Co je nebezpečné omezení emocí?


Co je nebezpečné omezení emocí?

Pravděpodobně jste slyšeli, že: "Každý, kdo přijme příliš mnoho, zemře dříve nebo později pod zátěží." Toto slovo není nové, a to, stejně jako ostatní staré proklamace, spojuje životně důležitou moudrost našich předků a vyznání jejich věčných pravd.

Jak často musíte omezovat své emoce? Kolik myšlenek a pocitů držíte s vámi, bojíte se urážet lidi kolem? Buďte opatrní, protože takové chování můžete jen ublížit. V tomto článku budeme vysvětlovat, co je nebezpečné omezování emocí.

Mlčení - znamení dohody, ale musí existovat limit pro všechno ♫ Ticho je znamením moudrosti, takže je vždy lepší mlčet, než říct něco nesmyslného. Nezapomeňte, že namísto nevhodného komentáře nebo prohlášení, že je něco obscénního, je nejlepší vyhýbat se jakémukoli projevu. Tímto způsobem prokážete více tactu než lidé, kteří si nemyslím, že předtím něco říkají.

Navzdory všemu je třeba se držet zlatého znaménka schopnosti umlčet včas a schopnost bránit svůj názor.

Pokud nikdy nevyjádříte své myšlenky, lidé kolem nebudou vědět, urazili vás svým činům a slovům, nebo ne. Nezapomeňte, že vaši partneři nejsou schopni číst myšlenky, takže nebudou schopni odhadnout, co vás šokovalo nebo ublížilo.

  • Někdy je lepší mlčet, a někdy musíte vybírat správná slova.Schopnost cítit, když jde o vyjádření svého názoru, a když nemusíte zasahovat do rozhovoru - to je jedna z nejdůležitějších dovedností, které člověk musí důkladně zvládnout.
  • Samozřejmě, že nemusíte se uchýlit k extrémům a mlčet, nebo naopak, abych mohl vyslovit vše, co vám přijde na mysli. Takové činy nebudou mít za následek nic dobrého. Zkuste najít rovnováhu mezi těmito dvěma extrémy a nezapomeňte, že neustálé zastrašování emocí je velmi škodlivé. Pokud jste nikdy vyjádřit své myšlenky nahlas, a tak dát lidem zasahovat do vašeho osobního prostoru, překročit linii při jednání s vámi mluvit za vás, pokud chcete, aby byl zticha, a dokonce převzít vaše rozhodnutí, pokud si neváhají bránit svůj názor . Výsledkem takového pasivního chování je, že se můžete stát loutkou, kterou všichni přitáhnou směrem. Zachycení emocí vede k psychosomatickému onemocnění Samozřejmě, že není tajemstvím, že tělo a mysl jsou úzce propojeny

. Odborníci dospěli k závěru, že takové spojení vede k tomu, že asi 40% světové populace se alespoň jednou v životě potýká s problémem psychosomatických onemocnění.

Například nervozita zhoršuje trávení, způsobuje průjem a vznik bolesti hlavy. V důsledku stálého stresu na jejích rtech se může objevit herpes, aneustálé odstraňování emocí a myšlenek vede ke zvýšené pocitu úzkosti.

Jen si přemýšlejte, jak moc neříkáte svým rodičům a přátelům, nebojte se jim ublížit. Často, blízcí lidé pro vás něco dělají a snažili se jim pomoci, ale ve skutečnosti se jejich jednání jen zhoršila. Proč jim o tom nemůžeš říct v obličeji?Také často nesnášíme naše myšlenky k ostatním polovicím, protože se obávají, že jim na ně působí bolest. Navzdory skutečnosti, že někdy jejich chování nebo slova mohou být urážlivá, často se rozhodneme mlčet.

Všimněte si, že neustálé odstraňování emocí vede k vzniku takových psychosomatických onemocnění, jako jsou migrény, nad deformací a chronickou únavou.

Myšlenky - klíč k emocionálnímu propuštění

Nikdy se nebojte vyjádřit svůj názora respektovat lidi, kteří to také dělají. Tato dovednost není neméně důležitá než dýchání, jídlo nebo sní.

Komunikace prostřednictvím emocí je nezbytná v každodenním životě, protože díky němu jsme schopni budovat zdravý vztah

s lidmi a se sami. Zde jsou některé klíčové tipy, které vám pomohou: Nezapomeňte, že existuje všechno omezení. Pokud budete mít s vámi své pocity a myšlenky, vaše chování nebude hodné člověka, který se ctí, ale také ztratíte kontrolu nad svým životem a významně snížíte své sebevědomí. Nezapomeňte, že máte nepopiratelné právo vyjadřovat své pocity a myšlenky.

Pokud obhajujete svůj názor, neznamená to, že byste někoho urážli.

  • Vyjádření názorů je pokusem chránit sebe sama a informovat o jeho poctech životní prostředí. Nerobte si starosti o to, co o vás myslí jiní a nebojte se jejich reakce na jejich slova. Pokud se obáváte možných reakcí lidí, připravte se morálně na rozhovor. Například jste unaveni z týdenních návštěv vašich rodičů, které nemůžete zůstat sami s ostatními partnery. V jednom okamžiku jste se konečně odvážili požádat je, aby vás navštěvovali méně často. Co podle vašeho názoru bude jejich reakce? Pokud si myslíte, že je vaše slova urazí, buďte připraveni na to, co musíte vysvětlit, proč je jejich chování rozrušující. Pokud si myslíte, že je tato konverzace ublíží, stojí za to vysvětlit rodičům, že jste je nechtěli urážet.
  • Nezapomeňte, že upřímný výraz vašich myšlenek a pocitů je nejlepší formou emocionální dezorientace. Aplikujte naše tipy v praxi a staráme se o sebe!


Psychické násilí: 6 účinky, které potřebují znát

Psychické násilí: 6 účinky, které potřebují znát

Sex a vztahové následky fyzického násilí je snadné pochopit. Koneckonců, nikdo nemůže skrýt zlomenou ruku, Fingalová očí, popáleniny, pohmožděniny nebo rozpuhnu ret. Psychické násilí , manipulace, špatné chování a emocionální útok zanechat stopu v lidském těle. nemůžete dotknout tyto státy to vidět, nebo X-ray.

(Sex a vztahy)

Nenechte uspokojit všechny chutě měnit

Nenechte uspokojit všechny chutě měnit

Sex a vztahy Jednou z nejčastějších příčin zbytečných starostí a utrpení je naše nevysvětlitelná touha zavděčit všem kolem. Samozřejmě, můžete říci, že toto tvrzení se nevztahuje na vás, a vy nikdy pidlashtovuyetesya vkusu a přání druhých jen proto, aby se vyhnula „černé ovce“. Nicméně, s největší pravděpodobností jste mazaný, protože tato situace je pro nás všechny bez výjimky známa.

(Sex a vztahy)