ČAj se skořicí a banánem z nespavosti


ČAj se skořicí a banánem z nespavosti

I když ji můžete ignorovat, ale množství spánku, které dostanete v noci, má velký vliv na vaše zdraví a celkovou pohodu.

Nejméně 7-8 hodin dobrého spánku je rozhodující pro dobrou kvalitu života, stejně jako pro fyzickou a duševní výkonnost.

Během odpočinku zůstává mnoho funkcí těla aktivní,proto, že mozek je vyčištěn a obnoveny jsou energetické rezervy, aby mohl začít nový den.

Bohužel, náš moderní způsob života činí miliony lidí zkrácením doby spánku a toto se stává rizikovým faktorem pro vývoj různých typů poruch. Špatné nutriční návyky, stres a nedostatek živin jsou jen některé z příčin spánkových problémů, které mnoho lidí zažívá.

Nespavost má přímý vliv na pocit únavy a slabosti,

a z dlouhodobého hlediska může být potenciální příčinou kognitivních poruch. Dnes můžete bojovat proti nespavosti léky, které nucují tělo k tomu, aby nastavilo normální cyklus probuzení / spánku, ale pokud je budete mít příliš dlouho, může být účinek kontraproduktivní a způsobit závislost.

Naštěstí existují určité zdravé přírodní alternativy, které

pomohou usnout a nespouštět nežádoucí vedlejší účinky. Dnes navrhujeme udělat jednoduchý skořicový a banánový čaj, abyste uvolnili tělo a vyřešili problémy se spánkem.

Jaké jsou výhody čaje se skořicí a banánem?

Čaj se skořicí a banánem se stal populární po celém světě jako přirozená alternativa k nespavosti a dalším problémům souvisejícím se spánkem.

Kombinace těchto dvou nutričních složek tvoří silný prostředek k uvolnění stresu tím, že zlepšuje kvalitu spánku.

Banány - ovoce s lahodnou, sladkou chutí, která je k dispozici v mnoha dietách kvůli vysokému obsahu draslíku a hořčíku. Oba tyto minerály zlepšují speciální funkce těla, včetně regulace krevního tlaku a eliminace nezředěné tekutiny. Mají také pozitivní vliv na relaxaci svalů a zdraví žíly,

což snižuje sekreci kortizolu (také známý jako stresový hormon).

Nicméně, jejich hlavní výhodou, pokud jde o zlepšení spánku je obsah tryptofanu - esenciální aminokyselina, která zvyšuje sekreci serotoninu. Serotonin je neurotransmiter, který je nezbytný pro dobrý noční spánek.

Další hlavní složkou tohoto receptu je skořice. Jedná se o léčivý koření s účinnými látkami, jako je eugenol, které jí dávají intenzivní vůni a mnoho výhod. Spotřeba skořice se doporučuje pacientům s diabetem typu 2, protože

pomáhá snížit hladinu cukru v krvi tím, že zvyšuje metabolismus.

Skořice také podporuje zdravé trávení a krevní oběh - dva důležité faktory pro lidi s problémy s spaním.Jak vyrobit skořicový čaj a banán z nespavosti?

Připravte tento přírodní lék na spaní dost dobře a nejlepší je, že obě složky jsou k dispozici v obchodech s potravinami za nízké ceny.

Obdržíte měkký sedativní nápoj, který

zmírňuje stres, úzkost a další emoce, které vám zabraňují spát dobře.

Ingredience 1 banán

1/2 čajové lžičky skořice (2,5 g)

  • 1 litr vody
  • Vaření
  • Vystřihněte konce banán a bez čištění, vložte do litru vroucí vody.

Zesvětlete oheň a vaříme 10 minut.

  • Stahujte oheň, nechte ji několik minut natahovat a napněte kapalinu.
  • Přidejte skořici a důkladně promíchejte.
  • Spotřeba
  • Napijte šálek tohoto čaje po dobu 40-60 minut před spaním.

Opakujte každou noc, dokud se necítíte úplně úleva.

  • Stále se potýkáte s problémy spánku? Píjete tento čaj a uvidíte, že je to skvělý způsob, jak se s nimi rozloučit.
  • Nezapomeňte, že

účinnost závisí na jiných návycích, stejně jako na pohodlí místa, kde spíte.


šťáVy a koktejly v boji proti nespavosti

šťáVy a koktejly v boji proti nespavosti

Recepty Nespavost je vážná porucha spánku způsobená často rušný životní styl, příliš mnoho každodenních záležitostech nebo neustálém stresu a úzkosti. V moderní společnosti, mnoho lidí trpí tímto problémem po dlouhou dobu, a snadno vidět, jak to snižuje kvalitu jejich života. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) až 40% populace trpí poruchami spánku.

(Recepty)

5 Zelený pás pro hubnutí a detox receptů

5 Zelený pás pro hubnutí a detox receptů

Zelená skupina stala velmi populární po celém světě. To platí zejména band a hubnutí. jsou nejen důležitým zdrojem živin, ale také celou řadu užitečných vlastností. Obecně platí, že tyto nápoje jsou ideální pro všechny diety. Obsahují ovoce a zeleniny, a proto mají vysoký obsah antioxidantů, vitamínů a minerálů, které jsou velmi pozitivní vliv na látkovou výměnu a vylučovací systém.

(Recepty)