Arytmie: symptomy a účinky


Arytmie: symptomy a účinky

Zajímavá fakta se cítíte unaveni, vaše srdce buší jako blázen ... jakmile se to stalo? Často často nemá velké důsledky pro vaše zdraví, ale někdy to může být známkou srdečních problémů, které byste měli věnovat pozornost. V tomto článku vám nabízíme rozšíření znalostí o srdeční arytmii.

Co je srdeční arytmie?


Možná jste již udělal kardiogram. Tam můžete vidět grafické znázornění činnosti srdce, na jejímž základě může odborník odhadnout dobu trvání srdečního cyklu a celkovou srdeční pracovního systému. lékař vám může říci, zda arytmie způsobuje menší či větší změny tepové frekvence, který ji může oslabit v dlouhodobém horizontu.

Typy arytmie

  • Sinusová bradykardie.S touto chorobou je váš puls obvykle o něco pomalejší než obvykle a není to příliš vážné. Někdy může být výsledkem některých léků.
  • odstředivá fibrilace. S tímto typem arytmií v srdci je nepřesná elektrická aktivita, která je velmi nebezpečná. Okamžitý lékařský zákrok je nutný. Často trpí mladí lidé, kteří jsou vycvičení nebo sportovci, a často způsobují smrt. To je velmi vážná nemoc. Jediný ukazatel, který naznačuje, že byste mohla být náchylné k tomuto typu arytmie - rodinnou anamnézou choroby nebo genetické pozadí, který způsobuje predispozici k ní.
  • Syndrom vrozeného QT prodloužení. To je další dědičné onemocnění, při kterém jste trpí krátké a náhlé tachykardie a někdy může dokonce ztratit vědomí.
  • Slabá arytmie. Asi 50% pacientů s tímto typem arytmie lze přepínat z normálního na náhlé a závažné arytmie, s velmi málo příznaků, které umožňují předvídat útok. Jedinou léčbou je kardiostimulátor.
  • Paroxysmální ultrafialová tachykardie. Tato arytmie se obvykle projevuje po intenzivním fyzickém cvičení. Může trvat několik minut až několik hodin a pak zmizí. Ona je doprovázena ostrými bolestmi na hrudi a může být identifikována v dětství jako anomálie srdečního svalu. Takže je důležité mít pravidelnou kontrolu.

Symptomy srdeční arytmie

Věnujte pozornost symptomům, které mohou naznačovat, že máte arytmii. Ale nejdřívsi uvědomit, že žádnými symptomy - bez ohledu na to, jak malý - nutno vyšetřit lékařem:

  • silný tep: samozřejmě, je nejčastějším příznakem. Po cvičení může dojít k závažnému srdečnímu rytmu nebo dokonce i když jste v klidu a nevyvoláváte jeho vzhled. Buďte opatrní - někdy si můžete všimnout tohoto pocitu nejen v hrudi, ale v krku. To je třeba poznamenat.
  • Závrat: tento příznak nastává velmi často po cvičení. Nejprve můžete mít zrychlenou srdeční frekvenci, pak závratě a pak ztrátu vědomí.
  • Dýchavičnost nebo únava: možná máte pocit, že po několika cvičeních potřebujete hlubší dýchání, a to i tehdy, když je máte moc. Cítíte studený pot a vyčerpání. Vaše hlava se otáčí a máte pocit silného hrudníku nebo krku. To je velmi vážné, takže nezapomeňte o tom informovat svého lékaře.
  • Srdcové selhání: tento příznak je velmi vážný. Pokud máte jednu, pravděpodobně se dostanete do nemocnice s pocit, že nemůžete dýchat. Jste na pokraji a potřebujete okamžitou pomoc.
  • mdloba: to se stane, když mozku postrádá krev a nebudete se okamžitě probudit. Můžete se rychle zotavit a nepřipojit k němu velký význam. Nezapomeňte však, že je vždy důvod mdloby a měli byste o tom informovat svého lékaře. Dokonce i když přijdete a budete se cítit skvěle.

Tipy pro péči o vaše zdraví srdce


Pravděpodobně už víte, že většina srdečních problémů je způsobena dědičnými genetickými faktory nebo dokonce trauma během porodu. Ale musíte také vzít na vědomí, že 60% úmrtí na srdeční problémy může být zabráněno udržením zdravého životního stylu. Postupujte podle následujících pokynů:

1. Sledujte váhu

Vždy se snažte udržet zdravou váhu a vyhnout se obezitě. 2. Follow

vyváženou stravu To znamená, že by měly být zahrnuty ve stravě tolik ryb, libového masa, ořechy, omega 3 a 6 mastných kyselin, olivový olej, ovoce, zeleniny a mnoho dalších ...

3. Podle cholesterolu

Je to velmi jednoduché, protože víte, že pro žíly a tepny těla není nic horšího než vysoký cholesterol.

4. Spánek spát

Spánek 7-8 hodin denně je dobrý pro vaše zdraví.

5. Ještě mírný, avšak pravidelný pohyb

pokusit se jít ven a chodit každý den, nebo spustit nebo jezdit na kole ... vaše tepny budou zdravější a vy se sníží krevní tlak.

6. Snížit úroveň stresu a úzkosti

Postarat se o váš emocionální stav a snažit se snížit tlak vašeho každodenního života spolu s vaší starostí. Řekněte "ano" zdravému životnímu stylu, vychutnejte si čas strávený s přáteli a rodinou, stejně jako malé maličkosti života. Vaše srdce vám poděkuje!


Ucpání věnčitých tepen, zdravotní rizika

Ucpání věnčitých tepen, zdravotní rizika

Zajímavých faktů koronární tepny funkce jako dopravní okysličené krve do srdečního svalu. Když se tyto tepny ucpané, je ischemická choroba srdeční. Během tohoto dodavatelského nemoc okysličené krve do srdce není, což je velmi nebezpečné pro zdraví člověka problém. Pokud tepna stane úplně blokována, pak je možné, že tyto oblasti srdce jsou poškozeny.

(Zajímavosti)

Efektivní Tipy, jak zlepšit vlastní

Efektivní Tipy, jak zlepšit vlastní

Zajímavé jazyk Fakta tělo lze přirovnat k práci tiché orchestru, proč jsme často nedávají pozor. Ovšem jazyk našeho těla má značný dopad na naše vlastní pohodu a stav lidí kolem nás. Znalost, schopnost řídit a porozumět funkcím těla jsou nepostradatelnými dovednostmi pro každého člověka. Například, pokud se naučíte udržovat kontrolu nad těmi gestami a emocemi, můžete si vylepšit své první dojmy o sobě a zatraktivnit se v očích ostatních lidí.

(Zajímavosti)