10 Výhod tmavé čokolády


10 Výhod tmavé čokolády

O čokoládě asi víme jen jednu věc - je neuvěřitelně chutné. Věděli jste, žekaždý den pomocí malého množství horké čokolády, může to pozitivně ovlivnit vaši pohodu a nějak zlepšit své zdraví? Pokud tomu tak není, náš článek vám bude užitečný. Hořká čokoláda

:

1. Snižuje riziko vzniku cévní mozkové příhody

Podle výzkumu prováděného ve Švédsku se skupinou více než dva tisíce žen, které konzumovaly nejméně pětačtyřicet gramů hořké čokolády denně po dobu jednoho týdne, pravděpodobnost infarktů klesl o téměř dvacet procent.

2. Pomáhá posilovat vaše srdce

Pravidelná konzumace tmavé čokolády pomáhá snižovat hladinu „škodlivého“ cholesterolu, snižují krevní tlak a tím výrazně snižuje pravděpodobnost onemocnění srdce.

3. Přispívá k rychlejšímu nasycení

Horká čokoláda obsahuje hodně vlákniny. Toto použití čokolády není podněcuje chuť k jídlu, a vice versa - podporuje rychlé nasycení, a proto se snižuje možnost stravování, což může vést k nežádoucímu přibývání na váze. 4.

může bojovat diabetes

Ačkoliv tato skutečnost není zcela potvrzeno (výzkum stále probíhá), se domnívají, že častá konzumace z tmavé čokolády může pomáhat v boji proti diabetu, protože zvyšuje citlivost organismu na inzulín. 5.

užitečné pro vaše

flavonoidů kůže obsažené v čokoládě jsou antioxidanty, které mají schopnost chránit kůži před UV zářením. Nicméně, jeden by neměl myslet, že jestliže jíte čokoládu, pak byste neměli používat opalovací krém. 6.

pomáhá uklidnit kašle mezi složkami čokolády se nazývá theobromin, který působí na vagus - části mozku, která způsobuje reflex kašle, čímž se snižuje a uklidňující poperhuvannya a příznaky kašle. 7.

pomáhá zlepšit náladu Být v depresi v stesoviy situacích, nebo jen ve špatné náladě, se snaží povzbudit velké kachlová shokolodu. Zde vidíte, budete se cítit mnohem lépe najednou. Proto, jen v případě, nechte některé čokoládové dlaždice vždy na dosah ruky. 8.

pomáhá zlepšit krevní oběh

čokoláda má antikoagulační vlastnosti: to přispívá ke zlepšení krevního oběhu, a v každém případě ne ustupuje aspirinu ve svém účinku. 9.

důležité pro zlepšení vidění

Vzhledem ke svým vlastnostem, které zlepšuje krevní oběh, se domnívají, že tmavá čokoláda může být účinný ve zlepšení vidění, protože podporuje průtok krve, která vstupuje do sítnice.

10. Zrychluje duševní aktivitu

Podle výzkumu zvýšený průtok krve do mozku podporuje větší koncentraci a udržitelnost pozornosti během tréninku.

Proto je důležité vědět, že čokoláda, která má všechny tyto vlastnosti, je tmavý král, protože má dostatečné množství flavonoidů. Čokoláda, která má velké množství flavonoidů, musí obsahovat nejméně sedmdesát procent kakaa.

Jak jste pochopili, čokoláda, která je oblíbenou většinou lidí, je ve skutečnosti velmi důležitým spojencem pro vaše zdraví. Takže v pořadí se pravidelně oddávat se tmavá čokoláda, ale i nadále moci využívat všech výhod, které mu dává do svého zdraví, zejména srdce a mozek.


Použijte své ruce k měření částí jídla

Použijte své ruce k měření částí jídla

Dodržování stravy, zvažte množství jídla, které jíte během dne. Zatímco většina lidí je již zvyklá na rozdělování jídla na porce, stále existují ti, kteří to těžko dělají. A i když odborníci na výživu doporučují jíst malé porce více než jednou denně, mnozí pokračují v chudých volbách ve stravě. Naštěstí už nemusíte investovat peníze do nákupních měřítek ani studovat přísné metody výpočtu denního příjmu potravy.

(Užitečné návyky)

5 Tipů pro odstranění duševní únavy

5 Tipů pro odstranění duševní únavy

Kdo netrpěl duševní únava v určitém okamžiku svého života? Máme na mysli přesně ten tlak v chrámech, který soustřeďuje tisíce starostí, tisíce nevyřešených problémů a úzkost přes ně, což zrychluje naše srdce. Tak se to stalo každý den pro mnohé z nás: s mnoha problémy, které jsou tak těžké se zbavit .

(Užitečné návyky)