Je dobré spát v ponožkách?


Je dobré spát v ponožkách?

Řekněme, že polovina lidí spí v ponožkách.

Někteří lidé potřebují, aby si jejich nohy byly „chráněny“ bez ohledu na sezónu, zatímco jiní nemohou ani spát v zimě, kdy mají pocit, že kvalita nepříjemnosti.

Tak je lepší spát v ponožkách nebo bez nich? O tom vám řekneme v tomto článku.

Jak spíte?

Můžeme říci, že na světě existuje tolik způsobů, jak spát, jak jsou lidé. Někteří lidé nosí pyžamo, zatímco jiní potřebují co nejvíce přikrývek v posteli.

jiné přičemž zvyšování teploty, aby nepoužíval tolik deky av létě někteří lidé preferují ventilátor nebo klimatizace, a nikoli světelných závor.

Totéž se děje s ponožkami. To je především záležitost výhod.

Snažíme se změnit své zvyky nebo vám říci, že to, co děláte, je dobré nebo špatné. Rádi bychom rádi odpověděli na otázku spát správně nebo špatně v ponožkách.

Odborníci tvrdí, že "negativní" příčinou je silné pocení nohy v noci.

ponožky vás udrží v teple v noci, ale může vést k nežádoucím důsledkům:

  • infekce (plísně, mykózy nohou, peeling).
  • Špatný krevní oběh (jestliže ponožky jsou příliš pevně zakřivené).
  • Vaše nohy nezůstanou, pokud nebudou nikdy vzduchovat.
  • Nepríjemné pachy způsobené "uzavřením".

Dobrou zprávou je, že k tomu, abychom se vyhnuli všem těmto problémům, doporučujeme změnit ponožky před spaním. To znamená, že byste nikdy neměli nosit tytéž ponožky, které jste měli celý den. Nejen proto, že jsou špinavé, ale také proto, že se také hromadí pot, bakterie a znečišťují postel. Také je třeba použít ponožky, které nezakrývají nohy a nezasahují do krevního oběhu.

Používejte bavlněné ponožky, nebo lépe speciální ponožky pro cestování nebo dlouhé cesty, kdykoli je to možné.

Na druhou stranu,

Pokud chcete spát jako dítě, aniž by probudil, to je nejlepší nosit ponožky. Věděli jste, že lidé v ponožkách v noci se cítí lépe, než kdyby byli pokrytí několika přikrývkami? Ponožky zabraňují jakýmkoli změnám v tělesné teplotě, které se probouzejí nebo nedopouštějí spánek. Jsou ideální pro dostat až na záchod v dopoledních hodinách a neruší osobu, která spí vedle vás!

Zapomenuté ponožky

Nikdo nemůže popřít, že tento oděv je nejmenší v šatníku.

Jsou ukryté za boty nebo kalhoty a nechcete je vidět. Prostřednictvím nich můžete dokonce být v rozpacích, když přijde čas zůstat sami sebe s vaším blízkým, nebo během návštěvy lékaře.

Nezmínit, když se plazí a ukáže světu, že jsou divné! Ale módní společnosti začínají věnovat více pozornosti ponožkám, které nabízejí různé návrhy a materiály.

Studie provedená španělskou neurologickou komunitou ukázala, že

jedním z nejlepších způsobů, jak spát dobře, je nosit ponožky. Zdá se, že tento jednoduchý zvyk umožňuje užívat si lepší pracovní dobu spánku a zabraňuje chronické nespavosti. Dokonce můžete říci, že ponožky jsou kouzelné a pomáhají zapomenout na každodenní problémy!

Existují však i další důvody, proč lidé spí špatně: fyziologické změny způsobené věkem, cestováním, vystavením extrémním teplotám, přechodům nebo nevyváženým stravám.

Existuje mnoho „staré manželky má prostředek 'pro relaxační spánku (infuze do teplé koupele, lehká večeře počítání ovcí), ale ponožky nemůže vyrovnat všechny neduhy.

Samozřejmě, že budete muset změnit

jiné návyky, jako je ne cvičit v noci, vyhnout kávu a sycené nápoje k večeři, a ne se dívat na televizi v posteli. Vše záleží odolné ponožky

teploty v protivníků lůžkových mohou změnit jejich myšlení pod vlivem provedených studií na toto téma, nemluvě, že dobrý odpočinek pomáhá posilovat paměť, dobíjení a dokonce podporuje regeneraci pokožky.

Abychom těmto výhodám využili,

tělesná teplota musí zůstat vyrovnaná po celou noc nepřetržitě. Ve večerních hodinách teplota klesá a totéž se děje ve vašem těle. Možná proto proto, že když půjdeš do postele, vezmeš jen jednu deku, ale uprostřed noci chceš přidat další.

Oblečení během spánku je velmi důležité. Použijte ponožky, abyste udrželi nohy teplé, zdravé a užitečné.

Stejně jako během dne, pokud jsou vaše nohy studené, pak se celé tělo ochladí. V noci je třeba zakrýt dolní končetiny, abyste se cítili dobře.

Pokud jsou vaše nohy horké, žíly se roztahují a

teplo se rozšíří po celém těle. Mozek "rozumí", že všechno je v pořádku a začíná odpočívat. Pokud jsou vaše nohy studená, pak je celé tělo chladné. Vaše mysl pracuje pro regulaci teploty. Tím se budete cítit méně klidní, být v bojové připravenosti, takže je těžší, abyste usnuli.


Neobvyklé způsoby, jak využít dětský pudr

Neobvyklé způsoby, jak využít dětský pudr

Zajímavá fakta baby prášek je populární díky desetiletí příjemnou vůni a schopnost zabránit opruzenin. Ale není to tak dávno bylo zjištěno, že tento nástroj zcela bezpečná pro malé děti, protože to může způsobit problémy s dýcháním a dokonce sušit jejich citlivou pokožku. dětský pudr stále k dispozici na trhu ve většině zemí, i když American Academy of Pediatrics nedoporučuje jeho užívání.

(Zajímavosti)

Moderního rodičovství - svěrací kazajka

Moderního rodičovství - svěrací kazajka

Zajímavá fakta moderního rodičovství je zaměřen na analýzu a organizaci v některém ze života našich dětí. Často neexistuje žádné pole pro improvizaci a chování dítěte. Ve skutečnosti se děti učí velmi rychle. Nakonec je tento věk velmi důležitý pro získávání znalostí, které jim pomohou v budoucnu. Ale to je mnohem důležitější: být šťastný.

(Zajímavosti)