Je užitečné vypít tři šálky kávy denně? Zajímavosti


Je užitečné vypít tři šálky kávy denně? Zajímavosti

výsledky mnoha studií, denní spotřebě kávy (v přiměřeném množství, samozřejmě) je velmi dobré pro zdraví. Po celá léta, lidé se snažili pít kávu, protože věřili, že obsah kofeinu v ní je škodlivé pro tělo. Nicméně, každý rok tam jsou další nový výzkum ukazuje, že pití kávy je ve skutečnosti velmi užitečné.

Některé experimenty ukázaly, že káva má pozitivní vliv na léčení nebo prevenci chorob, jako je diabetes, Alzheimerovy choroby a Parkinsonovy choroby. Nový výzkum odhaluje stále více výhodných vlastností a důvodů pro pití kávy. Národní institut rakoviny. Bethesda (USA, Maryland) v časopise „Hepatology“publikovány výsledky výzkumu ukazují, že káva má pozitivní vliv na játra.

Pro tento experiment vědci používají data z Národního Kontrola zdraví a výživy USA (NHANES 1999-2010) a chytil 27.793 účastníků z 20 let. Dobrovolníci vyplnili dotazníky o svých návycích ve spotřebě kávy, a výzkumníci testovány jejich krev měřeno různými ukazateli funkce jater. Účelem této studie bylo zjistit zdraví žaludků účastníků. Výsledky ukázaly, že ti, kteří pili více než tři šálky kávy denně, měli nižší hladiny enzymů než těch, které se nepoužívají.Kromě toho vědci zjistili, že složky kávy mimo kofeinu v moderovánípodporují játra.

Snížit riziko obezity a fibrózy jater s použitím kávy

Další studie publikovaná v časopise „hepatologie“ ukázala, že konzumace kávy výrazně snižuje riziko akumulace pojivové tkáně v játrech (fibróza) u pacientů nealkoholnyy cirhózou jater.

Výsledky ukázaly, že kofein obsahem kávy může snížit hromadění pojivové tkáně u pacientů s chronickým onemocněním jater, jako například fibrózu.

V této studii rozhovor 306 lidí, o množství kofeinu, které konzumují, a pak se dělí do skupin: pacienti, kteří ultrazvuk neobjevily žádné známky fibrózy (kontrolní skupina), pacienti s cirhózou a pacientů s nealkoholického steatózou jater ve stupních 0-1 a 2-4.

U pacientů s cirhózou, kteří pili kávu výrazně lepší ve srovnání s pacienty s stupeň 0-1 nealkoholnym tuku v játrech.

spotřeba káva byla vyšší u pacientů s ztučnění jater nealkoholnym 0-1 stupňů: 58% lidí uvedlo, že pravidelně pití kávy, v případě, že u pacientů s stupeň 2-4 obrázku byl 36%.

Podle odborníků je třeba vynaložit další testy a studie pro stanovení množství kávy chcete pít ovlivnit léčbu onemocnění jater.

Výhody Výhody kávy pití kávy jsou stále více zřejmé, když po dlouhou dobu věřil, že tento nápoj by mohl být zdraví škodlivé. Nedávné studie zjistily

  • , , že káva může prevenci diabetu a rakoviny, spojených s obezitou, estrogenu a inzulínu úrovních, jako je například rakovina děložního čípku. Vzhledem k obsahu antioxidantů
  • kávy je spojena s prevenci rakoviny jater amočového měchýře.
  • Snižuje riziko vzniku cirhózy.
  • Vzhledem k obsahu flavonoidů snižuje riziko srdečního onemocnění.
  • Doporučeno pro bolesti hlavy a určité typy migrény.
  • spotřeba Káva je spojena se sníženým rizikem žlučových kamenů a dalších nemocího.
  • Káva stimuluje sekreci žaludečních šťáv, zvyšuje tvorbu žluči a snížení žlučník, který podporuje lepší trávení.
  • výzkum zjistil, že ti, kteří pijí tři šálky kávy denně mají o 50% nižší riziko vzniku kognitivních schopností snižovat.


5 Faktory ovlivňující zdraví vaječníků

5 Faktory ovlivňující zdraví vaječníků

Ovarie jsou součástí ženského reprodukčního systému. Tyto pohlavní žlázy jsou nezbytné nejen pro reprodukci, ale také pro regulaci mnoha funkcí v ženském těle, jako je menstruace a hormonů - estrogenu a progesteronu. Bohužel, jak už víte, vaječníky ovlivňují onemocnění, která nelze vždy vyhnout. Ovariální cysty, nádory a dokonce i předčasné selhání vaječníků jsou jen některá z rizik, kterým ženy čelí po celém světě.

(Zajímavosti)

6 Málo známá fakta o dopadu úzkosti na těle

6 Málo známá fakta o dopadu úzkosti na těle

Zajímavá fakta izolované intenzivní úzkost, trvající několik hodin nebo dnů z nějakého důvodu nebo krátké stresové testy bez vážných následků. Stává se to jinak. Měli byste však vždycky pamatovat na vliv úzkosti na tělo. Koneckonců, pokud je alarm neskončí v průběhu času a nemůžete kontrolovat to , má psychologický dopad, který má určité negativní dopady na zdraví, zatímco možná nevíte o nich.

(Zajímavosti)