Proč mi komáři kousnout a jiní ne?


Proč mi komáři kousnout a jiní ne?

Máte někdy otázku sebe sama: "Proč se musím vždycky bát a bát komárů? Co je ve mně tak zvláštním, že jsou pro mě tak uklizené? Proč kousnout oba v parku a ve spánku? Co můžete udělat, aby mu ruce a nohy byly pokryty s těmi kousnutí? „

Když nastanou tyto otázky, pak si přečtěte tento článek a naučit nějaké nové a zajímavé skutečnosti.

Jak žijí komáři?

Hmyz se živí krví zvířat a lidí. Den je velmi intenzivní, ale je důležité si uvědomit, že obvykle komáři útočí na úsvitu a večer.

V tuto chvíli jsou sluneční paprsky rozptýlenější a venku není tak horké. Využijí příležitosti a zásobují se na jídlo.

Kousne nám ženy, protože prostě potřebují bílkoviny, aby položily vajíčka. Proto jsou zvláště aktivní v období reprodukce. Larvy komárů se mohou rozvíjet kdekoli ve stojaté vodě (v rybnících, plaveckých bazénech, jezerech apod.).

Muži živí nektar, šťávy z rostlin a ovoce.

Doporučujeme také nejlepší způsob, jak číst komár domácí

Komáři dost vybíravý, takže vybrat si „správný“ oběti, která by odpovídají jejich potřebám, které pečlivě kontrolovat a zkoumat své okolí.

Nepochybně jsme všichni opakovaně slyšeli v uších nepříjemné bzučení. Takové zvuky znamenají, že komáři kontrolují, zda jsme pro ně hodní.

Přestože existuje několik způsobů, jak se nestali jídlo pro komára (různými způsoby muhobiyky, ultrazvukových přístrojů, atd), ale pokud jste opravdu chtěli ženskou vzorek, bude dělat vše pro to!

A třpyt hmyzu se kolem vás celý den vířit, dokud se nedostanete.

Proč si komáři vybírají některé lidi a lhostejně léčí ostatní?

Vždy byla tato otázka vždy relevantní. Někteří lidé si myslí, že oni jsou jen sladší než ostatní (a velmi populární teorie), zatímco jiní věří, že to je až do vůně kůže (bez ohledu na to, zda se jedná o pach potu a tělesného pachu).

Stává se, že v jedné místnosti nebo na jednom území někteří lidé doslova pohlcují hmyz a v jiných nedochází ke kousnutí.

Mnoho týmů vědců se pokusilo zjistit, proč a přesto tento hmyz kousne některé lidi a neovlivňuje ostatní.

Výzkumní pracovníci z Nottinghamské univerzity a University of Florida (USA) tvrdí, že všechno závisí na genetice.

Prokázali, že existuje specifická genetická složka, díky níž se můžete podívat na více nebo méně atraktivní pro komáry.

Proč komáři vybírají určité lidi?

Jak vědí o naší genetice? Ve skutečnosti kvůli vůni těla. Někteří lidé emitují pachy, které odpuzují komáry skrze kůži, resp. Tito jedinci jsou pro hmyz méně zajímaví. Vývoj takových pachů samozřejmě ovládá genetiku.

Různé pachy těla se mohou stát rozhodujícím faktorem, stanete se cílem kousnutí nebo ne. V těchto studiích se podílely skupiny identických a odlišných dvojic žen.

První skupina identických dvou komárů kousne víc než kamaráda. To znamená, že příčinou je genetika, protože stejné dvojčata jsou více geneticky podobné.

Navíc, další studie zjistily, že komáři milují kousání lidí, kteří mají určité pachy.

Těhotné ženy se často v Africe stávají oběťmi komárů proti malárii a lidé s větší svalovou hmotou nebo tukem jsou obecně atraktivnější pro komáry a komáry.

také zajímavé: neuvěřitelné způsoby, jak používat banánové kůry

Jiné teorie jsou také příbuzné vůni těla, ale kvůli oxidu uhličitému. Oxid uhličitý je soustředěn v blízkosti lidí, protože jej přidáváme během každého výdechu.

Tým výzkumníků také řekl, že lidé, na jejichž kůži se více akumulují bakterie v určitém typu (zejména stafylokoky), jsou mnohem citlivější na kousání komáří. Odkud pocházejí tyto vůně? Že je místo, kde: alkohol

  • česnek pepř cibule
  • nylon opotřebení parfém deodorant

Už jsme o tom, jak budeme zkoumat komáry řekl. Chytí nás, abychom porozuměli vůni těla, která je přinejmenším částečně spojena s genetikou. Ale existuje další faktor! Naše teplota.

Vyšetřování zveřejněné BBC (BBC) naznačuje, že taktika komárů je lepší než jakákoli vojenská strategie. Pokud se kvůli vaší podobě, vůni a teplotě stanete předmětem zájmu komárů, pak se z vybrané cesty neztratí.

To vše závisí na tom, jak daleko je tento hmyz z jejich cíle. Teplota těla je obvykle vnímána na krátkou vzdálenost a ona může provokovat útok.

Jak se vyhnout komářím? ◊ Vyprázdněte všechny kontejnery, kde lze sestavit stojatou vodu (hrnce, hračky, nádobí atd.).

  • Nepoužívejte ochucené mýdlo, parfém se silným zápachem,
  • stejně jako lak na vlasy.Dodržujte osobní hygienu tak, aby tělo nemělo silné pachy a pot.
  • Noste oblečení, které pokrývá tělo co nejvíce;
  • se snažte neoblékat tmavé a světlé oblečení. Vypněte světlo v místnosti, pokud není potřeba.
  • Neotevírejte okna večer (za soumraku).
  • Používejte sítě proti hmyzu pro postele, okna a dveře.
  • Naneste krém a aerosoly proti komárům.


5 Nejčastějších závad boky

5 Nejčastějších závad boky

Zajímavá fakta Bohužel, hip - je to část těla, které často nedávají dostatečnou pozornost. Většina lidí ignoruje nedostatky boky a ne jít k lékaři s výskytem nepříjemnou bolest v této oblasti. Protože hip - společný, jeho hlavní funkcí je spojit a podporovat jednu nebo více kostí. Hlavním cílem je prevence hip posunutí kyčelní, křížová kost a stehenní kost.

(Zajímavosti)

5 Charakteristik citlivých lidí

5 Charakteristik citlivých lidí

ÚžAsní lidé jsou schopni dát se na místo jiného. Jsou schopni vidět věci z pohledu někoho jiného. Schopnost sympatizovat je silným sociálním nástrojem moderní společnosti. Díky tomuto pocitu jsme schopni najít hlubší spojení s lidmi kolem nás. ◊ Navzdory skutečnosti, že tato schopnost je charakteristická pouze pro lidi, ne všichni se rozvíjejí stejně.

(Zajímavosti)