Mléčné výrobky zabraňují osteoporóze? Zajímavosti


Mléčné výrobky zabraňují osteoporóze? Zajímavosti

Mnoho lidí věří, že k prevenci osteoporózyby měly přijmout více mléka, protože obsahuje vápník, který posiluje kosti. Proto je otázka: pročv mnoha zemích, které nepoužívají mléko případy osteoporózy jsou mnohem menší než my? To vás zvědaví, jestli je pravda pravdivá.

Co je užitečné mléko?

Tam je nějaký důkaz, že mléko a mléčné výrobky jsou dobré pro zdraví kostí a prevenci osteoporózy. To je vysvětleno tím, že mléko obsahuje velké množství vápníku. A laktóza (cukr v mléce), která je ve svém složení, zlepšuje vstřebávání živin.

Kromě toho, mléko -přirozené a velmi cenově produktu, ačkoli jeho kvalita je mnohem horší, než před několika desítkami let.

Jaké jsou nevýhody používání mléka? ◊ Navzdory významným přínosům mléka, zejména jeho vysokému obsahu vápníku, tento produkt má tři hlavní nedostatky.

Především tělo pohlcuje tolik vápníku, jak se zdá. To se vysvětluje přítomností dalších složek v mléce, jako jsou proteiny, fosforečnan vápenatý a poměr vápníku / fosforu.

 1. Na druhou stranu tyto
 2. proteiny oxidují krev. Oxidace způsobuje demineralizaci kostí, narušuje rovnováhu kyselina-alkalické v těle, jak je náročné některé z minerálních látek, které vstupují do těla. Mnoho lidí nemá podezření, že mají laktózovou intoleranci. A to v důsledku toho ničí zdraví střeva, způsobuje podráždění a špatné vstřebávání živin.Obecně platí, že vápník, který, jak jsme již zmínili, považuje hlavní výhodu mléka za nedostatečně absorbovanou. To je důvod, proč lidé, kteří používají mléko po celý svůj život, sledují vysokou míru osteoporózy.
 3. Proto se doporučuje používat jiné produkty obsahující vápník, které mají být asimilovány lepší a obsahují jiné minerály, které podporují správné vstřebávání vápníku.

Alternativní zdroje Sesame vápníku:obsahuje více vápníku než mléko, a lépe vstřebává. Může být použit jako surový nebo jako koření pro nádobí, oleje nebo tansy (sezamová pasta). Můžete také promíchat v mixéru s konvicí vody, citronem, skořicí a medem. Získejte svůj vlastní sezamový nápoj.

Vařené mrkve:

 • ve vařené formě, mrkve mají více vápníku než surové. Řasy:
 • také obsahují velké množství minerálů. Mohou být použity k vaření guláš a sezónní omáčky a saláty.
 • Doporučujeme řasy spirulina, protože mají mnoho užitečných vlastností. listová zelenina,zejména brokolice.
 • Maca: obsahuje hodně vápníku a železa a stále dokonale upravuje hormonální rovnováhu. Lidé s nekontrolovanou hypertenzí a živým imunitním systémem by měli být opatrní.
 • V níže uvedeném článku budeme diskutovat o nezbytných rozměrech. Směs skořice:je velmi bohatá na vápník, ale nepoužívejte jej ve velkém množství. Můžete vařit zeleninový nebo ovocný nápoj s přídavkem skořice, abyste zabránili okyselování. Přeslička:
 • doporučujeme, aby tato rostlina není kvůli svému bohatému obsahu vápníku a množství křemíku, což přispívá ke vstřebávání vápníku. Můžete si vzít dva nebo tři šálky denně. Slaná voda:
 • přírodní a vyvážený přípravek obsahující všechny potřebné minerály pro tělo. To lze nalézt v obchodech s rostlinami a potravinami. Doporučujeme před jídlem lžíci vody.
 • Jaký druh jídla se vylučuje vápníkem? Jíst potraviny bohaté na vápník je stejně důležité jako vyhýbat se člověku, který je vyplavuje. Patří mezi ně zejména:bílý cukr;

kuchyňská sůl;

Nápoje v lahvích;

 • Maso;
 • káva a černý čaj;
 • Alkoholické nápoje.


Nová molekula pro léčbu rakoviny vaječníků a slinivky břišní rakoviny

Nová molekula pro léčbu rakoviny vaječníků a slinivky břišní rakoviny

Zajímavá fakta Vědci ze Stanfordovy College of Medicine na Stanford University v Kalifornii vyvinuli něco úžasného. Mají vytvořili molekulu, která může být jedním z nejlepších spojenců v boji proti rakovině vaječníků a rakoviny slinivky ... A to může udělat za pár měsíců. molekula v současné době stále ještě v experimentální fázi, ale výsledky testů provedených na laboratorních potkanech, velmi pozitivní.

(Zajímavosti)

Pravda o sycených nápojích

Pravda o sycených nápojích

Nealkoholické nápoje (sýtené nápoje) jsou velmi populární po celém světě. V některých oblastech, například ve Spojených státech, skutečně stojí méně než voda! Většina spotřebitelů neví, odkud jsou skutečně vyrobeny. V tomto článku se dozvíte o složkách v sycených nápojích, které se vám líbí při jídle.

(Zajímavosti)