10 Tipů pro udržování čistoty v domě


10 Tipů pro udržování čistoty v domě

Zajímavé fakty, stejně jako bychom chtěli mít čistý dům, každodenního marnost nás nutí najít spoustu času na to - alespoň ne každý den v týdnu. Nicméně, existují různé způsoby, jak udržet dům čistý. Postupujte podle tipů našeho článku a budete mít rozhodně skvělé výsledky.

1. Vytvořte denní plán pro udržení čistoty

Stejně jako když plánujeme jít do posilovny, denní rutina je užitečná pro provádění všech klíčových vnitřních záležitostí.

Můžeme to udělat snadno a rychle, abychom mohli vždy udržovat pořádek.

Chcete-li to provést, seznam všech důležitých věcí, které musíte udělat , jako je mytí, zametání, mytí nebo tření podlahy, čištění vany, sušení prádla apod.

Po sestavení seznamu rozdělte domácí věci na 7 dní (podle jejich složitosti nebo požadovaného času).

Příklad:

  • Pondělí: mytí oken.
  • Úterý: zametání a mytí podlahy.
  • Středa: mytí.
  • čtvrtek: úklid ve skříni.
  • pátek: úklid v kuchyni.
  • Sobota: změňte list.
  • Neděle: úklid v koupelně.

Takový postup vám dá příležitost provést objednávku doma.

Navíc s tímto grafem můžete minimalizovat čas, který strávíte v domácích záležitostech o víkendech nebo dovolené.

Také vidět: Čistá místnost: 6 tipů pro domácí pohodlí

2. Nevlastnijte se domů více, než potřebujete

Samozřejmě, existují některé věci, které jsou opravdu nenahraditelné. Když však něco koupíte pro svůj dům: stůl, lampu nebo jiný dekor - zeptejte se sami sebe: je to opravdu nutné? Zjednodušuje vám to život?

Pokud je odpověď ne a máte pochybnosti o tom, uvolněte ji lépe.

Nezapomeňte: čím víc máte doma, tím více zmatku. 3. Pomocí háčky

Pokud jste zvyklí házet své klíče, deštník, tašku, peněženku a další věci kolem domu, viset ve správných místech závěsů nebo háků.

Například je můžete umístit do obývacího pokoje, ložnice a, pokud máte děti, ve svých pokojích.

Takže můžete uspořádat věci, které používáme po celý den.

4. Položte postel před odjezdem z domu

Jak hezké je vidět čisté postele po náročném pracovním dni. To vám pomůže udržet váš pokoj úhledný.

Doporučujeme číst: 5 nápadů, aby ložnice byla příjemná a přispívala ke zdraví

5. Umyjte nádobí po každém jídle

Musíte umývat nádobí pokaždé po použití. Nič tak těžší než vzhled myčky nádobí naplněné špinavými pokrmy.

Obyvatelé domova mohou jednoduše umýt nádobí, které používali při jídle. Takže bude možné udržovat v kuchyni čistotu bez velké námahy.

Když vaříte, umyjte kuchyňské nádobí, abyste zabránili jejich hromadění.

6. Udržujte oblečení uspořádáno I když máte jen několik ponožek nebo košile rozptýlených kolem, učiníte dojem z největších nechatálů na světě.

Používejte koše pro špinavé a čisté oblečení.

Když nemáte čas ani energii k umytí a oblečení, bude vše na jednom pohodlném místě a ve vašem domě nebude žádný nepořádek.

7. Vyčistěte pračku Přestože často nemyslíme na čištění tohoto domácího spotřebiče, měli byste třít vodu a další nahromaděné zbytky.

Abyste zabránili růstu plísní a hub, po každém mycím cyklu nechte otevřené dveře, aby se odpařila vlhkost.

8. Udržujte zvířata čistá

Pokud máte kočku, psa, ptáka nebo cokoli jiného! Takže můžete zabránit skvrnám na vašich šatních skříních nebo lůžkách, hmyzu a zápachu ve vašem domě.

9. Dejte vše zpět k vašemu místu

Vy ušetříte spoustu času, pokud jen dáte každou věc na své místo. Váš domov bude vypadat méně špinavý a čištění bude efektivnější. 10. Ihned čisté

skvrny Pokud rozlitým mlékem nebo jinými tekutinami kamnech, podlaha, noční stolek nebo židle,

ihned ji otřete hadrem!

Po vysušení bude obtížnější odstranit kontaminaci. Zachování čistoty v domácnosti pomůže učinit váš život mnohem harmoničtější a váš domov je krásný. To také sníží stres, protože budete cítit velmi pohodlně doma.

Nejlepší přírodní produkty péče o domácnost Kolik peněz obvykle vynakládáte na čištění domů? Výrobky vyrobené z chemikálií nejsou vždy tak efektivní, jak si myslíme. Někdy stojí za to pamatovat a používat jednoduché nástroje, které nám naše babičky říkaly znovu a znovu, jsou přirozené komponenty, které nepoškodí vaše ruce a které lze snadno najít. Chcete se o nich dozvědět více?


Jak zjistit Alzheimer

Jak zjistit Alzheimer

Zajímavých faktů Ztráta paměti a duševních schopností může být pro člověka velký problém. Protože když zapomínáme na důležité otázky nebo ztrácíme koncentraci v každodenních činnostech, začíná nám zabraňovat žít život plné hodnoty. Všichni víme, že problémy s pamětí jsou typické pro Alzheimerovu chorobu.

(Zajímavosti)

Jak vyrůst citronový strom z kamene

Jak vyrůst citronový strom z kamene

Všichni víme, že citrony kvetou po celý rok venku, zejména v oblastech, kde je podnebí slunečné a teplé. Nicméně, málo lidí ví, že může jednoduše pěstovat citron ve vnitřních prostorách, stejně jako jakákoli jiná rostlina a užívat si léčebných plodů, které jsou velmi užitečné pro naše zdraví. Pokud máte příležitost, aby špetku citroníky, v kterémžto případě to bude mnohem jednodušší a rychlejší růst Citronovník, a kromě toho můžete dokonce získat ovoce v krátkém časovém období.

(Zajímavosti)