Více než 10 důvodů, proč jíst více avokádo


Více než 10 důvodů, proč jíst více avokádo

Zajímavosti Přestože v mnoha vlastnostech tohoto ovoce, to není tak populární jako jiné ovoce, jako jsou jablka nebo pomeranče.Samozřejmě, že ukrajinský avokáda - je stále exotické ovoce, ale často v regálech supermarketů a trhů se zdá. V tomto článku se dozvíte více o výhodách avokádo na celý život a nakonec se chtějíjíst avokádo.

jeden kus ovoce - mnoho vlastností

Za prvé, je třeba poznamenat, že tyto tuky obsažené v avokáda nejsou škodlivé, jak někteří lidé si často myslí. Avocado - jeden z nejlepších plodů, že sportovci mohou konzumovat, protože tyto plody dávají hodně energie a podpoří efektivitu tréninku.

Jsou to dobré nejen pro trénink. Mají také pozitivní dopad na lidi, kteří pracují v kanceláři, děti, starší osoby, těhotné ženy a všechny ostatní.

Avocado pomáhá zlepšit hladinu cholesterolu a zároveň stabilizovat srdeční frekvence (a tím vlastně věří, že to je nejlepší pro sportovce). Avokádo obsahují mononenasycených mastných kyselin, kyselinu olejovou a alfa-linolenové kyseliny (známý jako omega-3 mastných kyselin).

Avocado podporu růstu svalů a jejich využití, protože obsahují velké množství proteinů, draslíku a zinku; více než banány. Jejich „dobré“ tuky zvyšují hladinu testosteronu přirozeně.

také snižují zánět kloubů (doporučených pro artritidy), a přispívá k obnově chrupavky v důsledku esenciálních mastných kyselin a vitamínu E., které podporují skupina pocit sytosti již z důvodu jeho rozpustné a nerozpustné vlákniny. Zpomalují rozklad sacharidů. Mnoho z kyseliny olejové aktivuje oblasti mozku, které vytvářejí pocit „potěšení“.

Navíc avokádo také zlepšuje imunitní systém díky vysokému obsahu karotenoidů. Lutein je další složkou v kompozici avokádo, působí jako antioxidant, chrání proti onemocnění pohledu. Dalším přínosem tohoto ovoce - je to, že lze za syrova v salátech, zelenině, zvlášť s krutony, atd

Jak již bylo zmíněno, že jsou dobré pro těhotné ženy, protože předcházení nemoci jako dítě a matku, a to zejména v případě dědičných chorob. Vzhledem k tomu, že jsou bohaté na kyselinu listovou, jsou životně důležité v tomto období života žen jako náhrada za léky nebo chemické látky. Pokud chcete otěhotnět, jíst více avokád, abyste mohli připravit své tělo a zdraví.

Pacienti, kteří trpí vysokým cholesterolem, mohou využít této chutné ovoce na snížení hladiny LDL (špatný cholesterol) a zvyšují hladinu HDL (dobrého cholesterolu). To samozřejmě je důležité pro prevenci kardiovaskulárních problémů, jako je mrtvice, která se stává stále častějším.

Avokádo má také dobré estetické vlastnosti, zabraňuje stárnutí pokožky a chrání vlasy. Můžete jej přidat do seznamu asistentů, abyste vytvořili krásný a mladý vzhled. Aplikujte ji na obličej jako masku, abyste odstranili spáleniny a také snížili vrásky.

Díky krémové konzistenci mohou být použity jako náhražka oleje nebo majonézy. Budou potřebné pro vaření koláče, banánový chléb, pečivo, sendviče, toasty na občerstvení, salátový dres a další.

V tradiční medicíně jsou avokády vybaveny několika vlastnostmi, zvláštním místem, mezi které patří povzbuzující a antiperspirační vlastnosti. V těchto případech se mohou použít semena, listy a dokonce i odlupování. Nejsou to však jediné případy použití; mohou také zmírnit úchylky a zabránit plešatosti.

A co semena?

Kromě buničiny můžete také jíst jiné části avokáda, například semena. Přestože se může zdát trochu divné, ale můžete jej brousit a použít v různých odvarů, surových nebo tepelně ošetřených. Můžete je použít jinak.

Většina aminokyselin tohoto ovoce je v semene. Olej může snížit hladinu cholesterolu a ochránit tělo před kardiovaskulárními chorobami nebo infarktem. Studie ukázaly, že avokádo je rozpustnější ve vláknině než v jiných potravinách na Zemi.

Je také skvělým pomocníkem v boji proti průjmu nebo zánětu gastrointestinálního traktu. V řadě zemí se používá k léčbě žaludečních infekcí nebo trávicích problémů.

Semena avokáda obsahují fenolické sloučeniny, které pomáhají předcházet střevním vředům, stejně jako bakteriální nebo virové infekce. Vzhledem k obsahu flavonolu zabraňuje růstu nádorů. Může být také použit k posílení imunitního systému a předcházení nemocem, jako je předčasné stárnutí.

Lidé trpící artritidou a jinými podobnými nemocemi zjistili, že semena z avokáda pomáhají s bolestí. Avokádový olej dodává vlasům lesk a také pomáhá vyléčit lupu a zbavit se. Má také omlazující účinek, zvyšuje kolagen kůže a činí tak odolnější a bez vrásek.

Můžete sešit, smažit a vařit semena avokáda jako čaj k potlačení astmatických záchvatů. Podle medicíny Qigong pomáhá cítit harmonický a energický člověk. Avokádo semena mohou být konzumovány v suchu, strouhaný, pečená do salátů, infuzí, koktejly, kapele nebo samostatně (i když má hořkou chuť).


úRazy a nemoci prsty

úRazy a nemoci prsty

Zajímavosti Je důležité vybrat si boty a dávají přednost ten, který nekomprimuje prsty příliš mnoho. Když se vrátíte domů, musíte boty odstranit, aby vaše nohy netrpěly. Thumbs jsou často zapomenuty. Nechceme pamatovat si je, až sodík, nebo až poté, co je deformace kloubů začne tvořit burzitidy (hallux vulgus), což je velmi bolestivé.

(Zajímavosti)

Co se stane, když držíš kýchání? Zajímavosti

Co se stane, když držíš kýchání? Zajímavosti

Jdete na schůzku, nebo v metru, a je to skutečně potřeba kýchání, ale nechcete slyšet všechno, je to škoda. Tak co dělat? Kýcháš, abys neudělal šum. Samozřejmě, že víte, co říkáme: můžete upnout prsty nos a zavřít ústa, aby to neznělo zhasla. Ale víte, že je to hrozný zdravotní zvyk? V dnešním článku vysvětlíme, proč kýchání hraje důležitou roli, aniž by měla pro tělo negativní důsledky.

(Zajímavosti)