10 Známky bakteriálního přerůstání v tenkém střevě


10 Známky bakteriálního přerůstání v tenkém střevě

Zajímavé skutečnosti onemocnění, jako je diabetes, může mít vliv na svaly střeva, které mohou způsobit syndrom zvýšenou bakteriální růst v tenkém střevě.

syndrom zvýšenou bakteriální růst v tenkém střevě, dochází z důvodu podvýživy, který je často opomíjen.

Znáte pocit nafukování několik hodin po jídle, když dokonce potřebujete odblokovat tlačítko na kalhotách? V současné době je tento problém stále více a více obyčejný, mnoho lidí probudit se ráno s plochou sevřel žaludek na konci dne, to stane se protáhl a obtížné.

Nadýmání, dokonce i nadměrné, může naznačovat zánět střeva. Pokud je otok doprovázena symptomy, jako jsou plyny a nepříjemného pocitu, může to znamenat citlivost na některé potraviny nebo bakteriální infekce, která způsobuje zvýšení teploty ve střevech a známý jako syndrom zvýšenou bakteriální růst v tenkém střevě (SPBR).

Jaký je syndrom zvýšeného růstu bakterií v tenkém střevě?

Miliony trpí střevní onemocnění, syndrom dráždivého tračníku, Crohnova nemoc, celiakie, a prevalence nemocí získává stále větší dynamiku. Navícvědci nedávno objevili další poruchu trávení způsobenou bakterií nazvanou SPDB.

Nadměrný růst bakterií ve střevě nastává, když je normální rovnováha narušena a bakterie se začínají nekontrolovatelně množit. Proč se to děje? Co způsobuje růst bakterií?

To může být špatná strava, pití velkého množství potravin bohatých na sacharidy, rafinovaného cukru a mouky, alkohol a další. Skutečnost, že tyto produkty poskytují živnou půdu pro růst bakterií a negativně ovlivňují mastné kyseliny, a v důsledku toho trpíte účinky plynatost a nadýmání.

Některé druhy bakterií mohou šířit žlučové soli, což je důvod, proč naše tělo přestává správně trávit tuky a v důsledku toho vzniká průjmy.

A konečně, třetí druh bakterií může produkovat toxiny, které poškozují sliznici tenkého střeva. Výsledkem je, že střevo ztrácí schopnost absorbovat živiny potřebné pro vaše tělo.

10 příznaků zvýšeného růstu bakterií v tenkém střevě?

Je třeba poznamenat, že syndrom zvýšeného růstu bakterií nemá typické symptomy, které by byly charakteristické pouze pro tuto poruchu. To je důvod, proč tyto příznaky mohou být příznaky jiných onemocnění. Pokud máte obavy z několika příznaků, které se přejíždějí níže, je lepší se poradit s lékařem.

  • Gazi
  • Nadýmání
  • Abnormální sání tuku.
  • Potravinová intolerance na laktózu, lepek, kofein, fruktózu atd.
  • Bolest nebo žaludeční křeče.
  • Trávicí problémy, jako je zácpa.
  • syndrom dráždivého střeva nebo zánětlivé onemocnění střev.
  • Chronické problémy: únava, diabetes mellitus, fibromyalgie, autoimunitní onemocnění, neuromuskulární onemocnění atd.
  • Nedostatek vitamínů a minerálů, zejména vitaminu B12.
  • Průjem

Co způsobuje bakteriální reprodukci?

Nadměrný růst množství střevních bakterií nastává, když něco narušuje trávicí proces, během něhož bakterie procházejí střevem stravitelnými potravinami.

Poškození nervů nebo svalů ve střevě může vést k akumulaci bakteriálních zbytků v tenkém střevě, což může způsobit PTSD.Diabetes může ovlivnit stav střevních svalů, což je další rizikový faktor pro PWB. Mezi další možné příčiny akumulace bakterií ve střevě je třeba zmínit chirurgické operace na střevě (jizvy z chirurgického zákroku) nebo Crohnova nemoc. Léky, které mění střevní flóru (antibiotika, blokátory kyseliny a steroidy), mohou také způsobit PTSD.

Konečně, jak jsme již zmínili, jednou z hlavních příčin tohoto stavu je spotřeba rafinovaných produktů, alkoholu, sacharidů, cukru atd.

Je možné zkontrolovat přítomnost syndromu zvýšeného růstu bakterií?

Existuje analýza, kterou lze provést doma.

Test obvykle zahrnuje provedení testu dýchání. Mělo by se provádět na prázdném žaludku, kdy jste potřebovali poslední dávku jídlo dvanáct hodin před analýzou. Je nutné konzumovat určité množství cukru a dýchat do balónu. Opakujte každých 15 minut po dobu tří hodin, abyste získali vzorky dechu. Balóny jsou pro analýzu v laboratoři. Pomocí tohoto testu můžete určit přítomnost PTSD nebo jiných poruch, jako je celiakie nebo pankreatitida.

V nemocnicích a na klinikách mohou lékaři určit přítomnost takových nemocí testováním moči a výkalů.

Před provedením analýzy byste se měli poradit s lékařem a říct mu všechny příznaky onemocnění. Jak mohu léčit PSPB?

Jedním z prvních doporučení pro léčbu NSAID je snížit příjem sacharidů a vyhnout se rafinovaným potravinám, jako je cukr a mouka. Měli byste také omezit konzumaci alkoholu a nezapomeňte konzultovat s lékařem.

Obvykle lékaři předepisují antibiotika ke snížení počtu bakterií. Je velmi důležité si uvědomit, že

tělo potřebuje čas bojovat a obnovit střevní mikroflóru, a proto není nutné provádět samoléčbu. Pro zotavení je důležité určit základní příčinu nemoci, stejně jako zdravou výživu a změnu životního stylu.


Syndrom Anna Karenina: Oběť lásky

Syndrom Anna Karenina: Oběť lásky

Slavný ruský autor Lev Tolstoj jednou napsal klasický román světové literatury - „Anna Karenina“ , což je jasným odrazem nejvíce vášnivý, silný a přesto nebezpečné lásky, která vždy vede tragický výsledek. Avšak v případě Anna Karenina syndromu, nemáme poklykayemos velmi dramatický konec hlavní postavy románu.

(Zajímavosti)

Máte pálení žáhy nebo vysokou kyselost? To není stejné!

Máte pálení žáhy nebo vysokou kyselost? To není stejné!

Mnoho lidí trpí jedním z těchto problémů s trávením. To se obvykle děje kvůli nevyvážené výživě. V tomto článku vám řekneme, proč jsou pálení žáhy a hyperaktivita a jak je od sebe odlišit. To vám pomůže identifikovat příčiny poruch trávení (pokud ovšem máte) a najít nejlepší přírodní prostředky, které jsou vhodné pro vás a vám pomůže překonat všechny nemoci.

(Zajímavosti)