čAje a odvary mini-directory


čAje a odvary mini-directory

Zajímavosti můžete pít čaj každý den, ale prostě nevím, o všech druhů nápoje a jeho četné prospěšné vlastnosti. V tomto článku jsme shromáždili podrobnější informace o všech typech čajů a infuzemi, které lze dnes nalézt na prodej, ale také o výhodách a jak používat každý z nich. Ujišťujeme Vás, že po přečtení tohoto mini-guide užitečných čajů a infuzemi, nemůžete opustit jim!

čaje a čaje, druhy a vlastnosti zeleného čaje

Tento nápoj je známý po celém světě jako vynikající droga, ale je považován za jeden z nejužitečnějších a bezpečné pro tělo. Dokonce i po vaření, a trval na tom, všechny vlastnosti obsažené v této rostlině jsou uloženy v plné výši.

Mezi mnoho užitečné pro vlastnosti zeleného čaje mohou zvýraznit svou schopnost předcházet předčasnému stárnutí a antioxidační účinek. Zelený čaj pomáhá zbavit tělo toxinů a přebytečné tekutiny, a dokonce i pití zlepšuje trávení a podporuje zdravé hubnutí.

Tento produkt obsahuje vitamíny A, B a C, fluorid, sodíku a dalších minerálů. Zelený čaj posiluje imunitní systém a chrání tělo před různými infekcemi a viry.

nízký obsah kofeinu v ní, doporučujeme zelený čaj vařit teplé vody, ale v žádném případě ne vařící vody, jinak stačí vařit listy a dostat hořký nápoj. Tento skvělý výrobek pochází z Číny, ale dnes většina z nich se spotřebuje v Japonsku. Zástupci těchto dvou kultur i nápojů připravených různými způsoby. Černý čaj

nejoblíbenějším nápojem, který vyhrál Západ, že je místo, kde prodala velké množství obou hmotnosti a tašek. Díky své příjemné chuti a příznivých vlastností černého čaje je skvělý nápoj. Obsahuje velké množství antioxidantů; že má schopnost zlepšit trávení; Tento čaj je vydatná a zároveň nízkokalorické produkt.

To byste se divila, ale černý čaj nebyl vždy jen nápoj. Dříve byl tento výrobek používán v barterové namísto peněz, protože má schopnost udržet svou přirozenou chuť po velké časové období.

čajových lístků podstoupit oxidaci a mění barvu ze zelené na černou. Kofein obsažený v čaji má excitační účinek na lidské tělo. Správný způsob, jak připravit černý čaj, je parní listy při 100 ° C. Síla nápoje závisí na délce trvání naléhavosti.

Bílý čaj

Tento typ čaje se také nazývá "elixír mládí" a není divu! To je považováno za jednu z nejvíce rafinovaných a exotických odrůd čaje. Pro přípravu bílého čaje nejsou používány listy, ale mladé tenké výhonky rostliny. Říká se, že osoba, která pije bílý čaj, absorbuje jeho výživovou energii a stává se tak mladá jako výhonky rostliny.

Vzhledem k tomu, že listy čaje jsou v době sklizně bílé, nápoj získává takový stín. Bílý čaj se zvedá vysoko v horách provincie Fujian v Číně. Má vynikající chuť a sofistikovanou vůni. Bílý čaj obsahuje vitaminy C, E a antioxidanty a má také diuretický účinek. Svařte jej při 70 ° C.

Červený čaj

Tato odrůda je stále známá jako Puer, a přesto je velmi populární mezi těmi, kteří chtějí zhubnout, protože má schopnost spalovat tuky. Červený čaj se nazývá "nápoj císařů", neboť obyčejní lidé nebo zástupci nižšího společenského postavení nemohou pít.

Má silnou, výraznou chuť a bohatý brunetový odstín. Proces získávání čaje trvá několik let. Pokud pijete tři sklenky čaje denně, pak snížíte hladinu cholesterolu v těle a spálíte přebytečný tuk. Čajový čaj se vyžaduje při teplotě 100 ° C.

Tyrkysový čaj

Tento čaj je známý jako "Oolong" a je polo-enzymatický. Její odstín je středně zelený a černý. Proces fermentace je uměle přerušený a listy čaje jsou zkroucené a oxidované. Rozvíjí se ve dvou oblastech: provincie Fujian v Číně a Formosa v Thajsku.

Chcete-li ochutnat, tyrkysový čaj připomíná zelenou zeleninu a její barva může mít jinou barvu v závislosti na procesu čištění listů. Je to silný antioxidant. Tyrkysový čaj posiluje imunitní systém, reguluje cholesterol a snižuje krevní tlak. Oolong obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. Nejlepší je vařit na 90 ° C, ale chlazení může být povoleno ledem nebo ledem.

druhy čajů a jejich vlastnosti

Kromě toho jsme vám již řečeno o hlavních druhů čajů, chceme představit, protože některé rostliny a byliny, které lze připravit celou řadu čajů a infuzemi.

Heřmánek Heřmánek je často používán k léčbě poruch zažívacího ústrojí, včetně trávení, křeče, průjem a žaludku. To může snížit podráždění očí a zmírnění zánětu, a to i heřmánek velkou pomoc v takových problémy s dýcháním jako je astma, kašel a studenou. Infúze heřmánek se používá k léčbě akné a dalších povrchových ran.

Mincovna

Tato rostlina má antiseptické a antispazmodické vlastnosti a také stimuluje trávicí systém. Mincovna odstraňuje nadměrnou tvorbu plynu, odpuzuje hmyz a zlepšuje dýchání. Často mátou se používá pro chlazení a kašel.

Vápno květy

Nejužitečnější látky jsou obsaženy přesně v barvě tohoto stromu. Čaj vyrobený z vápna se používá k uklidnění nervového systému. Také zlepšuje trávení a kvalitu spánku. Vápno čaje pomáhá eliminovat tepny, křeče a snížit menstruační bolest.

Valerijský kořen

Tato rostlina má podobnou povahu jako lipa, protože má také uklidňující účinek na tělo. Nedoporučujeme, abyste tento čaj přežívali, protože může zpomalit nervový systém, výrazně snížit krevní tlak a zpomalit krevní oběh. Zelený anýz

žvýkání listů této rostliny vám pomůže osvěžit dech a anýz extrakt může být použit jako tonikum pro žaludku, vykašlávání, a pro regulaci menstruačního cyklu, zlepšují trávení a eliminaci zbytečných emisí.

Rosemary

Rosemary pomáhá obnovit nervový systém, zlepšit krevní oběh a stimulovat činnost mozku.


To exoskeleton může pomoci dětem s ochrnutím dolních končetin chodit znovu

To exoskeleton může pomoci dětem s ochrnutím dolních končetin chodit znovu

Zajímavá fakta Existuje mnoho vědců, kteří jsou ohroženi dokázat, že za pár let není nutné používat kolečkové židle. Nemluvíme o vědeckých úspěších ani o nových objevech při rekonstrukci páteře. Místo toho se jedná o neurovědy a robotiku, kteří společně pracují na výrobě zařízení jako exoskeleton. V blízké budoucnosti ti, kteří pracují v oblasti technologií a technologií, spojují svět, který se skládá z mikroobvodů, kabelů a senzorů, do lidských těl.

(Zajímavosti)

Kardinál herpes: co to je a jak to vypadá?

Kardinál herpes: co to je a jak to vypadá?

Zajímavosti Herpes zoster je znám jako velmi bolestivou vyrážku, způsobené herpes zoster, který také vyvolává plané neštovice. Tato vyrážka dochází, když virus, který napadá nervové buňky, po aktivaci po určité časové období a způsobuje vyrážku. Tam je něco jako toto: Po zotavení z planých neštovic v nervových tkáních je zoster virus.

(Zajímavosti)