ČAj se skořicí a banánem z nespavosti


ČAj se skořicí a banánem z nespavosti

I když ji můžete ignorovat, ale množství spánku, které dostanete v noci, má velký vliv na vaše zdraví a celkovou pohodu.

Nejméně 7-8 hodin dobrého spánku je rozhodující pro dobrou kvalitu života, stejně jako pro fyzickou a duševní výkonnost.

Během odpočinku zůstává mnoho funkcí těla aktivní,proto, že mozek je vyčištěn a obnoveny jsou energetické rezervy, aby mohl začít nový den.

Bohužel, náš moderní způsob života činí miliony lidí zkrácením doby spánku a toto se stává rizikovým faktorem pro vývoj různých typů poruch. Špatné nutriční návyky, stres a nedostatek živin jsou jen některé z příčin spánkových problémů, které mnoho lidí zažívá.

Nespavost má přímý vliv na pocit únavy a slabosti,

a z dlouhodobého hlediska může být potenciální příčinou kognitivních poruch. Dnes můžete bojovat proti nespavosti léky, které nucují tělo k tomu, aby nastavilo normální cyklus probuzení / spánku, ale pokud je budete mít příliš dlouho, může být účinek kontraproduktivní a způsobit závislost.

Naštěstí existují určité zdravé přírodní alternativy, které

pomohou usnout a nespouštět nežádoucí vedlejší účinky. Dnes navrhujeme udělat jednoduchý skořicový a banánový čaj, abyste uvolnili tělo a vyřešili problémy se spánkem.

Jaké jsou výhody čaje se skořicí a banánem?

Čaj se skořicí a banánem se stal populární po celém světě jako přirozená alternativa k nespavosti a dalším problémům souvisejícím se spánkem.

Kombinace těchto dvou nutričních složek tvoří silný prostředek k uvolnění stresu tím, že zlepšuje kvalitu spánku.

Banány - ovoce s lahodnou, sladkou chutí, která je k dispozici v mnoha dietách kvůli vysokému obsahu draslíku a hořčíku. Oba tyto minerály zlepšují speciální funkce těla, včetně regulace krevního tlaku a eliminace nezředěné tekutiny. Mají také pozitivní vliv na relaxaci svalů a zdraví žíly,

což snižuje sekreci kortizolu (také známý jako stresový hormon).

Nicméně, jejich hlavní výhodou, pokud jde o zlepšení spánku je obsah tryptofanu - esenciální aminokyselina, která zvyšuje sekreci serotoninu. Serotonin je neurotransmiter, který je nezbytný pro dobrý noční spánek.

Další hlavní složkou tohoto receptu je skořice. Jedná se o léčivý koření s účinnými látkami, jako je eugenol, které jí dávají intenzivní vůni a mnoho výhod. Spotřeba skořice se doporučuje pacientům s diabetem typu 2, protože

pomáhá snížit hladinu cukru v krvi tím, že zvyšuje metabolismus.

Skořice také podporuje zdravé trávení a krevní oběh - dva důležité faktory pro lidi s problémy s spaním.Jak vyrobit skořicový čaj a banán z nespavosti?

Připravte tento přírodní lék na spaní dost dobře a nejlepší je, že obě složky jsou k dispozici v obchodech s potravinami za nízké ceny.

Obdržíte měkký sedativní nápoj, který

zmírňuje stres, úzkost a další emoce, které vám zabraňují spát dobře.

Ingredience 1 banán

1/2 čajové lžičky skořice (2,5 g)

  • 1 litr vody
  • Vaření
  • Vystřihněte konce banán a bez čištění, vložte do litru vroucí vody.

Zesvětlete oheň a vaříme 10 minut.

  • Stahujte oheň, nechte ji několik minut natahovat a napněte kapalinu.
  • Přidejte skořici a důkladně promíchejte.
  • Spotřeba
  • Napijte šálek tohoto čaje po dobu 40-60 minut před spaním.

Opakujte každou noc, dokud se necítíte úplně úleva.

  • Stále se potýkáte s problémy spánku? Píjete tento čaj a uvidíte, že je to skvělý způsob, jak se s nimi rozloučit.
  • Nezapomeňte, že

účinnost závisí na jiných návycích, stejně jako na pohodlí místa, kde spíte.


Jak pěstovat borůvky doma a jak ji používat

Jak pěstovat borůvky doma a jak ji používat

Borůvka je jedním z nejlepších plodů pro vaše zdraví. Proto můžete zkusit růst borůvek, abyste mohli využít všech svých výhod. Díky svým antioxidantům a velkému množství vitamínů a minerálních látek pomáhá předcházet zdravotním problémům, jako je předčasné stárnutí a dokonce i rakovina. bylo prokázáno, že častá konzumace borůvek ideální pro lidi s vysokým krevním tlakem, cukrovkou a vysokým cholesterolem, a je vynikající léčba infekcí močových cest.

(Recepty)

4 Proteinové koktejly recepty recepty snídaně

4 Proteinové koktejly recepty recepty snídaně

Existují dva důvody, proč je důležité, aby pravidelně konzumují protein třese na snídani. Na jedné straně, pomáhají kontrolovat chuť k jídlu celé dopoledne. Na druhé straně, které poskytují energii potřebnou pro spuštění den. Věděli jste, že pokud vynecháte snídani, tělo opravdu rychle přibírat na váze?

(Recepty)