Proč čistota doma není vždy dobrá


Proč čistota doma není vždy dobrá

Většinou hosteska a hospodyně milují, když je jejich dům čistý a uklizený. Nicméně, čistota doma se někdy změní v úzkost a přinese zdravotní problémy.Musíte být velmi opatrní s výrobky, které používáte, protože mnoho z nich je škodlivé a toxické.

Zjistěte, proč čistota doma není vždy dobrá.

Když se čistota domu změní v posedlost

Jak možná už víte, jakýkoli přebytek nenesou nic dobrého.Je to pravda, i když si myslíte, že pro lidi děláte něco dobrého.

Pokud jde o čistotu v domácnosti, mnozí lidé dosahují nezdravých, maniakálních extrémů.

Pokud někdo neustále a vzrušeně trvá na potřebě vyčistit, je rozrušený, když vidí, že to není na jeho místě nebo znovu a znovu čistí dávno čistou podlahu, což může znamenat poruchu. Takové chování přeměňuje člověka na "čistící prostředek",

neschopný ovládat své činy. Může si jen myslet na čištění a objednávání. Někteří lidé mají také obsedantně kompulzivní poruchu. Jeho charakteristickým znakem je iracionální posedlost nebo podnět k tomu, aby se udělaly určité věci. Pokud jde o vyčištění,

člověk může mít pocit nadměrné touhy vyčistit se kvůli strachu, že bude nemocen nebo se nakazí

. Výsledkem je, že nepřetržité mycí plochy (například kuchyňská deska nebo stolek) a ruce se stávají způsobem, jak překonat úzkost. Muž trpí takovou posedlostí, protože její způsob myšlení se změnil, a tak opakuje stejné věci.Možná si ani neuvědomíme (nebo nechceme uvědomit), že máme problém.

Je třeba znát některé z příznaků, které mohou naznačovat přítomnost obsesivně-kompulzivní poruchy spojené s čistotou. Zde jsou některé signály, které by neměly být ignorovány: strávíte hodiny čistit koupel;

pečlivě zorganizujte věci do nejmenších detailů;

  • umývání kuchyně pokaždé, když ji někdo použil;
  • neustále na sobě plátna plátna;
  • Nemůžete usnout, když něco není na místě.
  • Nicméně, pokud jste strávili celou sobotu, čištění domu, to neznamená, že máte problém.
  • Čištění se stává posedlostí, když se obětujete za jiné důležité části svého života,

jako někdy s rodinou nebo společnou večeři se svými přáteli.

Clean domů a nadměrné používání čisticích prostředků I když neznáte se ve výše uvedeném obsesivní poruchou, chceme mluvit o Dalším častým problémem moderních mistrů - používání

některých pracích prostředků, které mají vliv na zdraví celé rodiny.

Když uslyšíte slovo "znečištění", pravděpodobně si myslíte o odpadu nebo smogu. Nicméně, i doma

můžete poškodit životní prostředí tím, že dodržuje určité čistící zvyky.

Je to tak. V typickém domě najdete 3 až 5 litrů toxických látek

ve formě detergentů. Nejčastější z nich mají mnoho vedlejších účinků, včetně způsobující: problémy s dýchacím systémem;

poruchy endokrinního systému;

  • podráždění očí
  • čisticí prostředky znečišťují vzduch v domě
  • (což může být 5krát horší než vzduch na ulici).

Kromě toho lidé často trpí vyrážky, nevolnost a popáleniny způsobené potravinami

, které by měly pomoci udržet dům čistý a dezinfikovat. Když se čisticí prostředky dostanou do kontaktu s pokožkou nebo plícemi, mohou způsobit problémy, jako je alergie a otravy. Nezapomeňte na škodlivý práškový prací prostředek, který ovlivňuje pokožku a proniká do těla vzduchem, když se staráte o věci, které jste vyprali.

Kromě toho mycí prostředky na mytí nádobí obsahují sloučeninu zvanou dioxan, což je hlavní znečištění podzemní vody

. Je extrémně toxický a složitější biologicky odbouratelný než ostatní složky.

Bělicí prostředek a jeho účinky na zdraví Bělidla jsou považovány za jeden z nejmocnějších detergentů, ale jeho bezpečnost je sporná.Tento nástroj byl objeven v roce 1774 a používá se k bělení určitých materiálů.

V rozpuštěné formě je již mnoho let nepostradatelným pracím prostředkem

v mnoha domácnostech.

Bělidlo má velmi silný antibakteriální účinek. Nicméně, namísto toho, že to považuje za obránce proti mikroorganismům, které mohou způsobit onemocnění, nezapomeňte, žedlouhodobé užívání bělícího činidla ovlivňuje imunitní systém

. Po nějaké době přestává organismus rozlišovat mezi prospěšnými a škodlivými bakteriemi.

Kromě toho bělidlo způsobuje poleptání kůže, podráždění očí a nosu, problémy s dýchacím systémem a snižuje obsah kyslíku v krvi.

Je zvláště škodlivé pro děti do 12 let věku. Zvýší riziko sinuzitidy, pneumonie a bronchitidy. Kromě toho vše bělí také životní prostředí a kontaminuje zemi, vodu a vzduch. Tak na co čekáš? Přestaňte být posedlí čistotou v domácnosti a místo toho použijte přírodní ingredience. Stojí to za to!


Je škoda, že se klouby poškozují?

Je škoda, že se klouby poškozují?

Křupavé klouby - velmi častý výskyt, hlavně proto, že to děláme, abychom zmírnili napětí. Různé studie však ukázaly, že je škodlivé. V tomto článku vysvětlíme důvody, proč vědci dospěli k tomuto závěru, a co se stane, když uslyšíte tento jedinečný zvuk. Proč klouby "chrlí"? zvuk, který slyšíme, když praskaly klouby, zápěstí, kotníky nebo jakoukoli jinou část těla, pochází ze splasknutí bubliny, které jsou kapalné obložení našich kloubů.

(Zajímavosti)

Zlepšení zdraví a dodává stravy hroznů

Zlepšení zdraví a dodává stravy hroznů

Zajímavá fakta Denní spotřeba hroznů může být velmi prospěšné pro zdraví. Tento lahodný bobule je skutečný objev, protože má bohatou sladkou chuť a neuvěřitelně užitečné vlastnosti, které jsou nemožné, že si toho nevšiml. Navíc hrozny jsou chutné, to je také známé jako protirakovinný prostředek, asistent v boji proti únavě a selhání ledvin.

(Zajímavosti)