Proč čistota doma není vždy dobrá


Proč čistota doma není vždy dobrá

Většinou hosteska a hospodyně milují, když je jejich dům čistý a uklizený. Nicméně, čistota doma se někdy změní v úzkost a přinese zdravotní problémy.Musíte být velmi opatrní s výrobky, které používáte, protože mnoho z nich je škodlivé a toxické.

Zjistěte, proč čistota doma není vždy dobrá.

Když se čistota domu změní v posedlost

Jak možná už víte, jakýkoli přebytek nenesou nic dobrého.Je to pravda, i když si myslíte, že pro lidi děláte něco dobrého.

Pokud jde o čistotu v domácnosti, mnozí lidé dosahují nezdravých, maniakálních extrémů.

Pokud někdo neustále a vzrušeně trvá na potřebě vyčistit, je rozrušený, když vidí, že to není na jeho místě nebo znovu a znovu čistí dávno čistou podlahu, což může znamenat poruchu. Takové chování přeměňuje člověka na "čistící prostředek",

neschopný ovládat své činy. Může si jen myslet na čištění a objednávání. Někteří lidé mají také obsedantně kompulzivní poruchu. Jeho charakteristickým znakem je iracionální posedlost nebo podnět k tomu, aby se udělaly určité věci. Pokud jde o vyčištění,

člověk může mít pocit nadměrné touhy vyčistit se kvůli strachu, že bude nemocen nebo se nakazí

. Výsledkem je, že nepřetržité mycí plochy (například kuchyňská deska nebo stolek) a ruce se stávají způsobem, jak překonat úzkost. Muž trpí takovou posedlostí, protože její způsob myšlení se změnil, a tak opakuje stejné věci.Možná si ani neuvědomíme (nebo nechceme uvědomit), že máme problém.

Je třeba znát některé z příznaků, které mohou naznačovat přítomnost obsesivně-kompulzivní poruchy spojené s čistotou. Zde jsou některé signály, které by neměly být ignorovány: strávíte hodiny čistit koupel;

pečlivě zorganizujte věci do nejmenších detailů;

  • umývání kuchyně pokaždé, když ji někdo použil;
  • neustále na sobě plátna plátna;
  • Nemůžete usnout, když něco není na místě.
  • Nicméně, pokud jste strávili celou sobotu, čištění domu, to neznamená, že máte problém.
  • Čištění se stává posedlostí, když se obětujete za jiné důležité části svého života,

jako někdy s rodinou nebo společnou večeři se svými přáteli.

Clean domů a nadměrné používání čisticích prostředků I když neznáte se ve výše uvedeném obsesivní poruchou, chceme mluvit o Dalším častým problémem moderních mistrů - používání

některých pracích prostředků, které mají vliv na zdraví celé rodiny.

Když uslyšíte slovo "znečištění", pravděpodobně si myslíte o odpadu nebo smogu. Nicméně, i doma

můžete poškodit životní prostředí tím, že dodržuje určité čistící zvyky.

Je to tak. V typickém domě najdete 3 až 5 litrů toxických látek

ve formě detergentů. Nejčastější z nich mají mnoho vedlejších účinků, včetně způsobující: problémy s dýchacím systémem;

poruchy endokrinního systému;

  • podráždění očí
  • čisticí prostředky znečišťují vzduch v domě
  • (což může být 5krát horší než vzduch na ulici).

Kromě toho lidé často trpí vyrážky, nevolnost a popáleniny způsobené potravinami

, které by měly pomoci udržet dům čistý a dezinfikovat. Když se čisticí prostředky dostanou do kontaktu s pokožkou nebo plícemi, mohou způsobit problémy, jako je alergie a otravy. Nezapomeňte na škodlivý práškový prací prostředek, který ovlivňuje pokožku a proniká do těla vzduchem, když se staráte o věci, které jste vyprali.

Kromě toho mycí prostředky na mytí nádobí obsahují sloučeninu zvanou dioxan, což je hlavní znečištění podzemní vody

. Je extrémně toxický a složitější biologicky odbouratelný než ostatní složky.

Bělicí prostředek a jeho účinky na zdraví Bělidla jsou považovány za jeden z nejmocnějších detergentů, ale jeho bezpečnost je sporná.Tento nástroj byl objeven v roce 1774 a používá se k bělení určitých materiálů.

V rozpuštěné formě je již mnoho let nepostradatelným pracím prostředkem

v mnoha domácnostech.

Bělidlo má velmi silný antibakteriální účinek. Nicméně, namísto toho, že to považuje za obránce proti mikroorganismům, které mohou způsobit onemocnění, nezapomeňte, žedlouhodobé užívání bělícího činidla ovlivňuje imunitní systém

. Po nějaké době přestává organismus rozlišovat mezi prospěšnými a škodlivými bakteriemi.

Kromě toho bělidlo způsobuje poleptání kůže, podráždění očí a nosu, problémy s dýchacím systémem a snižuje obsah kyslíku v krvi.

Je zvláště škodlivé pro děti do 12 let věku. Zvýší riziko sinuzitidy, pneumonie a bronchitidy. Kromě toho vše bělí také životní prostředí a kontaminuje zemi, vodu a vzduch. Tak na co čekáš? Přestaňte být posedlí čistotou v domácnosti a místo toho použijte přírodní ingredience. Stojí to za to!


Nejlepší způsoby, jak bojovat proti nespavosti

Nejlepší způsoby, jak bojovat proti nespavosti

Zajímavá fakta My všichni jsme nějakým způsobem, v určitém okamžiku v životě zažili nespavost, zkroucené, obrátil se z jedné strany na druhou, se snaží najít pohodlnou pozici pro spánek a probudit se ráno a nevyspanymy unavený. Co dělat, pokud nechcete užívat léky z nespavosti, ale rád bych ráno cítil veselý?

(Zajímavosti)

Tampony a syndrom toxického šoku. Buďte opatrní! Zajímavosti syndrom

Tampony a syndrom toxického šoku. Buďte opatrní! Zajímavosti syndrom

Toxického šoku (TSS) - není novým fenoménem, ​​a to i přes četné snahy zabránit mu, nemoc i nadále brát život v různých částech světa. Příčinou této vážné nemoci jsou toxiny způsobené bakteriemi zlatý staphylococcus . Manifestace a distribuce STH jsou spojeny s ženskými hygienickými produkty, včetně tamponů.

(Zajímavosti)