Zánět slepého střeva a způsobuje její vzhled


Zánět slepého střeva a způsobuje její vzhled

Užitečné návyky Zánět slepého střeva je velmi časté poruchy v jakémkoliv věku. Ve většině případů, chirurgie je třeba odstranit malý segment, který „hole“ v tlustém střevě a je velmi blízko do tenkého střeva. Čtěte dál a dozvíte se více o této nemoci: co je zánět slepého střeva, a proto dochází?

Jaká je zánět slepého střeva, slepé střevo to má?

Mnoho lidí říká, že dodatek nemá žádnou užitečnou funkci, takže lékaři rozhodli odstranit, když to začíná být na obtíž. Ale toto malé tělo skutečně má některé vlastnosti spojené s imunitním systémem, i když to není považováno za nezbytné. Je součástí celkové harmonii těla a dobře, a tak se není snadné drop off. Jak se říká: „On je tam z nějakého důvodu.“

Ale co je zánět slepého střeva? To je, když začne být dodatek zánět z neznámých důvodů. Někteří to připisují zánětu se špatnou výživou či stresu a napětí. Nicméně, toto nebylo vědecky prokázána, a to zejména v případě slepého střeva u velmi malých dětí.

Podmínkou je nebezpečné, protože pokud se neléčí včas, může proniknout do slepé střevo, což obsah úniku střeva do těla. Škodlivé látky, toxiny a bakterie jsou rozptýleny po celé dutině břišní. Tento stav se nazývá zánět pobřišnice, to je velmi vážná, protože může způsobit nebezpečné infekce a dokonce i zabít člověka.

Pokud žena trpí zánětem pobřišnice, může infikovat své vaječníky a vejcovody, a dokonce vést k neplodnosti.

Jak odhalit zánět slepého střeva

jsou charakteristické příznaky a symptomy, které jsou společné pro několik nemocí, takže je třeba dávat pozor na ně, aby se zabránilo chybné diagnózy, který může dělat je situace ještě horší, pokud lusnuv příloze. Ne všichni pacienti zažít stejné příznaky, a všechny příznaky okamžitě. Některé z nejběžnějších: nevolnost a zvracení

  • silná a náhlá bolest v pravém dolním rohu břicha
  • silné a náhlé bolesti v okolí pupku bolesti
  • stiskem na ploše, která se ještě zhoršuje, když ruce nebo prsty čisté
  • tělesná teplota mezi 37,5 ° C a 43 ° C, v případě, zánět slepého střeva

horečka roste, pomazánky bolest a může dojít k šoku.

Není vždy snadné odhalit příznaky apendicitidy, protože jsou často zmatené s prvními příznaky chřipky nebo zánětem jater. Navíc se může stát opak: zánět je diagnostikován v přílohě, operace se provádí, ale ukáže se, že to není apendicitida.

doporučení, aby se předešlo problémům s dodatkem

za předpokladu, že zánět slepého střeva je způsoben špatnou stravou nebo emocionální problémy, je třeba pracovat na změně některých návyků. To není zárukou, že příloha nikdy nedává smysl, ale přinejmenším tuto příležitost omezíme.

Relax

Emocionální zotavení je velmi důležité a musíte to dělat pravidelně. Úzkost, stres a nervy mají negativní důsledky pro naše zdraví. Snažte se žít pod tlakem, ne hněvat, nemějte strach, nevykazovat nespokojenost a nemusíte se starat o budoucnost.

Najděte čas pro to, co se vám líbí a "naplňte duši", například si přečtěte knihy, napněte, hrajte s dětmi nebo jděte na procházku do parku.

Výživa

Vyvážená výživa je důležitá pro dobré zdraví a zajištění toho, aby vaše střevo bylo také v dobrém zdravotním stavu. To vám pomůže vyhnout se apendicitidě. Snažte se jíst vícekrát během dne, ale v méně, namísto jíst jen párkrát denně.

Vyvarujte se tuků živočišného původu, zpracovaného masa, mléčných výrobků, cukru a rafinované mouky.To vše vede k hromadění toxinů, které mohou způsobit střevní potíže. Namísto toho vyberte celá zrna, ovoce a zelenina, fazole a luštěniny a sušené ovoce a ořechy.

Trénink

Sportujte dvakrát nebo třikrát týdně, abyste uvolnili napětí a užívali si život, a vynechali všechny závazky a výzvy. Kromě toho si můžete udržet zdravou váhu a vyhnout se rutinním, když sedíte před počítačem celý den. Chůze, jízda na kole, jogging, plavání, tanec, skákání ... Všechno, co chcete, aby se vaše tělo pohybovalo.

Co dělat po operaci?

Pokud jste měli operaci odstranit zánět slepého střeva nebo zánět pobřišnice, je důležité vědět, že po určitou dobu, po kterou musí dodržovat speciální dietu a postarat se o sebe. Pobyt v nemocnici je od 2 do 6 dnů v případě zánětu přílohy. Pokud se jedná o závažnější problém, může trvat několik týdnů k pobytu v nemocnici, záleží to na každém případu.

Je důležité správně a správně jíst po operaci odstranění přílohy. Takže vaše střevo bude vždy čisté a nebudou se nahromaděny toxiny. Do tří měsíců po operaci nejedí:

Cukr nebo bílá mouka

Rafinované výrobky jsou zdraví škodlivé obecně a obzvláště špatné, pokud potřebujete provést operaci. Vytvářejí mnoho toxinů, které se hromadí v tlustém střevě a podporují šíření mikrobů.

Škodlivé potraviny

V této skupině můžete zahrnout všechny pečené a zpracované potraviny včetně klobás. Tyto tuky se "drží" na stěnách střeva a také pronikají do krevního systému.

Živočišné potraviny

Bylo by dobré, až po několika měsících po operaci dodržovat vegetariánskou nebo veganskou dietu bez mléčných výrobků, vajec a červeného masa. Všechny tyto produkty obsahují nejen hormony a jiné nebezpečné látky, ale také pokrývají stěny střeva (například mléko).

Ostatní potraviny, které je třeba se vyhnout alkoholu

  • káva čaj čokoláda
  • silné kořeněná jídla, koření a koření

Nezapomeňte, že bude velmi citlivá, a to vše bude pro tělo velmi obtížné. Nedělejte fyzicky intenzivní práci, odpočiňte co nejvíce, jděte na krátkou a pomalou procházku a vyhněte se stresu.To vše vám pomůže obnovit.


Zánět jater, symptomy a správné stravovací návyky

Zánět jater, symptomy a správné stravovací návyky

Užitečné zánět jater - porucha, která se často vyskytuje dnes v oblasti medicíny známé jako hepatomegalie. Toto onemocnění je charakterizováno zvýšením velikosti tohoto důležitého orgánu. Taková nemoc může způsobit bolest. Játra člověka vyžadují léčbu, kterou by měl váš lékař individuálně zvážit. Existují časté příznaky, které mohou být stanoveny zánět jater?

(Užitečné návyky)

Terapie vlna: Výhody pletení

Terapie vlna: Výhody pletení

Pletení. Toto slovo jste si pravděpodobně již stará babička byl obraz, který sedí a úplety svetry pro někoho z rodiny ... Těžko můžeme myslet na nic jiného od reality. Dnes se pletení stalo společenským fenoménem, ​​který má mnoho prospěšných vlastností pro vaše fyzické a duševní zdraví. Chtěli byste vědět o výhodách pletení?

(Užitečné návyky)