9 Věcí, o kterých žáci mluví


9 Věcí, o kterých žáci mluví

Pravděpodobně jste už slyšeli už několikrát, že oči jsou zrcadlem duše. Jak často děláte rozhodnutí v závislosti na tom, co vám ostatní oči říkají? A co říkáte s žáky?

Pravdou je, že oči jsou přímým odrazem myšlenek. Hodně z nich je přenáší žákem. V závislosti na tom, zda se rozšiřují nebo zmenšují, mohou se ostatní dozvědět hodně o tom, co říkáte nebo nehovoříte.

Jako všechno ostatní v životě má své nevýhody a výhody. Takže si nemyslete, že tato metoda je 100 procent přesná a spolehlivá. Stále máte své žáky co říct a naučíte se je velmi dobře číst a chápat.

1. Zaměřte se na něco

Štěňátka - to je skutečné zrcadlo toho, co se děje v mozku. Rozšiřují se, když potřebujete něco soustředit.

Ve studii provedené v roce 1964 na University of Chicago psychologové Eckhard Hes a James Polt zjištěno, že žák rozšířen v poměru as úkoly, které účastníci provedených testů složité.

Na druhou stranu, když se účastnili jednodušších tříd, žáci byli poněkud sníženi. 2. Můžete

vyčerpaný na začátku roku 1970

UCLA psychologové chtějí zjistit, jak žáci reagují na duševní přetížení, například, když člověk dělá meze pevnosti nebo až na hranice svých kognitivních schopností.Zajímali se o tuto záležitost,

, která požádala skupinu dobrovolníků, aby co nejrychleji vyřešila několik testovacích otázek na obrazovce počítače. Účastníci zvolili pouze jednu z možností odpovědí. Nicméně, i když na první pohled test vypadal jednoduše, v něm byla skrytá past. Zejména: otázky se nepřestaly objevovat a pokaždé, když se to stalo rychleji a rychleji.Test vyčerpal dobrovolníky natolik, že byli nuceni odejít.

Výzkumníci zjistili, že když byl mozek účastníků přetížen, byli jejich žáci výrazně sníženi.

3. Něco, co vás upoutalo pozornost V roce 1977 se Bílá a Maltzmanová zajímala o vliv různých typů literatury na žáka. Účastníci testů naslouchali výňatkům ze tří různých typů knih: erotický román, příběhy o mučení a neutrální text.

Na začátku testu, vzhledem k tomu, že lidské tělo obvykle reaguje se zájmem o nové podněty, se žáci všech účastníků rozšířili. Ale byly rozšířeny pouze účastníkům, kteří poslouchali erotické nebo průchodu mučení a

zvědavost těch, kteří se rozhodli neutrální příběh, poklesly o velikosti svých žáků.

4. Něco se mýlí s mozkemVelmi často během vyšetření lékař kontroluje velikost vašich žáků baterkou, aby se ujistil, že neurologický systém funguje správně.

Pokud se vzájemně liší, může to znamenat poruchu

, jako je například mrtvice nebo problém s viděním. 5. Jste sexuálně přitahován někým Jak víte, jestli je muž přitahován k ženě a naopak?

V obou případech budou žáci maximálně rozšířeni.

Zatímco Bernika výsledky studií provedených v roce 1971 tvrdil, že sexuální touha může způsobit zvýšení velikosti žáků další testy ukázaly, že tato reakce je fyzická přitažlivost, ne člověk.

6. Cítíte se okamžitě Znovu se objevila další skupina psychologů z Chicagské univerzity. Za tímto účelem vědci

ukázali účastníkům výběr obrázků, které způsobily různé emocionální reakce.

Během prezentace byla činnost žáků sledována každou sekundu. Když účastníci viděli obrázky zneužívání dětí, mučení nebo jiných podobných scén, bylo předvídatelné, že se okamžitě cítí. ale vědci také poznamenat, že při sledování těchto hrůzné obrazy žáka první rozšířil, a pak okamžitě zúžily

, jako kdyby lidé podvědomě ochránili před prohlížení obrázků.

7. Cítíte bolestV roce 1992 psycholog Alex Chapman provedl studii, ve které zjistil

, že když účastníci prodělali mírnou fyzickou bolest, jejich žáci se rozšířili.

Přesněji se rozšiřují o 0,2 mm. Tato skutečnost je velmi důležitá pro odhalení intenzity bolesti a jejího prahu, které může každý člověk odolat. 8. Používáte léky nebo alkohol

Některá léčiva, jako alkohol nebo opiáty (např. Morfin), vedou ke snížení žáků. Ale

amfetaminy, kokain a LSD mají opačný účinek a způsobují snížení

. To je důvod, proč policie většinou kontroluje žáky řidičů, aby zjistili, zda osoba pití alkohol.Pokud jde o léky, je zajímavé poznamenat, že taková reakce nastává pouze v případě mírného příjmu.Pokud osoba překročila dávku nebo je ve stavu intoxikace, žáci reagují zcela opačně.

9. Štěňátka mohou říct o své osobnosti ... a dokonce o politických přesvědčeních! Je těžké říci, který z nich jste, jen soudit podle stavu žáků

. Nicméně profesor Matt Larson z Institutu Carolyn (Švédsko) zjistil, že pásy na oční duhovce mohou vyprávět o určitých rysech osobnosti člověka.

Pokud barva oka - duhovka - ukazuje spoustu zvlněných linek nebo lámání, které se někde objevují, takovýčlověk pravděpodobně bude citlivější, čestný a přátelský.

Navíc Larson poznamenat, že velké množství různých drážek nebo kruhové čáry na KRAJČÍK duhovky může znamenat nervový a impulzivní typ osobnosti

. To je nepochybně důležitý objev, který musí být dále prozkoumán, aby zjistil, o čem jiný iris mluví. Podle těchto studií, tajemství

Pax6 gen, který se podílí na vývoji a růstu buněk oka a předního cingulate mozkové kůře, který je zodpovědný za regulaci nálady a sebekontroly. Navíc, během studie v roce 1969, vědec Barlow poznamenalo rozšiřování účastníků žáků, když se ukázali kandidátům z liberální nebo konzervativní politické strany.

Jejich osobní reakce odpovídaly ideologickým a politickým přesvědčením. A jiní si všimnou těchto menších změn u žáků? Možná si myslíte, že takové detaily zůstávají bez povšimnutí, protože jsou příliš malé, aby přitahovaly pozornost. Nicméně studie provedená na Dartmouth College ukázala

, že ačkoliv vědomě nereagujeme na změny ve velikosti žáků, podvědomí je vnímá.

V každém případě, výzkumníci říkají, že část mozku zodpovědné za emoce v reakci, schopni vnímat i tyto drobné detaily

, připravit tělo na akci.


6 Vlastnosti, které mají problémy s střeva

6 Vlastnosti, které mají problémy s střeva

Zajímavá fakta střeva - instinktivní varhany nachází v horní části břicha mezi žaludkem a konečníku; tvoří součást trávicího systému a je rozdělen na dvě divize. Mnoho lidí má často problémy s střevem. Dvě části střeva - tlusté střevo a tenké střevo. Ačkoli tvoří jedno tělo a vykonávají podobné funkce, jsou tyto funkce velmi specifické pro každou osobu.

(Zajímavosti)

Tady je to, co potřebujete vědět o cukrovce

Tady je to, co potřebujete vědět o cukrovce

Zajímavá fakta Diabetes není v současné době považován za jeden z nejvážnějších nemocí 21. století, na rozdíl od obezity. Tato porucha je však jednou z nejrozšířenějších na světě. To je známka toho, jak je to nebezpečné a jak obtížné je zvládnout. Světová zdravotnická organizace (WHO) se domnívá, cukrovku pandemie kvůli velkému počtu lidí, kteří trpí jí.

(Zajímavosti)