8 Znaků na nehty, které říkají o své zdraví


8 Znaků na nehty, které říkají o své zdraví

velikost Zajímavá fakta, barva, tvar, povrch, tvar nehtů - to vše důležité diagnostikovat zdravotní stav svého majitele.

Všichni lidé, muži i ženy, pečují o nehty stejným způsobem, aby byli vždy čistí a zdraví. Nicméně, je důležité nejen pro estetickou stránku otázky, protože vám nehty mohou říct o svém zdraví.

bez nadsázky říci, že naše nehty - jakýmsi informačním centru a pokud víte, jak „číst“ informace z nich, můžeme nejen spolehlivě určit aktuální zdravotní stav, ale také získat informace o nemoci, která se teprve začíná rozvíjet .

Kromě toho jsou samotné hřeby jako první signalizují budoucí problém dlouho před vznikem specifických příznaků určité nemoci.

Dávejte pozor na své nehty, postupujte podle změn a pokud zjistíte, že se něco změnilo, nezapomeňte věnovat pozornost, protože může být varovným signálem pro některé zdravotní problémy. Chcete vědět o různých varovných znameních, které vám mohou dát nehty?

Barvené nehty

Zdravé nehty jsou obvykle růžové s malými růžovými bílými otvory v blízkosti nehtové podložky. Pokud si všimnete, že nehty mají jinou barvu nebo odstín - něco je špatné. Co není - řekněte barvu nehtu.

Když se nehty zbarví do barevnějších nebo změkčených skvrn, může to být varování před některými zdravotními problémy, které ani nemáte podezření.

 • Nehty zelený odstín: známka bakteriální infekce.
 • Na destičce na nehty jsou červené pruhy: to může být potenciální známka přítomnosti infekce ve ventilech srdce.
 • Modrá nebo fialová barva nehtů: Indikuje nízkou hladinu kyslíku v krvi.
 • Pale bílé nehty: známka nedostatku vitamínu nebo anémie.
 • Bílá nehtová barva: známka onemocnění jater.

Tlusté nehty

Husté nehty se zdají být silnější, ale nadměrné zhrubnutí hřebíků není normálním jevem. Když se nehty stanou dostatečně husté a těžko oříznuté, může to být varování před přítomností onemocnění.

 • Pokud nehty mají vždy zdravý vzhled a začaly se ztuhovat, pak to je mohou indikovat problémy s plícemi.
 • Pokud nehty nejen zhrubnutí, ale také stát nerovnoměrné, je to explicitní známka houbových infekcí v těle.
 • Pokud se nechty ztuhnou a stanou se křehkými, může trpět onemocněním štítné žlázy ⇒ štítnou žlázou nebo psoriázou. Nezvyklé ztluštění hřebíku může být také znakem krevního oběhu.
 • Nerovnaté nehty Nehty, které se zdají křehké, mohou být samozřejmě výsledkem špatného zvyku nibbling nehtů nebo různých zranění nebo mrtvice. Nicméně, ne vždy z těchto důvodů, nehty se stávají křehkými, někdy křehkost hřebíků může být známkou problémů spojených se zdravím.

Křehké nebo zlomené nehty mohou znamenat

nedostatek v těle kyseliny listové, vitamín C nebo bílkoviny.

 • Voda je také velmi potřebná pro zdraví nehtů, protože nedostatek vlhkosti v těle vede k suchu a zlomenině nehtové desky. Nehty se mohou stát křehkou kvůli špatné výživě nebo v důsledku anémie. Pokud se vaše nehty zlomí, a tam jsou malé otvory, může to znamenat, že trpíte
 • psoriázou.
 • Nehtová lžička ve tvaru Nehty jsou hladké, hladké - pak se nemusíte starat. Ale pokud si všimnete charakteristické změny v nehtu, pečlivě se podívejte - tyto informace mohou být užitečné při diagnostice mnoha nemocí.

Konkávní nehty, populárně známé jako "nehtové lžíce" - to je zřejmým příznakem přítomnosti vnitřních zdravotních problémů.

Tento typ hřebu snadno identifikovatelné, protože nehet začne růst neobvyklé: normálně zdravý nehet roste, sklonil a pacient nahoru, tvořit tvar lžíce.

Tato forma nehtu hovoří o přítomnosti anémie. Můžete také trpět onemocněním jater nazývaným hemochromatóza, ke kterému dochází, když tělo vstřebává příliš mnoho železa.

 • Nebo máte problém se srdcem.
 • Pravděpodobně hypotyreóza.
 • Nehty vrstvy
 • Mnoho, dokonce i naprosto zdravých lidí si stěžují na tento problém. Tento stav nehtů může být skutečně vyvolán vnějšími faktory, jako je časté používání rozpouštědla pro nehty. Ale tato podmínka nehtů může také znamenat nedostatek vápníku a vitamínu D. Není nijak to podceňovat tento signál těla - zvýšit spotřebu potravin bohatých na takové vitamíny.

Vzhledem k přítomnosti mnoha vrstev keratinu mají nehty brilantní vzhled desky. Často, když se povrch hřebíku začne tát,

to znamená, že ruce dělaly hodně tvrdé práce.

Svazek nehtů může být výsledkem vystavení velmi horkému, chladnému nebo suchému prostředí. Nehty mohou být také narovnány, pokud jsou vystaveny chemikáliím, jako jsou detergenty nebo mýdla.

  • díry v nehtových otvory v nehtů může být způsobeno nárazem či zvyku kousání nehtů.

  Nicméně, někdy díry v nehty mohou varovat před vážnými zdravotními problémy a toto znamení by nemělo být ignorováno.

  Otvory v nehty jsou často příznakem psoriázy. Nemoci pojivové tkáně.

  • Alopécia
  • Nedostatek zinku. Nehty
   • s bílými skvrnami bílé skvrny na nehtech - společný problém a důvod, proč je obvykle jen prostřednictvím stávek nebo neopatrné postoj vůči nim. Nicméně v jiných případech mohou být známkou zdravotních problémů.

   V těle není dostatek zinku.

   Může trpět anémií.

   • Hřebíky s hřebeny
   • Hřebíky by měly mít hladký povrch a čáry na nich by neměly být viditelné pouhým okem.

   Pokud linie tvoří tzv. "Tubercles", může to znamenat nějaký druh nemoci.

   To může znamenat nedostatek železa v těle. Může trpět zánětlivou artritidou.

   • To může být známkou onemocnění lupusu.
   • Nezapomeňte!
   • Nehty mohou mluvit o vašem zdraví více, než byste si mysleli.

   Jestliže zaznamenáte nějaké změny, je nejlepší okamžitě konzultovat s lékařem, aby zjistili, co je příčinou těchto změn a zda vykazovat žádné vážné zdravotní problémy.

   Nails vám nedávají přesné a pravdivé informace o zdraví, pokud budete pravidelně vystavují své léčebné kosmetiky, manikúry udělal špatné praxe nebo rozšíření, který se nestará o své ukazatele zdraví. V tomto případě je nejlepší se starat o nehty sami a nehledat žádné nemoci v těle.


   Těhotenství po 35 letech

   Těhotenství po 35 letech

   Zajímavá fakta Většina žen starších než 35 let, těhotenství probíhá normálně a děti se rodí zdravá. Nicméně, nedávné studie ukazují, že ženy, které odkládají mít dítě skutečně trpí specifický rizikový . Ženy, které mají narození prvního dítěte ve věku 35 let nebo starší, jsou vystaveni zvýšenému riziku a mají komplikace v průběhu porodu.

   (Zajímavosti)

   „Bionické páteř“ pomáhá lidem ochrnul chodit

   „Bionické páteř“ pomáhá lidem ochrnul chodit

   Zajímavá fakta V posledních desetiletích, medicíny a technologie mají pokročilé k tomu, co bylo vyvinout postupy a nástroje pro patologických stavů, které byly kdysi považovány za nevyléčitelné. Vzhledem k významnému pokroku v oblasti vědy bylo mnoho nemocných schopno zlepšit kvalitu života a očekávanou délku života.

   (Zajímavosti)