Co může vést k dehydrataci


Co může vést k dehydrataci

Voda je jednou z hlavních tekutin, které tělo potřebuje pro chemické procesy. Je životně důležité pro absorpci živin a odstraňování reziduí, stejně jako pro jiné procesy.

Navzdory tomu,většina lidí nespotřebovává dostatek vody.Časem to vede k řadě těžkých zdravotních problémů.

Je pravda, že tělo má schopnost samočistění. Nedostatek vody může tento úkol komplikovat a současně zvýšit počet toxinů. V důsledku toho vzrůstá zánět, hrozí nebezpečí chronických onemocnění, stejně jako příznaky, které ovlivňují kvalitu života.

Doporučujeme pít v průměru nejméně 2 litry vody denně. To zahrnuje přírodní ovocné šťávy, ovoce, polévky a podobně.

Spotřeba méně vody, než je doporučeno, může způsobit dehydratace a určité reakce, které se vyskytují uvnitř i vně.

Chápeme, že mnoho lidí o nich neví. Níže podrobně popíšeme důsledky dehydratace.

Berte na vědomí!

Poruchy trávení

Poruchy trávicího traktu - to jsou první účinky dehydratace.

98% sliznice žaludku se skládá z vody, a když voda není dost, kyselina může ovlivnit sliznici a způsobit žaludeční rozrušení, zapínání a záhy.

Bolesti kloubů

Podle vědců tvoří 80% chrupavky, která chrání klouby, z vody. Z tohoto důvodu, když spotřebujete požadované množství vody, jsou spáry v přímém ohrožení.

Dehydratovaná osoba má více než 60% pravděpodobnost rizika artritidy a dalších zánětlivých onemocnění.

Dehydratace může také ovlivnit spinální kotouče a vést k stavu známému jako intervertebrální kýla.

Suchá ústa a suchá kůže

Pokud jde o vzhled, dehydratace je porucha, která je docela znatelná. Tenká vrstva kůže, která kryje rty, se stává suchá a může prasknout, aniž by se dostala dostatek vlhkosti.

Ve stejné době, kůže změní normální výrobu olejů a jako výsledek, rty vypadají matně a suché.

Ačkoli existují prostředky pro zvlhčení rtů, je velmi důležité zvlhčit je zevnitř, aby se zabránilo suché kůži.

Nízká hladina energie

90% krevní plazmy se skládá z vody. Při nízkých koncentracích této tekutiny má srdce problémy s transfuzí krve a přenosem kyslíku do každé buňky v těle. Z tohoto důvodu klesá hladina energie a pro člověka je obtížné dosáhnout dobrého fyzického a duševního stavu.

Problémy s ledvinami

Vzhledem k tomu, že ledvinami jsou orgány odpovědné za filtraci odpadů a tvorbu moči, jsou velmi důležitou součástí zdraví závislé na vodě.

V důsledku dehydratace mají lidé vysokou hladinu toxinů v krvi. Navíc mají tendenci trpět zadržováním tekutin a nadýmáním.

Dehydratace zvyšuje riziko vzniku infekcí močových cest, stejně jako riziko tvorby žaludku v ledvinách.

Cirkulační poruchy

Cirkulace je zpomalena, když systém postrádá vodu. O několik dní později se může nahromadit krev a způsobit křečové žíly.

Je velmi důležité, aby se situace stala pod kontrolou, protože po určitou dobu se může zvýšit riziko vysokého krevního tlaku, infarktu a mrtvice.

Snížená svalová hmotnost

Svaly potřebují vodu, aby správně absorbovaly živiny a zůstaly silné.

Dehydratovaný organismus může ztratit významné množství svalové hmoty. Současně se stávají mizernými. Existuje riziko poškození svalů.

Když máte intenzivní cvičení, je nezbytné zvýšit příjem tekutin každý den.

Tím se udržuje správná hladina elektrolytů, kompenzuje ztráta tekutiny a zabraňuje dalšímu nadýmání.

Zvýšení deprese

Deficit ve spotřebě vody přímo ovlivňuje emocionální zdraví. Nedostatek tekutiny v mozkové tkáni zvyšuje hladinu kortizolu, stejně jako zvyšuje stres. To může vést k vážné depresi.

Hlad

Nedostatek tekutiny v těle zvyšuje pocit hladu.

Vyžaduje vám více kalorií, než potřebujete. Během dne máte pocit, že musíte neustále navštěvovat chladničku a vybrat výrobky, které obsahují kapalinu.

Vzhledem k nedostatku vody se potraviny absorbují pomalu, což může vést k významnému zvýšení hmotnosti.

Kolik vody bych denně měl konzumovat? Nyní, když víte o některých účincích dehydratace, zvyšte spotřebu vody, abyste udrželi své zdraví.


Příznaky herniated disk

Příznaky herniated disk

Zajímavá fakta Mnoho lidí trpí herniated disk zápasů. Je vedoucí k silné bolesti a postižení vážný problém, a proto je důležité znát příznaky. Jak víte, naše páteř - puzzle se skládá ze složitých anatomických částí: kostí, svalů a vazů, a kdykoliv s nimi mohou způsobit problémy. Zjistíte, proč se to stane, pokud si přečtete tento článek později.

(Zajímavosti)

Známky a příznaky vysoké hladiny estrogenů

Známky a příznaky vysoké hladiny estrogenů

Zajímavých faktů Všechny hladiny hormonů v těle se pohybují nahoru a dolů docela pravidelně. Když jsou dokonale vyvážené, vaše tělo funguje správně. Problém je, když jsou v nerovnováze, tělo zažívá určité problémy. Víte, co je estrogen? Je znám jako "ženský" hormon. Testosteron je "mužský" hormon. Ačkoli každá z nich souvisí s konkrétním článkem, jsou k dispozici jak pro muže, tak pro ženy.

(Zajímavosti)