Víš jak a kdy pít vodu?


Víš jak a kdy pít vodu?

Vždycky říkají, že je velmi důležité pít požadované množství vody, protože má mnoho příznivých vlastností pro zdraví. Víte ale jak a kdy to udělat? Je velmi důležité vědět, jak a kdy pít vodu, protože způsob, jakým to děláte, určuje, zda je pro tělo přínosné nebo škodlivé.

před snídaní

vody vypít jednu nebo dvě sklenice vody před snídaní pomoci odstranit toxiny z těla, která zůstala v zažívacím traktu, a jemně aktivuje orgány, aby začaly fungovat správně. Nezapomeňte to udělat 20 minut před snídaní. Je to mnohem užitečnější, než kdybyste si začali kávy, například.

Také, pokud budete pít vodu teplou nebo horkou, přidáním šťávu z půlky citronu, budete tedy aktivovat střeva, a je právě to - je to skvělý a snadný způsob, jak bojovat proti zácpě.

Pít teplou nebo horkou vodu se také doporučuje, když ráno, kdy se probudíte, ucítíte zadržování tekutin. Například, pokud vaše obličej nebo víčka oteklé. Prostě tento jednoduchý postup způsobí, že vaše ledviny začnou fungovat.

Máte hlad, možná chcete jen napít?

Věděli jste, že v mnoha případech, když si myslíte, že máte hlad, opravdu chcete jen napít? Někdy nevíme, jak pochopit signály, které nám tělo pošle, což je obzvláště důležité, abychom správně určili, zda se snažíte kontrolovat váhu. Proto doporučujeme jednu velmi jednoduchou věc: pokaždé, když se budete cítit hladní, vypijte sklenici vody. Pokud po několika minutách máte stále hlad, znamená to, že musíte jíst. Možná vás překvapí, kolik takových případů zmizí váš hlad.

Půl hodiny před jídlem jíst méně

Pokud vypijete sklenici vody půl hodiny před jídlem, budete nejen uhasit žízeň před vařením, ale také být vyplněna málo, a to v pořadí, vám umožní, aby se zdržela od konzumace přebytečného jídla.

Během jídla nepijte mnoho

Je také důležité pít dostatek vody po celý den. Nicméně byste se měli vyvarovat užívání jídla, protože voda brání sekreci a působení žaludečních šťáv, což může vést ke zhoršení trávení. Dále se snažte nepít tekutinu ihned po jídle.

Pokud jíte slané nebo ochucené koření, můžete pít trochu vody. Ale bude lepší a zdravější, pokud do každého jídla přidáte čerstvé potraviny, jako jsou saláty nebo zeleninové polévky. Tímto způsobem můžete snížit příjem soli a tím i vodu a stimulovat trávicí proces.

Sklenici vody před spaním

Začal jsi den sklenicí vody, pak bys měl dokončit sklenici teplé vody před spaním. Připravuje tělo na odpočinek. Například, infúze z léčivých rostlin bude také dobrý nápad.

Nicméně, vyhnout se této radě, pokud často potřebujete jít na záchod v noci, pokud máte problémy s močovou inkontinenci a tato rada není vhodná pro malé děti.

Nepijte příliš mnoho vody

Vždy, když doporučujeme pitnou vodu po celý den, myslíme pít malé dýšiny čas od času a ne velké části. To je zvláště doporučováno během tepla, nebo když pracujete venku a v jiných podobných situacích.

Studená, horká nebo horká voda?

I v poušti lidé pijí horký čaj, protože je potají a následně osvěží a ochlazuje lidské tělo. To je důvod, proč byste vždy pít teplou nebo horkou vodu. V žádném případě nikdy ne objednejte studenou vodu, protože může negativně ovlivnit trávicí systém. Co se vlastně děje? Přirozená teplota potřebná pro trávení se mění.

Jak má být pitná voda?

Půl litru? Dva litry Můžeme sotva poskytnout přesné informace o množství vody, která by měla být spotřebována během dne. Měli byste se naučit poslouchat vaše tělo. Řekne vám přesně, kdy a kolik vody potřebujete. Není třeba používat stejné množství zimního času, které používáte v létě. Dítě nepotřebuje tolik vody jako dospělý. Osoby, které se snadno potají, potřebují víc vody než ti, kteří se příliš netí. Vegetariáni, ve srovnání s těmi, kteří jedí mnoho živočišných bílkovin, příliš nepijí. Na začátku může být obtížné nepřetržitě zvykat na pitnou vodu, ale jakmile začnete, uvědomíte si, že vaše tělo vám povědí, kolik kapaliny potřebuje.

Je-li těžké pít vodu nepřetržitě ...

Mnoho lidí je těžké pití vodu nepřetržitě. Jeden velmi jednoduchý trik je přidat nějaký přírodní citronový džus a několik kapek čisté stevie. Z takové jednoduché položky dá vaši vodu nádhernou chuť limonády, aniž by se přidaly kalorie nebo jiné látky.

Další možností může být přidání kapky citrusových esenciálních olejů (pomeranč, citrón, grapefruit, mandarinka ...), což je pro vás nejlepší.

Infuze jsou také dobrou alternativou k diverzifikaci příjmu tekutin.

Nyní budete přesně vědět, jak a kdy pít vodu.

Foto s laskavým svolením DorteF, n_sapiens a zsoltika


Jak vyčistit a obnovit pankreas

Jak vyčistit a obnovit pankreas

ČAsto nevěnujeme dostatek pozornosti tomuto životně důležitému orgánu. Dokonce ani nevíme, kde se nachází! Pankreas má pro tělo mnoho výhod a zaslouží si nějakou náhradu. jak? Přečtěte si více o tomto článku, abyste zjistili nejlepší rady o tom, jak očistit a obnovit pankreas. Důležitá informace o slinivce břišní (kterou jste možná nevěděli) Tento orgán se nachází za žaludkem.

(Užitečné návyky)

6 Symptomů unipolární deprese, které stojí za to vědět

6 Symptomů unipolární deprese, které stojí za to vědět

Unipolární deprese je mnohem závažnější než jiné poruchy nervů. Současná společnost je ohromující v neuvěřitelném rozvoji společenských a technologických sfér života. Emocionální problémy se však po mnoho let nezmění. Je to obtížný osobní život, který je nedokonalým aspektem, z něhož se milióny lidí stále nemohou dostat ven.

(Užitečné návyky)