Aneuryzma mozku: co to je a jak tomu zabránit?


Aneuryzma mozku: co to je a jak tomu zabránit?

Zajímavá fakta o mozkových výdutí jste mohli slyšet příběhy jiných lidí, nebo se dozvěděl z vlastní zkušenosti nebo zkušenosti s vašimi blízkými. Aneuryzma se nazývá malá forma v krevních cévách mozku, která se naplní krví a způsobí tlak na mozek. Riziko vývoje aneuryzmatů by mělo být vždy zapamatováno, protože je přímo spojeno s naším životním stylem. Pokud chcete vědět více, přečtěte si.

1. Co je aneuryzma cév mozku?

Slovo vás může vyděsit. Ale nemějte předem paniku. Aneuryzma se zpravidla potýká s chirurgickým zákrokem.

Znalost, schopnost rozlišovat mezi příznaky a zdravým životním stylem zůstává zásadní. Takže víc o všem. mozkové aneurysma nastane, když cévy mozku a utěsněna současně začne vyvíjet tlak na oblast kolem léze.

Obecně jsou tyto útvary umístěny v dolní části mozku. Včas, žádné aneuryzmy nemají vážné důsledky.

Existuje riziko, že otok způsobený tlakem způsobí nezvratné poškození, nebo prasknutí cévy a mozkové krvácení. 2. Co způsobuje aneuryzma mozku?

Existují nějaké zjevné projevy, které by pomohly zabránit vzniku aneuryzmatu? A ano, a ne.

Velmi často jsou aneuryzmy vrozená patologie, to znamená, že se člověk narodil se zánětlivou vaskulaturou v mozku. Další příčinou výskytu takového vzdělávání je onemocnění ledvin, oběhové problémy a krevní cévy.

infekce, vysoký krevní tlak, poranění hlavy a některých druhů rakoviny

zvýšit riziko těchto nebezpečných hromadění krve, které bráněný její odtok. 3. Kdo má vyšší pravděpodobnost aneuryzmatu?

Dospělí ve věku od 30 do 60 let. Stojí za zmínku skutečnost, že podle statistik u žen je aneuryzma mozku častější.

Je to vážná hrozba, když jeho rozměry dosahují 15 mm nebo více, což může způsobit krvácení a následný tlak na mozku. To je skutečné nebezpečí. Po roztržení a krvácení dochází k porušení krevního oběhu v mozku, což vytváří komfortní podmínky pro vznik nových aneuryzmatů.

4. O příznacích.

Bohužel, většina mozkové aneurysma neprojeví, dokud nedosáhnou kritické velikosti neprasknou.

Když jsou malé, jejich velikost je menší než 10 mm, nesmí obtěžovat lidi. Pouze v procesu dalšího růstu vzdělání se začne projevovat a člověk jistě bude cítit. Jak pochopit, že aneuryzma se chystá zlomit?

bolest nad a za oční bulvy, slabost a ochrnutí obličeje, bude rozšířené zornice signalizovat tuto . Krvácení charakterizují

silná a náhlá bolest hlavy, bolest v krku, dvojité vidění, nevolnost, bezvědomí ... Další příznaky může dojít ke ztrátě řas, citlivost na světlo, špatné soustředění, pocit nesnesitelné křeče a bolesti hlavy. Pokud jsou příznaky zřejmé, měli byste okamžitě navštívit svého lékaře.

5. Jak diagnostikovat výskyt aneuryzmatů?

Pro tento účel použijte CT nebo MRI. Někdy jsou aneuryzmy zcela náhodné, kontrolují pacienty na jiné nemoci. 6. Léčba

Za prvé, léčba je vybrána individuálně pro každého pacienta

, v závislosti na velikosti výdutě. Existují dvě metody léčby, které se velmi často používají.

První způsob - je výstřižek aneurysma přes kraniotomie, což má za následek jeho pokusu odstranit z krevního oběhu. Hlavním cílem operace je pro přístup k aneurysma a zavedení speciálních klipů podobných přezkou na krku.Jiný způsob nezahrnuje mozek, ale používá endovaskulární léčbu (intravaskulární). Lékař stanoví katétr přes stehenní tepny, který dosahuje až k aneurysmatu použití platinového spirálu. Aneuryzma spirálních bloků obnovením průtoku krve a řeší problém.

Ty by se neměli bát operace, protože dnes používá pokročilé metody léčby

. Obecně platí, že aneuryzma se léčí dostatečně dobře. A my potřebujeme jen jasně rozlišit příznaky.


Tipy pro odstranění negativní energie z vašeho domova

Tipy pro odstranění negativní energie z vašeho domova

Náš domov by měl být pevnost, místo, kde se cítíme svobodné a uvolněné a může se zbavit každodenního napětí. Ale velmi často v mnoha problematických situacích, prostředí, ve kterém žijeme, namísto pevnosti, se stává napjatým a nepříjemným místem. Venujte pozornost tomu, jak se cítíte jako doma. Pokud se často potýkáte s vaším partnerem, děti - je pravděpodobné, že váš dům je naplněn negativní energií, což může mít špatný vliv na obecnou náladu a pohodu.

(Zajímavosti)

6 Způsobů, jak opravit život, když se cítíte zlomené

6 Způsobů, jak opravit život, když se cítíte zlomené

ŽIvot není snadná věc. Dokonce i v případě, že je vše v pořádku, můžete mít období, kdy máte pocit, že jste se jen rozpadli. Nejdůležitější je nedovolit, aby se pesimismus stala normou. Je přirozené a dokonce užitečné cítit smutek, zlost nebo depresi. Nicméně je nepřirozené zůstat v tomto stavu. V tomto článku chceme nabídnout několik způsobů, jak se vyrovnat s takovými období a pokračovat v pohybu .

(Zajímavosti)