Je v pořádku často chodit do šatny v noci?


Je v pořádku často chodit do šatny v noci?

Zajímavosti Toto onemocnění se nazývá „nykturie“, a ačkoli to často se vyskytuje u starších lidí, se mohou mladí lidé také trpí, protože některých zdravotních problémů.

Dnes v tomto článku budeme hovořit o velmi časté poruchy „noční“ - je třeba často chodit na záchod v noci. Řekneme mu o možných příčinách, ale vždy se poraďte se svým lékařem, pokud máte nějaké dotazy nebo obavy.

Proč se v noci objevuje nutkání na močení?

To není příliš příjemné vstávat o půlnoci jít do koupelny a se setkat s náhlou potřebu močit, který náhle přeruší náš spánek. Doktoři říkají, že tento problém je velmi časté, zejména u mužů ve věku 55 až 70 let.

K tomu obvykle dochází z důvodu „hyperplazie prostaty“ - stav, ve kterém se zvyšuje velikost prostaty a částečně blokuje ureter tak, aby se močový měchýř nikdy úplně vyprázdnit, což pak vyžaduje opakované močení.

V případě žen, samozřejmě, že důvody jsou různé původ a je téměř vždy spojena s určitými nemocemi, které obecně nejsou příliš vážné. Nicméně, musíme věnovat pozornost v důsledku příznakya pochopit, že je třeba získat více než dvakrát během noci jít na záchod není normální.

Nyní se pojďme podívat na možné příčiny: Insomnia

Velmi často se lidé trpící nespavostí mají také potřebu častějších návštěv toalety.Není to symptom onemocnění. Je to prostě pokus uvolnit trochu a pomáhá uvolnit na toaletu. Nejedná se o závažný problém, a jak jsme již uvedli, je typické pro lidi, kteří mají problémy s usínáním.

hyperaktivní močový měchýř Tento typ patologie je velmi časté u starších žen, a je obvykle spojeno s různými nemocemi, jako je, například, cystitidy nebo diabetes 2. typu. Hyperaktívní močový měchýř se může objevit po mrtvici. Jak jsme již uvedli, je běžné u starších lidí a je důsledkem dalších nemocí.

Cystitida Cystitida je velmi běžné u mladých lidí, zejména žen. Existují chvíle, kdy se najednou cítíte touha často jít na záchod, a když močí, někdy si všimnete bolesti nebo pocitu, že močový měchýř není zcela prázdný.

Chcete-li správně cystitis, musíte nejprve vědět, co to způsobilo; může se jednat o častou infekci některých bakterií nebo problémů s ledvinami. Vždy se poraďte s lékařem.

Některé léky

To je další faktor, který je třeba vzít v úvahu. Existuje mnoho léků, které stimulují moč a současně způsobují zánět močového měchýře nebo jiné onemocnění ledvin. Pokud podstupujete jakoukoli léčbu, nikdy neodstraňujte žádné vedlejší účinky nebo jiné příznaky, které by mohly způsobit. Pokud máte jakékoli obavy, zeptejte se svého lékaře. Diabetes

přítomnost glukózy vede ke zvýšené moči, dehydratace, pocení, a především, nokturie. Nikdy nezapomeňte na tyto příznaky, zvlášť pokud se dostanete 3-6krát za noc, a to je zvyk ve vašem životě. Tento problém nezanedbáváte.

Spotřeba velkého množství tekutin během dne

Bezpochyby se z času na čas stane. Existují dny, kdy pijeme trochu vody, sýtené nápoje nebo džusy, nebo možná trochu více alkoholu na večírku. To všechno nakonec způsobuje potřebu vstávat častěji v noci, aby "vyvedla" veškerou tekutinu.

Jak jsme již řekli, dochází jen příležitostně a zpravidla netrpíme víc než jednou.

aspekty, které je třeba věnovat pozornost, pokud jste často na záchod v noci

také důležité věnovat pozornost na signály, které by měly informovat lékaře a zjistit, zda je problém vážný. Mějte na paměti:

  • Kdy jste začal trpět nocturií? To se děje zřídka nebo trpíte každou noc?
  • Kolikrát vstáváš každou noc a chodíš na toaletu?
  • Kolik tekutiny obvykle pijete před spaním?
  • Nohy se často zvětšují? Máte vždy pocit žízeň? Máte závratě během dne? (Jsou to příznaky problémů s ledvinami nebo diabetes)
  • Jaké léky obvykle užíváte?
  • Tvůj rodič trpí také tímto problémem? Dělají to vaše bratři nebo sestry?
  • Jaké další známky jste si nedávno všimli? Bolesti zad? Bolest břicha?
  • Potřebujete vstát do koupelny, zasahovat do noci? Stáváš se ráno velmi unavený?

S odpověďmi na tyto otázky vaše lékař bude mít lepší představu o situaci. Dávejte si pozor na sebe!


Tajné vlastnosti skořice

Tajné vlastnosti skořice

Zajímavá fakta ve vědě skořice známý „Cinnamonum verum“ a to se obvykle používá jako koření dezert a kávu. Nicméně, v mnoha starověkých kulturách věřil skořice zázračný produkt, a to koření chválen za svými nesčetnými blahodárné vlastnosti. Ačkoli skořice je již znám jako dobrý pomocník v boji proti mnoha chorob, vědci stále najít další a další způsoby, jak využít tuto koření .

(Zajímavosti)

Nebezpečné symptomy, že ženy by neměly ignorovat

Nebezpečné symptomy, že ženy by neměly ignorovat

Zajímavých faktů jste slyšeli o nebezpečných příznaků ženy by neměly ignorovat, že odhalit závažná onemocnění? Ačkoli všichni jsou nemocní, existují některé nemoci, které postihují pouze ženy. Tyto nemoci mohou významně ovlivnit kvalitu ženského života. Bohužel naybolisnishyy Jde o to, že mnohé z těchto nemocí mají symptomy, které jsou často zaměňovány s ne závažnými poruchami.

(Zajímavosti)