Je dobré pít vodu během jídla? Užitečné návyky


Je dobré pít vodu během jídla? Užitečné návyky

Pitná voda s jídlem může zpomalit trávení. To je nejlepší pít vodu před jídlem, protože chrání žaludeční stěnu navíc naddast nám pocit sytosti a pomůže vám nebude přejídat.

Existují dva protichůdné aspekty tohoto prohlášení. I když nemůžete žít bez tekutin a vaše tělo je tvořeno převážně z jejího pitné vody během jídla může interferovat s trávením. Získat odpověď, kterou v tomto článku.

Voda - zdroj tekutin

Každý ví, že voda odstraňuje toxiny, hydratuje orgány, transporty živin do buněk a pomáhá při všech metabolických procesech. To je důvod, proč doporučujeme pitnou vodou dva nebo dva a půl litru denně.

Došlo diskuse o tom, zda správně pít vodu během jídla. Znamená to, které vám pomohou zhubnout, nebo ne? Změna je trávicí proces? Znamená to zadržování tekutin? Existuje mnoho mýtů a prohlášení na toto téma.

Za prvé, voda nemá žádné kalorie. Jestliže pijete vodu před obědem nebo večeří, váš žaludek je plný a budete jíst méně.

Investigation of American Chemical Society v Bostonu říká, že lidé, kteří pijí dvě sklenice vody před jídlem, snědli 75 až 90% méně kalorií. Důvodem je, že voda zaplní žaludek, a někdy si myslíme, že máme hlad, když jsme ve skutečnosti chcete pít.

Z jiného úhlu pohledu, oni říkají, že pokud budete pít vodu během jídla, způsobuje zadržování tekutin. Odborníci říkají, že je to lež, protože tam je opačný. Pitná voda stimuluje ledviny a pomáhá vyrovnat hladiny vody v těle, bez ohledu na to, kolik budete jíst to.

Některé diety zakazují pít vodu během jídla, protože když budete jíst sacharidy může komplikovat trávení. Tato metoda by měla být použita s potraviny, které obsahují brambory, chléb, bílá rýže.Autoři diety tvrdí, že tyto výrobky „roste“ s vodou, takže se zapálil žaludek a dá vám silný vzhled.

Otázky a odpovědi týkající se poměru vody a potravin: jiný pohled

Jak jsme řekli na začátku, tam jsou lidé, kteří říkají, že pitné vody během jídla - to je užitečné, a druhá věří, že je to škodlivé Ti proti němu říci, to je škodlivé, protože to se vytvrzuje ve studené vodě tučných jídel, přerušení nebo zpoždění trávení.

Co se stane v těle, když pijete studenou vodu během jídla?

Když voda vstoupí do střev a vstřebává je, rychle se stává tuková tkáň, to znamená, že se produkty změní na tuky, které vedou přímo do tepny. Pokud budete jíst po nějakou dobu, může to vést k cholesterolu nebo k srdečnímu problému.

Jakou reakcí tento proces funguje?

Žaludek je určen k výrobě kyselin, které pomáhají strávit potraviny tak, aby byly správně asimilovány. Vše závisí na trávicím systému každé osoby.

Nicméně, když pijete studenou vodu, produkce kyseliny se zpomaluje a oslabuje a trvá delší rozdělení jídla.

Kdy je lepší pít vodu před jídlem nebo po jídle?

Nabízíme pít po jídle, aby tekutina může chránit stěny žaludku. Měli byste však mít na paměti, že je lepší pít vodu při pokojové teplotě nebo teple, ale ne voda, která byla nedávno chlazena nebo zmrzlá.

Studená voda činí tělo více alkalické a tím je žaludek těžší.

Je to stejné, když piji šťávu nebo nealkoholické nápoje místo vody?

V těchto případech nápoje provádějí radikálnější funkci v žaludku, protože jejich žaludeční šťáva je zředí, stejně jako změny v trávení. Proto nedoporučujeme pít džusy ani průmyslové nealkoholické nápoje ani před, během nebo po jídle. Ve skutečnosti je nejlepší jíst bez konzumace tekutin.

Kdy a jak pít vodu?

Doporučená minimální množství je osm sklenic denně bez ohledu na tři hlavní jídla (snídaně, oběd a večeře). Ve večerních hodinách pijte dvě nebo tři sklenice vody dobře jednu hodinu, počkejte 30 minut a jíst. Během dne doporučujeme pitnou vodu každých třicet minut, zejména v létě.

Diskuse o tom, zda je dobré pít vodu během jídel, pokračuje, protože nebylo mnoho studií, které podporují jednu nebo jinou teorii. Vše závisí na vašem těle a na tom, jak se cítíte, podle vašich zvyků. Když pijete vodu během jídla a cítíte váhu v žaludku, i když vaše jídlo je lehké, je to znamení, že musíte změnit váš zvyk.

Pokud však nic nepijete, chápete, že trávíte jídlo déle, pak po jídle sklenice vody nepoškodí.

Někteří lidé doporučují jíst po jídle dezert. Je zřejmé, že se jedná o ovoce jako hrušky nebo pomeranče, když se konzumuje méně než hodinu před obědem nebo večeří. Nebudete také dehydratováni, protože obsahují vodu.


Proč je důležité správně plakáty

Proč je důležité správně plakáty

Užitečné návyky Podle studie zveřejněné v časopise PsycNet , slzy jsou známkou toho, že něco důležitého děje v životě. Schopnost plakat je nepochybně akt odvahy a úlevy , stejně jako zjevení. Odborníci z emoční psychologie doporučují, aby lidé využili příležitosti k pláči ve chvílích hořkosti nebo velkých obtíží.

(Užitečné návyky)

10 Přikázání pro silné a zdravé kosti žen

10 Přikázání pro silné a zdravé kosti žen

Slova "žena" a "osteoporóza" se často používají v jedné větě. Zástupci spravedlivého pohlaví a opravdu mnohem častěji trpí touto nemocí . Přestože osteoporóza závisí do značné míry na genetických faktorech, správné výživě a zdravém životním stylu, jsou to také dva klíčové faktory, které pomáhají předcházet jejímu výskytu.

(Užitečné návyky)