Je špatné pít studenou vodu?


Je špatné pít studenou vodu?

dnes asi tak zdánlivě jednoduché věci, jako je voda, jsou mnohé spory: , jak by mělo vypít denně, je škodlivá nebo užitečná pít vodu před jídlem, může pít vodu pevnou stravu, jak držet pitný režim, například s nadváhou nebo špatnou pitnou vodou? Takže pojďme na poslední otázku: je špatné pít studenou vodu?

Existuje mylná představa, že zvyk pití studené vody často, zejména po jídle, způsobuje vážná onemocnění, jako je rakovina. Předpokládá se, že studená voda v žaludku se mísí s horkými pokrmy a změní se na olejovou tekutinu. Trávení se zpomaluje. Jídlo v žaludku se mísí s žaludeční šťávou a proniká do stěn tohoto důležitého orgánu. Pak se všechno změní na tuky, které se usazují na stěnách žaludku. Ideální prostředí pro vznik nádorových buněk.

Co se říká o použití studené vody lékařů

však mnozí lékařští odborníci doporučují pití studené vody, a to zejména po tréninku, protože reguluje tělesnou teplotu; a ostatní lékaři říkají, že pitné studené vody způsobuje, že tělo vynaložit energii na teplo, a tím vede ke ztrátě stejné vody.

Existují další případy, kdy se v některých případech používá studená voda nesprávně. Například když tělesná teplota stoupá, máme tendenci chtít ponořit tělo do studené vody, kdy by bylo vhodnější použít teplé nebo mírně teplou vodou. Protože při ponoření do studené vody může ochranná reakce těla na takovou vodu způsobit zimnici a horečku. V případě horečky pít studená voda má stejné negativní výsledky.

Skutečný problém

Voda - základ života, bez něho člověk může přežít jen pár dní. V podstatě, to je známo, že všichni, ale jen málo lidí si myslí o otázku, jak pít vodu, že voda je lepší pít tolik tekutiny můžete vypít za den. Pouze správné používání vody může skutečně prospívat zdraví. Opakovaně jste slyšeli, že by člověk měl konzumovat dostatek vody, jmenovitě doporučovat dva litry denně. Každá osoba samostatně vhodný pro použití vody, ale pokud budeme pít příliš mnoho vody nebo méně určité standardy, může to vést k určitým zdravotním problémům. Zvýšené využití vody je zvláště užitečné, přičemž současně zvyšuje výkon moči, což je nejlepší ukazatel jeho dostatečného využití.

Pokud je moč tmavá, pijete dostatek vody a pokud je moč světle, konzumujete ji dostatečně. Mějte na paměti, že ranní moč (jakmile se probudíte) je trochu tmavší. Dalším ukazatelem úrovně hydratace (potřeby těla ve vodě) je žízeň. Když tělo cítí žízeň, musíte jej obohatit vodou, ne příliš důležité, studené nebo horké.

Aspekt, který skutečně ovlivňuje naše zdraví, je množství a kvalita vody. Většina vody, kterou konzumujeme, musí být přirozená, bez umělých příchutí (některé přísady jsou povoleny, například listy máty, citrón atd.) A bez přísad pro sladění.

Výhody použití studené vody

Hydratace. Prvním krokem k lepší hydrataci těla je povinné používání dostatečné vody. Zní to snadně, ale mnozí lidé zanedbali kvalitu a objem vody, kterou pijí. Největší přínos pochází z pitné vody. Nepite často kávu a sýtené nápoje, protože nakládají tělo a naopak pomáhají odstraňovat vodu z těla. Pokud pijete studenou vodu, pak vám poskytne konkrétní výhody:

  • Nejprve vám pomůže zhubnout. Tělo vždy udržuje stabilní teplotu. Když konzumujete studenou vodu, sníží se teplota těla a tělo naopak spálí kalorie, aby se znovu stabilizovalo.
  • Za druhé, snižuje tělesnou teplotu. Po cvičení se tělesná teplota zvyšuje a pití studené vody pomáhá stabilizovat ji, jak bylo uvedeno výše.
  • Za třetí, je rychlejší zvlhčení těla. Po tréninku potřebuje tělo rychlou hydrataci. Studená voda se vstřebává rychleji v krevním řečišti.

Spotřeba dostatečné vody je nezbytné, aby zůstala zdravá, bez ohledu na teplotu, kterou používáte.


13 Problémy způsobené nedostatkem vody

13 Problémy způsobené nedostatkem vody

Užitečné návyky Celý život budete pravděpodobně podobal, že je třeba pít hodně vody denně, aby jeho úroveň v těle byl dostatek pro normální fungování orgánů a prevenci nemocí. Existují ovšem lidé, kteří stále nevědí, jak je skutečně důležité pít dostatek vody nebo její úlohu pro tělo. Tím, že ignoruje tipy pro každodenní příjem vody, jsou lidé ohroženi mnoha zdravotními problémy, které mohou nastat v důsledku špatné hydratace, tj.

(Užitečné návyky)

Top 15 užitečných probiotik a prebiotik užitečné návyky

Top 15 užitečných probiotik a prebiotik užitečné návyky

Probiotika a prebiotika - není totéž. Jsou někdy zmateni nebo jasně neuvádějí, jaký přínos má každý produkt. Nicméně, jak probiotika, tak prebiotika jsou životně důležité pro každodenní zdraví. Pomáhají zlepšit trávicí funkci a posílení imunitního systému bojovat s infekcemi, spolu s několika dalšími druhy nemocí.

(Užitečné návyky)