Je normální pocit při spánku?


Je normální pocit při spánku?

Pete je přirozený systém chlazení těla a je obvykle aktivován v horkém počasí nebo během cvičení.Obvykle můžeme pracovat až do "sedmého potu" v posilovně, ale během spánku způsobuje pocit nepohodlí a dokonce i úzkost. Existuje mnoho faktorů, které mohou způsobit pocení v noci. Takže je normální pocit při spánku?

Proč se pot, když spím?

Abyste zjistili možné příčiny nočního potu, je důležité zvážit několik faktorů. První a nejzřetelnější z nich je pokojová teplota a celková úroveň komfortu prostředí, ve kterém spíte.

Teplo není jediná věc, která může vést k nočnímu potu. Vlhkost může také hrát důležitou roli. Dalším potenciálním faktorem pro potní jsou obtížné deky, příliš teplé pyžamo nebo celková nepohodlí.

Další věc, kterou musíte mít na paměti, je vaše zdraví. Nedávno jste změnil svou dietu? Jste unavený nebo vyčerpaný? Jedním z příznaků chřipky je horečka, což je přirozená reakce těla na infekci.noční pocení může být způsobeno tím, horečka, příznaky spojené s nachlazení nebo chřipky na jednu nebo dvě noci,ale pokud budou i nadále, mohlo by to znamenat vážnější stav.

Jednou z nejčastějších příčin nočního potu je horečka spojená s menopauzou, ke které dochází v důsledku hormonálních změn v těle. Náhlý pokles produkce estrogenu může způsobit hormonální nerovnováhu v hypotalamu, který vytváří okamžitý nárůst ženského těla teplotě 6 ° [Zdroj: Breastcancer.org].

Tato podmínka platí pro muže. Někteří lidé, kteří mají nedostatek testosteronu nebo kteří užívají léky, které blokují tvorbu testosteronu, mohou mít podobné účinky. Většina mužů nerozpoznává, že zažívají příliv, ale androgenní blokáda může vést k nočnímu potu [zdroj: Harvard Medical School].

Co jiného může vést k pocení?

Mnoho léků může zvýšit srdeční frekvenci a dilatovat krevní cévy na povrchu kůže, což vede k nadměrnému pocení. Antipyretické léky, které snižují horečku, jsou nejčastějšími viníky.

Když lidé ucítí příznaky podobné chřipce, mnoho z nich je přitahováno k aspirinu a jiným lékům, ale mohou také způsobit noční pocení.[Zdroj: Americká akademie rodinných lékařů].

Infekční onemocnění, jako jsou tuberkulóza a AIDS - způsobují noční pocení. Stále vysoká horečka a noční pocení jsou časté u lidí, kteří pozitivně vyústili v HIV. Hodkinova choroba, typ lymfomu, je další infekční onemocnění, které způsobuje u pacientů horečku a těžké noční pocení.

Využívání alkoholu večer před spaním způsobuje u některých lidí nadměrné pocení.Sklenice vína může pomoci usnout. Ale studie ukázaly, že alkohol-indukovaný spánek je méně klidný a vede k bolestem hlavy a nočnímu pocení [Zdroj: Americká akademie rodinných lékařů].

Dalším možným faktorem, který může vést k nočnímu potu, je použití kořeněných potravin. Během jídla nemusíme pociťovat nepohodlí, trávíme jídlo, což může zvýšit vnitřní teplotu těla. Lékaři také zjistili, že příjem kofeinu může zhoršit pocení u lidí, kteří se již nadměrně potají [zdroj: Dávkovací péče]. Někteří lidé mají stav známý jako hyperhidróza, která způsobuje časté a nadměrné pocení po celý den a noc. Pokud jste odstranili všechny další možné příčiny nočního potu, ale stále máte pocit pocení, měli byste naplánovat schůzku s lékařem. [Zdroj: Mayo Clinic].

Přírodní řešení nočního potu

První a nejzřetelnější řešení je hledat termostaty. Přestože většina lékařů doporučuje teplotu mezi 68 a 74 stupni Fahrenheita během spánku, vy, stejně jako všichni ostatní, byste měli experimentovat s nalezením správné teploty.

Pokud spíte s partnerem, který preferuje teplejší nebo chladnější teplotu než vy, zkuste přidat několik lehkých vrstev oděvu.[Zdroj: WebMD]. Odstranění všech možných příčin stresu a úzkosti - je také skvělý nápad. Nervozita a úzkost jsou časté tragédie nadměrného pocení během dne i v noci. Proto máte-li svatbu nebo krátký rozhovor, je normální, že se budete potnout trochu víc než obvykle.

Muži, kteří trpí noční pocení, spojených s andropause (mužské menopauzy), můžete pít čaj s černým cohosh nebo vzít doplňky tsymytsyfuhy. Existuje rostlinný přípravek - červený jetel, který může zmírnit závažnost návaly horka a noční potovydilen, ale studie ukázaly, že účinky této čistírny není tak silný jako v tsymytsyfuhy. [zdroj: Modlit se].

Muži i ženy se obracejí na bylinné léky, jako jsou: čaj z šalvěje a divoké prase - bojovat proti nočnímu potu. Shavlia podporuje relaxaci a úlevu od stresu, zatímco sedativa pomáhá přímo s pocením. Oba z nich také uklidňují nervy a zlepšují funkci kardiovaskulárního systému.


První mamografie: 7 fakta, co potřebujete vědět předem

První mamografie: 7 fakta, co potřebujete vědět předem

Rakovina Zajímavá fakta prsu je druhým nejčastějším typem rakoviny po celém světě a nejčastější u žen. Pokud je rakovina prsu diagnostikována brzy, je pravděpodobné, že to může být vyléčeno. hlavní způsob, jak odhalit tento typ rakoviny má roční mamografického a analýzy prováděné odborníkem. Nicméně mamogram se nedoporučuje u žen ve věku do 45 let.

(Zajímavosti)

Nervózní oční klíšťata: 7 důvodů

Nervózní oční klíšťata: 7 důvodů

Máte někdy unavený nervózní oko teak? Informace o možných příčinách a léčbě v tomto článku! I když spojujeme nervózní tic s únavou, někdy to naznačuje další závažný problém. Odborníci se shodují, že někdy může být příznakem závažnějších poruch. Nervózní oční klíšťata a jeho charakteristiky Nervové oční klíště - to jsou nekontrolované a opakující se křeče.

(Zajímavosti)