více tekutiny? Odpověď: Ano, můžete. Může se protáhnout, je-li plná, ale močový útlumje škodlivý pro zdraví, protože způsobuje infekci.

Nepijete hodně vody

Pokud jste podrážděni touhou po moči, pravděpodobně už omezujete množství vody, kterou pijete. Mnoho lidí to dělá, aby se zabránilo nepohodlí na výletu nebo dokonce v práci.

Ale nemusíte se jen dobrovolně dehydratovat, ale také ubližuje močovému měchýři.

Zde si začnete všimnout, že vaše moč není špinavě špinavá.

Stává se to proto, že když odoláváte nutkání močit, tekutina se koncentruje a dráždí močový měchýř. Ale na druhé straně, pití příliš mnoho vody je také špatné. Raději se nejedná příliš daleko v extrému.

Nezapomeňte, že pokud nepijete potřebné množství tekutiny, tělo nebude schopno odstranit toxiny a vaše ledviny se jim nasytí. Máte infekci nebo ledvinové kameny

Máte-li infekce močových cest nebo malé krystalické útvary (známé jako ledvinové kameny), může dráždit močový měchýř. To způsobí nutkání močit častěji a také se objeví další příznaky.

Kamenné ledviny zpravidla způsobují těžkou bolest zad nebo bolest bočních. Pokud jde o infekce močových cest, jsou klasické příznaky více nutkané k močení, což je doprovázeno bolestí.

Pokud ignorujete příznaky a nechodíte k lékaři k léčbě poruchy, můžete se nakonec dostat do operace k odstranění těchto malých kamenů.

Musíte jít do tělocvičny

Většina žen nemá tušení o tom, jak napnout nebo uvolnit svaly pánevního dna. To může způsobit, že narazíte na toaletu, jakmile potřebujete močit.

Chcete-li skoncovat s tím, stačí, abyste

trénovali svaly, abyste udržovali moč v močovém měchýři. V minulosti jsme vám říkali, že nemusíte potlačovat nutkání močit, a to je pravda. V tomto případě však pouze říkáme, že je nutné počkat několik minut před odjezdem na toaletu. Mírně posílí váš močový měchýř.

Kegel cvičení jsou skvělé pro pomoc s tím.

Můžete to udělat tím, že zkomprimujete a uvolníte svaly, které se používají k zastavení toku moči, aniž byste museli přesunout jinou část těla.

Tento tip je zvláště užitečný pro těhotné ženy a ženy v postpartní fázi. Tyto cvičení budou mít prospěch i vašemu sexuálnímu životu.

užíváte léky, které způsobují močení

to, co konzumujete, může také způsobit nadměrné nutkání močit.

To je velmi častý výskyt při užívání

diuretik, které se často používají k léčbě vysokého krevního tlaku.To platí také pro přírodní diuretika, jako je papája. Vytváří množství moči, které vás vede na toaletu. ○ Anticholinergika je další typ léku, který stimuluje močení. Lidé je užívají k léčbě úzkosti, deprese a dalších podobných poruch.

Pokud jste nedávno zahájili léčbu a začali chodit do koupelny častěji, poraďte se s lékařem. Budete informováni o různých alternativách pro stejný problém a určitě budete schopni změnit to, co je způsobeno.

Můžete mít cukrovku

Co jíte? Máte ideální váhu? Hrajete sporty? Požadavek na močení je klasickým příznakem diabetu, a pokud je to váš problém, okamžitě věnujte pozornost.

Když je v krvi příliš mnoho cukru, v určitém okamžiku vaše tělo již není schopno syntetizovat to v něčem jiném.

Poté cukr prochází močí, což močení vyvolává močení.


Máte čas dělat sporty? Samozřejmě!

Máte čas dělat sporty? Samozřejmě!

V dnešním světě se sedavý životní styl promění v ostré nepřátele dobrého zdraví a pohody . Bohužel stále více lidí spadá do své zákeřné pasti každý den. Pracujeme po celou dobu v práci u kancelářského stolu a domácí úkoly často vyžadují práci s papírem. Při studiu mladých lidí stráví spoustu času sedět u stolu.

(Užitečné návyky)

žíT v přítomnosti, nikoliv minulost

žíT v přítomnosti, nikoliv minulost

Užitečné návyky I když nevěří v tom, že nejsme stejní lidé jako oni byli včera. Minulost, s radostí a smutkem nás učí být moudřejší. Minulost nemůže být změněna. Nikdo nemůže změnit jednu vešlo co se stalo, co bylo řečeno a co se stalo. Ale to, co se nám stalo v minulosti, určuje, kdo jsme nyní. Existují někteří lidé, kteří si nemohou vzít svou vlastní minulost.

(Užitečné návyky)