Máte intuitivní inteligenci?


Máte intuitivní inteligenci?

Zábavná fakta Pro mnoho lidí je intuitivní inteligence - to není dar, nebo dovednost, ale to se zdá být velmi nevědecké, nebo dokonce nadpřirozená.

Je však důležité pochopit, že psychologové už mnoho let studují intuici.

knihy jako „výchova intuice“ Robin Hogarth nebo „intuitivní inteligence: to, co víme, co víme,“ Malcolm Gladwell - vynikající příklady, které zdůrazňují důležitost tohoto aspektu

Muž s intuitivní inteligencí je schopen slyšet hlas svého podvědomí dostat. . rychlejší a užitečné odpovědi Nejedná se o „magické“ umění a logické aspekty každodenního života, které by měly být vyvinuty

vám poskytne všechny informace, které potřebujete v dnešním článku

Intuitivní inteligence:.. klíče k jejímu rozvoji

To je častý omyl si myslet, a že lidská intuice je omezená mozek žen. To není zcela správné, protože muži i ženy mají tuto schopnost.

Jediným rozdílem je, že ženy často poslouchat jeho vnitřní hlas předpokladů. Ženy mají tendenci nastavit užší vztah s podvědomí

nepochybuji o tom, že budete mít zájem vědět, že mnoho lidí používají intuici, aniž by si to uvědomovali podle Daniela Holmana, expert na emoční inteligence:.. obchodníci

  • k rozhodnutí o směnném jen málo a sekund S malým množstvím času analyzovat všechny údaje, které jsou vedeny svými instinkty a jejich intuitivní inteligence - je to jen automatickou reakci na své vlastní zkušenosti.
  • lékaři, psychiatři a další odborníci často používají intuici, protože jim umožňuje poznat něco jemnější, na základě zkušeností.

Podívejme se na to, jak můžete trochu více rozvíjet intuitivní inteligenci.


Nauč se důvěřovat svému vnitřnímu hlasu

Bezpochyby se to už stalo. Setkáte se s člověkem a nejste si jisti, zda je spolehlivý. Můžete udělat chybu, ale většinou je vše děláno správně. Máte nějaký dárek?

  • Absolutně správné. Máte stovky tisíc zkušeností po celý život tak, že jste se naučili něco a vyrobené závěry, aniž by si to uvědomovali.
  • váš mozek ukládá a klasifikuje obrazy, pocity, vůně a další informace, tak hluboce, že se postupně tvořit to, co známe jako intuici, ale je to opravdu součástí toho, kdo jste - vaše osobnost, který je schopen dát rychlé odpovědi na velmi specifické otázka.

V této fázi vás možná zajímá, zda skutečně musíte věřit vaší intuici. Odpověď je ano.

Intuitivní inteligence umožňuje dosáhnoutzávěrů, které jsou v souladu s vaší vlastní identitou, která určuje, kdo jste. Ten, kdo ignoruje svou intuici, se ignoruje.

Uveďte příklad. Rodina vám nabízí práci. Může vám poskytnout finanční budoucnost, ale intuice vám říká, že tam nebudete šťastní.

Na druhé straně racionální část tebe tvrdí, že více peněz se rovná lepšímu životu.

Co dělat v tomto případě?

  • Pečlivě poslouchejte svou intuici. Je přímo spojena s emocemi, zkušenostmi a osobností.
  • Po poslechu vaší intuice se pokuste zaměřit situaci racionálně: proč si zvolím práci, která mě nebude šťastná? Intuitivní inteligence již odpověděla.


Přemýšlejte o "Zenu"

Obraťme se znovu na Daniela Golmana. Podle něj mohou manažeři velkých společností (například Google nebo Facebook) doporučit svým zaměstnancům, aby "přemýšleli o Zenu":

  • Když potřebujete najít správnou odpověď, poslechněte si sebe.
  • Přemýšlejte o zenu znamená, že musíte nejprve dosáhnout stavu hlubokého odpočinku, vyvíjení tlaku, stresu, omezování myšlenek a úzkostí. Teprve potom se můžete připojit k vaší intuici.
  • Až se připojíte k této hluboké osobní podstatě, k vnitřnímu hlasu, nechte se znovu připojit k vnějšímu světu, ale pouze ty aspekty, které jsou nezbytné k inovativnímu, originálnímu a kreativnímu rozhodnutí.

Jak můžete vidět, intuitivní inteligence může být velmi užitečná v každodenním životě, protoževám umožňuje najít vyvážená řešení podle vašich potřeb a osobnosti.

Racionální a logický přístup někdy nezohledňuje ty aspekty, které jsou důležité pro emoční a osobní rozvoj. Proto nebude nikdy zasahovat do používání intuice a logiky.


Six žlučníku infekce močového měchýře příznaky

Six žlučníku infekce močového měchýře příznaky

Zajímavosti Víte, příznaky možné infekce žlučníku lze nalézt v těle? Dobře, řekneme vám o tom v tomto článku. Žlučník - velmi malý orgán. Mnoho lidí si ani nejsou vědomi své existence, ale je nedílnou součástí našeho těla: obsahuje žluč, která pomáhá při trávení potravy v zažívacím traktu. Ženy mají častější problémy se žlučníkem než muži.

(Zajímavosti)

Hidden deprese, pocit viny konstantní

Hidden deprese, pocit viny konstantní

Zajímavá fakta Pokud máte stálý pocit viny za to, co jste vlastně dělat a nebude odpovědný, to by mohlo signalizovat problém. Je důležité jej co nejdříve vyřešit, aby se situace nezhoršila. Někdy se uvnitř každého člověka najednou objevuje malý hlas, který překonává její vinný . Říká, že všechny naše činy jsou špatné a nestojí za to úsilí a bez ohledu na to, jak moc se snažíme, nic z toho nebude.

(Zajímavosti)