Je špatné pít studenou vodu?


Je špatné pít studenou vodu?

dnes asi tak zdánlivě jednoduché věci, jako je voda, jsou mnohé spory: , jak by mělo vypít denně, je škodlivá nebo užitečná pít vodu před jídlem, může pít vodu pevnou stravu, jak držet pitný režim, například s nadváhou nebo špatnou pitnou vodou? Takže pojďme na poslední otázku: je špatné pít studenou vodu?

Existuje mylná představa, že zvyk pití studené vody často, zejména po jídle, způsobuje vážná onemocnění, jako je rakovina. Předpokládá se, že studená voda v žaludku se mísí s horkými pokrmy a změní se na olejovou tekutinu. Trávení se zpomaluje. Jídlo v žaludku se mísí s žaludeční šťávou a proniká do stěn tohoto důležitého orgánu. Pak se všechno změní na tuky, které se usazují na stěnách žaludku. Ideální prostředí pro vznik nádorových buněk.

Co se říká o použití studené vody lékařů

však mnozí lékařští odborníci doporučují pití studené vody, a to zejména po tréninku, protože reguluje tělesnou teplotu; a ostatní lékaři říkají, že pitné studené vody způsobuje, že tělo vynaložit energii na teplo, a tím vede ke ztrátě stejné vody.

Existují další případy, kdy se v některých případech používá studená voda nesprávně. Například když tělesná teplota stoupá, máme tendenci chtít ponořit tělo do studené vody, kdy by bylo vhodnější použít teplé nebo mírně teplou vodou. Protože při ponoření do studené vody může ochranná reakce těla na takovou vodu způsobit zimnici a horečku. V případě horečky pít studená voda má stejné negativní výsledky.

Skutečný problém

Voda - základ života, bez něho člověk může přežít jen pár dní. V podstatě, to je známo, že všichni, ale jen málo lidí si myslí o otázku, jak pít vodu, že voda je lepší pít tolik tekutiny můžete vypít za den. Pouze správné používání vody může skutečně prospívat zdraví. Opakovaně jste slyšeli, že by člověk měl konzumovat dostatek vody, jmenovitě doporučovat dva litry denně. Každá osoba samostatně vhodný pro použití vody, ale pokud budeme pít příliš mnoho vody nebo méně určité standardy, může to vést k určitým zdravotním problémům. Zvýšené využití vody je zvláště užitečné, přičemž současně zvyšuje výkon moči, což je nejlepší ukazatel jeho dostatečného využití.

Pokud je moč tmavá, pijete dostatek vody a pokud je moč světle, konzumujete ji dostatečně. Mějte na paměti, že ranní moč (jakmile se probudíte) je trochu tmavší. Dalším ukazatelem úrovně hydratace (potřeby těla ve vodě) je žízeň. Když tělo cítí žízeň, musíte jej obohatit vodou, ne příliš důležité, studené nebo horké.

Aspekt, který skutečně ovlivňuje naše zdraví, je množství a kvalita vody. Většina vody, kterou konzumujeme, musí být přirozená, bez umělých příchutí (některé přísady jsou povoleny, například listy máty, citrón atd.) A bez přísad pro sladění.

Výhody použití studené vody

Hydratace. Prvním krokem k lepší hydrataci těla je povinné používání dostatečné vody. Zní to snadně, ale mnozí lidé zanedbali kvalitu a objem vody, kterou pijí. Největší přínos pochází z pitné vody. Nepite často kávu a sýtené nápoje, protože nakládají tělo a naopak pomáhají odstraňovat vodu z těla. Pokud pijete studenou vodu, pak vám poskytne konkrétní výhody:

  • Nejprve vám pomůže zhubnout. Tělo vždy udržuje stabilní teplotu. Když konzumujete studenou vodu, sníží se teplota těla a tělo naopak spálí kalorie, aby se znovu stabilizovalo.
  • Za druhé, snižuje tělesnou teplotu. Po cvičení se tělesná teplota zvyšuje a pití studené vody pomáhá stabilizovat ji, jak bylo uvedeno výše.
  • Za třetí, je rychlejší zvlhčení těla. Po tréninku potřebuje tělo rychlou hydrataci. Studená voda se vstřebává rychleji v krevním řečišti.

Spotřeba dostatečné vody je nezbytné, aby zůstala zdravá, bez ohledu na teplotu, kterou používáte.


Domácnosti, které je třeba denně vyčistit

Domácnosti, které je třeba denně vyčistit

Abyste předešli možným zdravotním potížím, pravidelné pravidelné čištění by mělo být prováděno pravidelně. Mějte na paměti, že některé předměty pro domácnost by měly být čištěny denně. Čisté a čisté všechny kouty našeho domova - užitečný zvyk, který umožňuje nejen udržet zdraví, ale také udržovat harmonii a pohodlí v domě.

(Užitečné návyky)

Jak odvykání kouření zlepší váš vzhled

Jak odvykání kouření zlepší váš vzhled

Užitečné návyky Odvykání kouření může datysya obtížné. Je důležité mít na paměti, že pokud to uděláte, dostanete spoustu zdravotních výhod, protože se tím sníží pravděpodobnost onemocnění, jako jsou: rakovina srdeční záchvat mrtvice onemocnění srdce přidání katarakta, budete snadno dýchat méně kašel, poklesu krevního tlaku, pleť vypadá zdravější, budete vypadat mladší a vaše nehty a zuby vypadají méně žluté.

(Užitečné návyky)