Je škoda, že se klouby poškozují?


Je škoda, že se klouby poškozují?

Křupavé klouby - velmi častý výskyt, hlavně proto, že to děláme, abychom zmírnili napětí. Různé studie však ukázaly, že je škodlivé. V tomto článku vysvětlíme důvody, proč vědci dospěli k tomuto závěru, a co se stane, když uslyšíte tento jedinečný zvuk.

Proč klouby "chrlí"?

zvuk, který slyšíme, když praskaly klouby, zápěstí, kotníky nebo jakoukoli jinou část těla, pochází ze splasknutí bubliny, které jsou kapalné obložení našich kloubů. Stojí za zmínku, že klouby jsou bodem styku, kde se naše kosti sejdou dohromady a že jsou pokryty silnou vrstvou "synoviální" tekutiny. Když se například klouby prstů ohnout nebo roztáhnout, spoj je oddělen.

Kapsula, která obklopuje klouby, se táhne a roztahuje, což snižuje tlak. Když k tomu dojde, rozpuštěné plyny v synoviální kapalné formě bubliny. Pak "explodují" a produkují charakteristický zvuk - prasknutí.

pásma třeba půl hodiny, které mají být rozpuštěny v kapalině, což znamená, že po roztažení spáry a „čipy“, že je žádoucí, aby to opakovat po dobu dalších 30 minut. Co se týče rizik, které tento společný zvyk způsobuje, stojí za zmínku, že tento aspekt není tak vědecký výzkum. Pokusy byly provedeny vidět různí lidé, kteří často křupavý klouby určit, zda poškození kloubů je například artritida nebo osteoartritida.

V průběhu této studie bylo zjištěno, že prsty mají známky poškození, jako jsou zranění měkkých tkání a snížená schopnost uchopit předmět. Zdá se, že je to způsobeno rychlým a opakovaným protahováním a stlačením kloubů kloubů.

Pravdou je, že po praskání se klouby stávají tekutějšími a cítit se uvolněně. Z tohoto důvodu se stává každodenním zvykem pro mnoho lidí. Na druhou stranu, existují i ​​další lidé, kteří často navštěvují chiropraktika, který pomáhá „Edit“ umístění kosti nebo „uvedly do pořádku“, jak zmírnit stres. Ti, kteří dostávají takové léčení, říkají, že se cítí svobodněji a uvolněněji, snižují citlivost a svalové kontrakce.

Lebeční kloub způsobuje svalovou atrofii

Někteří výzkumníci tvrdí, že to je hlavní důsledek společných zuřivostí, zejména kloubů prstů. Mějte však na paměti, že lidé, kteří nemají cvičení, často trpí tímto problémem, neboť je to jediný den, kdy jsou svaly a klouby protáhlé. Nedostatek pohybu vede ke špatné svalové síle, takže se cítí, že svaly jsou opotřebované nebo unavené. To vytváří začarovaný kruh, když člověk žvýká klouby, aby získal pocit uvolnění po dobu několika hodin, ale potřeba tak učinit nastane o něco později.

Často chceme zmírnit tento pohyb bolesti nebo křeče, ale musíme mít také na paměti, že pro naše klouby je ostrý a nepřirozený. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení to nezbavuje napětí svalů, ale pouze vede ke ztrátě synoviální tekutiny - přírodního tuku, který zabraňuje tření mezi kosti. To může vést nejen k rozrušení kloubů, ale také k vysoké pravděpodobnosti prasklin nebo zlomených kostí. Mezi další výsledky patří: tuhost, deformace poškozeného místa a akutní bolest, která zmizí po odpočinku.

Většina lidí, kteří trpí tímto problémem, jsou dospělí ve věku nad 40 let. Oblasti, kde křeče kloubů nejčastěji způsobují problémy - ruce (prsty a zápěstí) a krk. Nejlepší způsob, jak se tomuto problému vyhnout, je vykonávat fyzické cvičení s přihlédnutím k věku a fyzickému stavu. Chůze a plavání jsou nejvíce doporučené formy fyzické aktivity.

Důrazně doporučuje také aktivity, které podporují svalovou sílu a pružnost, protože vedou ke zvýšení vytrvalosti bez poškození nebo deformace kloubů. Po 30 letech kloubní tkáně začnou ztrácet pružnost, takže je důležité, jak se zbavit špatných návyků, jako je nedostatek fyzické aktivity a špatné držení těla v přední části počítače nebo televize.

Zahrnuje artritidu klouby?

Mnoho lidí se ptá, zda tření nebo ztuhnutí kloubů může vést k artritidě. Jak již bylo zmíněno,je-li běžné, poškozuje denní zvyk, který je k dispozici po mnoho let, v teorii chrupavky.

Dr. Donald Unger, jeden z nejznámějších výzkumů tohoto tématu, dvakrát denně rozbíjel prsty v levé ruce více než 60 let, ale nedělal to po pravé ruce. Každý rok si prohlížel ruce a nenalezl ani stopy degenerativních onemocnění, a to ani na rameni, na které "krčí" klouby.

V jiné studii bylo 30 starších lidí vyšetřeno v starším domě v Los Angeles. Ti, kteří si během svých životů popraskali kosti, neměli osteoartrózu. Ve třetí studii, tentokrát s dospělými 45 let v Detroitu, bylo zjištěno, že hlavním problémem byla ztráta trvanlivosti v rukou a ževíce než 80% trpělo otoky rukou.

Z tohoto důvodu je nežádoucí neustálé ztuhnutí kloubů. Přestože to děláme z času na čas, abychom zmírnili napětí, není tak špatné.

Doufáme, že jsme odpověděli na častou otázku: "Je špatné kroutit klouby?" Děkuji vám za pozornost!


7 Příčin bolesti na hrudi u žen

7 Příčin bolesti na hrudi u žen

Mnoho žen považuje bolest prsu za znamení rakoviny prsu a to jim způsobuje úzkost. Nicméně, ve většině případů, bolest na hrudi není spojena s onemocněním. Takže, potřebuješ vědět , proč můžeš mít bolest na hrudi. Většina žen má tendenci opakovaně pociťovat bolest na hrudi po celý život, neboť je častým příznakem hormonálních změn způsobených menstruací nebo těhotenstvím.

(Zajímavosti)

Pozor! 10 věcí, které byste měli vědět o viru Zika

Pozor! 10 věcí, které byste měli vědět o viru Zika

Zajímavá fakta Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, důležité varování: podle ověřených údajů, Zika virus, který se přenáší komáři Aedes aegypti, dosáhly alespoň 15 zemí v Severní a Jižní Amerika Nejnebezpečnější je skutečnost, že dnes podle většiny mezinárodních zdravotnických zařízení neexistuje žádná droga, která by se zabývala účinky tohoto viru.

(Zajímavosti)